Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Odwiedzając jedną z księgarni natrafiłem na kilka interesujących przecen. Stworzyłem listę przebojów książkowych bubli i okazało się numerem jeden jest książka o katastrofie smoleńskiej autorstwa Henryka Pietrasiewicza.
13.07.2011r.


/Artur/

      Odwiedzając jedną z księgarni natrafiłem na kilka interesujących przecen książek. Ustawiłem je wg. procentu straty ceny w stosunku do ceny pierwotnej.

Listę "przebojów książkowych" otwiera, na pozycji piątej, Szymon Majewski i "dzieło" Showman czyli Spowiedź Świra:Spadek ceny to "zaledwie" 49.83 % w stosunku do ceny wyjściowej. Na stronie Empiku można przeczytać (Link):

"Szymon Majewski Show" to najchętniej oglądany program rozrywkowy w Polsce, a jego Autor jest najbardziej rozpoznawalnym i lubianym gwiazdorem polskich mediów. Znany z niekonwencjonalnego poczucia humory Szymon Majewski zdradza Tajemnice Swojego Życia. Kim był? Dlaczego robił to, co robił? W jakie Afery się wplatał? Ta książka rozbawi Was do łez. Autor opowiada o: swoim dzieciństwie i młodości (lata 70.i 80.), karierze radiowej i telewizyjnej."

Widać nie każdy lubi być rozbawiany do łez....Przynajmniej nie przez Majewskiego.


Miejsce czwarte: Wywiad z Radosławem Sikorskim - Strefa ZdekomunizowanaTutaj spadek ceny wynosi 66.59 %. I znowu opis ze strony z Empiku (Link):

"W rozmowie z Łukaszem Warzechą Radek Sikorski mówi prawie wszystko o swoim udziale w czterech rządach RP. Jak Lech Wałęsa próbował zdobyć broń atomową, opowiada jak był Bronisławem Geremkiem, dlaczego odszedł z Ministerstwa Obrony, o co się spierał z braćmi Kaczyńskimi, z kim mu po drodze w polityce, co było stawką w konflikcie z Antonim Macierewiczem i dlaczego Polacy ciągle narzekają."

Jak widać z Macierewiczem zadzierać nie warto...

Miejsce 3 - strefa medalowa - Jacek Pałasiński i "Kaczor w sieci" (spadek ceny o 67.24 %)."Ta najbardziej optymistyczna książka ostatnich lat - mówi autor, dziennikarz Jacek Pałasiński - pokazuje jak wieku wspaniałych, mądrych, dobrych ludzi mieszka w Polsce, jak głęboko Polacy przesiąknięci są wartościami chrześcijańskimi, jak bardzo leży im na sercu dobro ojczyny. Gdzie oni są? Dlaczego to nie oni rządzą naszym krajem"!? Oni - to korespondenci Jacka Pałasińskiego z blogu na Onecie i w TVN24.pl. Odpowiadali masowo na jego felietony, polemizowali, wyrażali opinie na najważniejsze tematy początków XXI wieku. Przede wszystkim na temat PiS-owskich rządów w Polsce, ale także na temat problemów, z jakimi boryka się Kościół, konfliktu między cywilizacjami, kryzysu wartości w zachodnim świecie, Iraku, Chin i zmienianej przez nie sytuacji geopolitycznej... "(Link).

Jak widać optymizm w wydaniu Pałasińskiego też się dewaluuje. Tak samo jak straszenie rządami PiS.

Drugie miejsce: Monika Richardson (spadek ceny o 67.44 %)"Znana dziennikarka i prezenterka przedstawia subiektywny obraz swojej drogi zawodowej i opowiada historię telewizyjnego show, który milionom Polaków pomógł oswoić Europę. Formułę tego programu opracowywano długo i? z przeszkodami. Dopiero po kilku miesiącach okazało się, że Polacy polubili ?Europę? ? być może dlatego, że to rysunek grubą kreską z odrobiną humoru"
(Link).

Polacy chyba coraz mniej lubią Europę, zwłaszcza Grecję, Portugalię, Hiszpanię, Włochy...


Finalistą jest książka krytykowana przez wiele osób, napisana przez ojca, który wcale ojcem nie jest, przynajmniej nie ojcem zakonu.... Poniżej pozwoliłem sobie zamieścić dwa zdjęcia bo w odwiedzanej księgarni książka ta eksponowana jest aż w dwóch miejscach (widać cieniutko się sprzedaje)...
Spadek ceny aż 83.28 %.

Fragmenty opisu ze strony Empiku:

"Pokazuje, jakim torem poszła polityka, kiedy już minął pierwszy szok i jak w czasie żałoby narodowej mimo wezwań do zaprzestania „wojny polsko-polskiej” wielu czołowych polityków insynuowało zamach na prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz kto może za tym stać.

Porusza temat pochówku państwa Kaczyńskich w Panteonie Narodowym na Wawelu. Czy to rodzina, czy też przedstawiciele władz kościelnych zasugerowali Kraków na miejsce wiecznego spoczynku prezydenta i jego małżonki?

Wojna o krzyż, która przyćmiła prawdziwy wymiar żałoby. Pomniki i tablice upamiętniające, które wywołały niesmak i oburzenie. Brak zaproszeń dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej na ważniejsze uroczystości. Liczne demonstracje i akty wandalizmu... Czy tak powinna wyglądać żałoba?"
(Link)

Powyższy opis mówi sam za siebie...

Aby zakończyć jeszcze bardziej entuzjastycznie, na stronie Empiku można zauważyć że wymienione powyżej pozycje też objęte są przeceną, co prawda nie tak drastyczną jak opisana powyżej, ale zawsze.

Optymizmem napawa przecena dzieła Kazimierza Marcinkiewicza "Kulisy Władzy" (Link) , Władysława Bartoszewskiego i Michała Komara "..Mimo Wszystko Wywiadu Rzeki Księga Druga", czy Miecugowa i Sianeckiego "Kontaktowi czyli szklarze bez kitu" (Link ).

Kiedy zawitają do mojej ulubionej księgarni nie omieszkam o nich również napisać.Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną