Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Druga część wspomnień o Prezydencie Lechu Kaczyńskim
30.07.2011r.


      „Pan Prezydent zawsze miał ogromny szacunek dla drugiego człowieka. Emanowała z niego mądrość, spokój i wizja niepodległej, szanowanej w Europie i w świecie Rzeczypospolitej Polskiej. Na zawsze pozostanie On w mojej pamięci jako człowiek, który – po wielokroć pokazuje to Jego życiorys – stał po stronie słabszych. Jego sercu bliskie były również inicjatywy społeczne.”
- Grzegorz Bierecki

„Prezydent Kaczyński pewnie nie był zbyt skuteczny, ale pełnił swoją funkcję tak, jak powinien ją pełnić mąż stanu: w interesie większości i zgodnie z własnymi przekonaniami. To pierwsze przejawiało się w przeświadczeniu, że polityka państwa nie może lekceważyć interesów dużych grup społecznych, a nawet więcej musi im służyć.”
- Ryszard Bugaj

„Mieliśmy kilkakrotnie okazję spotkać się z prezydentem i jego małżonką. I zawsze byliśmy pod wrażeniem uroku Lecha Kaczyńskiego. Był zwyczajny, naturalny, był zawsze sobą. Nie było w nim widać śladu nadęcia, tak częstego u osób najważniejszych w państwie, ani tym bardziej prób przypodobania się przedstawicielom mediów. Był człowiekiem ciepłym, przyzwoitym i sprawiedliwym. Nie słyszeliśmy nigdy z jego ust złośliwych uwag pod adresem konkurentów politycznych. Przeciwnie, bronił ich, a szczególnie Donalda Tuska, kiedy ktoś wyrażał się o nim negatywnie.”
¬- Krystyna Grzybowska

„Lech Kaczyński nie przystawał do czasów postpolityki. Jego prezydentura wpisywała się natomiast dobrze w republikański model polityki, w której jest ona rozmową, sporem o sprawy państwa, a stan polis zależy od cnoty obywateli, ich pamięci o przeszłych czynach i dążenia do wyróżnienia własnymi czynami, by im dorównać. Prezydent Kaczyński nie lubił mediów, nie dbał o wizerunek, nie poddawał się radom specjalistów od PR-u. Jego żywiołem były konferencje, w których mógł długo i dogłębnie dyskutować z partnerami znającymi się na rzeczy, najlepiej ze środowiska akademickiego. Lubił także bezpośredni kontakt z tak zwanymi zwykłymi ludźmi. (…) Mówił zawsze z pamięci, co umożliwia nawiązanie autentycznego kontaktu ze słuchaczami, lecz może źle wypadać w mediach, zwłaszcza wtedy, gdy wyrywa się z kontekstu jakieś niezupełnie dobrze zbudowane zdanie lub lapsus językowy.”
- Zdzisław Krasnodębski.

„Opowiadał barwnie i ciekawie. Czasem zdradzał anegdoty z zakulisowych czy oficjalnych spotkać. Zawsze mówił coś dobrego, na przykład podkreślając niezwykłą inteligencję Angeli Merkel czy ogromne doświadczenie polityczne Andersa Rasmussena. I zawsze to było bardzo naturalne – bo ten polityk nie tylko mówił, ale przede wszystkim myślał o innych dobrze. Lubił ludzi.”
- Danuta Holecka

„Odnosiłem wrażenie (nie ja jeden, jak wiem z rozmów z kolegami), że prezydentura Go męczy, że znacznie lepiej niż na świeczniku, czułby się jako „numer 2” – ten, który wykonuje prawdziwą pracę, tak jak w Solidarności, gdzie, jako wiceprzewodniczący, praktycznie kierował wszystkim, gdy przewodniczący tylko „rzucał myśli”. Dlaczego mimo to podjął się tak niewdzięcznej roboty? Wielu ludzi mówi, że dla brata. Myślę, że gdyby nie szło o Polskę, gdyby nie poczucie obowiązku wobec Niej, nawet brat by Go nie namówił.”
- Rafał Ziemkiewicz


- na podstawie książki „Lech Kaczyński – portret”.

Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną