Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Cytaty o Prezydencie Lechu Kaczyńskim
28.07.2011r.


      „Niepozorny Leszek nagle okazywał się waleczny i nieustępliwy jak mało kto. Lech był doskonałym przykładem polskiego inteligenta, który czuł się wśród prostych robotników tak samo dobrze, jak wśród wyrafinowanych akademików. Jego osobiste ciepło i wielkie poczucie humoru rozpraszało każdą „klasową” nieufność, a kultura osobista łagodziła, nieuniknione wśród ludzi twardych i prześladowanych, animozje.”
- Krzysztof Wyszkowski

„Wymagał rzetelności i pracowitości od innych, ale najbardziej od siebie. Patrzyłam na niego ze zdumieniem i podziwem. Nigdy przedtem nie spotkałam tak pracowitego i kompetentnego człowieka. Nie było to zryw intensywnej pracy, który trwał parę dni czy tygodni. Tak było zawsze. (…) Leszek był (…) wybitnym prawnikiem specjalizującym się w prawie pracy (dwa lata temu usłyszałam od osoby z grona prawników, że gdyby nie został prezydentem byłby najlepszym prawnikiem w dziedzinie prawa pracy w całej Polsce.”
- Krystyna Olszewska

„Z NIK zapamiętałem jego niesamowitą umiejętność wykrywania błędów w raportach kontrolnych, tylko na podstawie analizy. Bardzo precyzyjnie i szybko liczył, na podstawie logicznego wnioskowania umiał znaleźć błąd. Potrafił powiedzieć: „Ktoś się pomylił o rząd wielkości, to niemożliwe, żeby wychodził taki wynik”. I zazwyczaj był to dobry wniosek.”
- Witold Marczuk, Zbudować nowe państwo

„Lecha Kaczyńskiego będę pamiętał jako człowieka o największym możliwym standardzie osobistej uczciwości. Polityka o wyjątkowej odwadze. Nie bał się szarej strefy służb specjalnych, która w politykach budzi największe ze wszystkich zagrożeń przerażenie. Lech Kaczyński tego w ogóle się nie bał, nie zwracał uwagi na to, co tak często i ze szkodą dla państwa paraliżowało innych. Jego poczucie sprawiedliwości i wola napiętnowania przestępców, wyjątkowa prawość i szlachetność, czynią z niego wzorzec dla kolejnych pokoleń.”
- Artur Balazs

„Lech był człowiekiem niezwykle towarzyskim. Cenił sobie rozmowy w gronie przyjaciół i niekoniecznie musiały one dotyczyć one polityki, chociaż potrafił rozprawiać na tematy polityczne z niezwykłą swadą, a jego pamięć do szczegółów – dat, miejsc, a nawet pory dnia – była wręcz anegdotyczna. (…) Miał też niezwykły dar do liczb, od razu zapamiętywał podane numery telefonu i błyskawicznie liczył w pamięci. Kochał muzykę i pasjonował się historią, a jego wiedza w tej dziedzinie była imponująca. Ale poza wszystkich dostrzegał drugiego człowieka.”
- Anna Kasprzyszak (Kamińska)

„Leszek Kaczyński to człowiek ogromnej pracowitości, wiedzy i niepospolitej inteligencji. Całymi dniami przesiaduje w swoim zadymionym biurze, paląc papierosa za papierosem. Prowadząc rozmowę, jest nią tak pochłonięty, że nie zawsze zdąży się zaciągnąć, gdyż pecik staje się tak krótki, że przypala mu palce. Strzepując popiół, nigdy nie trafia do popielniczki. Zsuwając się w kucki z fotela, mówi mądre i ciekawe rzeczy, zawsze cicho i niewyraźnie. Jest wiceprzewodniczącym związku, ale za to jego mózgiem. Strajk Kaczyńskiego położyłby Solidarność na łopatki.”
- Piotr Zaremba, za: Jarosław Kurski, „Wódz” (1991)

„Kochał tę Polskę zbuntowaną przeciw nieprawości i zniewoleniu. Szanował ludzi, którzy ją tworzyli. Przyznawał ordery swym aktualnym stronnikom i aktualnym przeciwnikom; honorował wybitnych aktorów życia publicznego i bezrobotnych; ludzi sukcesu i takich, którzy czują się przegrani. Tych ostatnich z większą czułością, jakby chciał im wynagrodzić to, czego nie wynagrodziło im życie. (…) Ordery przyznawane przez Prezydenta Kaczyńskiego nie były pobocznym wątkiem jego działalności. Ta prezydentura oddawała hołd tym wszystkim, którzy przyczynili się do zbudowania wolnej Polski.”
- Liliana Sonik

„Nie było chyba polityka, którego postrzegano by tak źle, a który jednocześnie byłby tak dobrym człowiekiem. Zwróćmy uwagę: ogromna większość ludzi zaproszonych przez niego do współpracy pozostawała przy nim do końca. Zwyczajnie go lubili, przywiązywali się. Wielu opowiadało, że traktował ich jak córkę lub syna, i nie było w tym krztyny uzurpacji. Bo naprawdę taki był, ojcowski. Wszystkich wokół starał się wychowywać, uczyć. Zawsze znalazł czas na parę słów osobistych, niezwiązanych z pracą.”
- Jacek Karnowski

„W polityce zagranicznej Lecha Kaczyńskiego sprawą absolutnie kluczową była polityka wschodnia. W jego rozumieniu Polska nie ma żadnego ważniejszego zadania w Europie, jak współtworzenie nowego ładu wolnych, demokratycznych państw Europy Wschodniej. Z tego punktu widzenia relacje transatlantyckie czy polityka wewnątrz UE były dla niego raczej uzupełnieniem, instrumentem do tego podstawowego celu, a nie wartością samą w sobie.”
- Marek Cichocki

- na podstawie książki „Lech Kaczyński – portret”.

Komentarze
#1 | Kazia dnia 28.07.2011
Piękne cytaty.

I jeszcze jedno - prof. Lech Kaczyński wygłaszał wspaniałe przemówienia. Mądre i autentyczne. Zawsze słuchałam ich z ogromną przyjemnością. Biła z nich wielkość ducha i ogromna miłość ojczyzny. 10/4 specjalnie wstałam wcześniej, żeby posłuchać, co mój Prezydent będzie miał do powiedzenia....
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną