Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Mimo pory urlopowej tłumy na Krakowskim Przedmieściu!
10.07.2011r.


/Zuzanna/

      Dzisiejsze obchody, nie mniej liczne i nie mniej uroczyste niż podczas roku, przebiegały w aurze pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę oraz w aurze deszczowej pogody, jaka towarzyszy nam od lipca. Dziś także w Warszawie lało niemal nieprzerwanie, zanosiło się na to, że będziemy maszerować w rytm miarowego deszczu. Tymczasem około godziny 19.00 szare niebo zaczęło naraz gęstnieć, a ciemne, złowrogie chmury zbiły się tuż nad Wisłą, wisząc nad naszymi głowami. Ludzie tłocznie cisnęli się do Katedry św. Jana, by uniknąć deszczu i burzy. Ku zdumieniu wszystkich, po Mszy świętej, kiedy nieśmiało zaczęło wychodzić z murów świątyni, na granicy czarnych chmur i jaskrawego światła na niebie, pojawiła się piękna, kolorowa tęcza, dokładnie jakby przodując drodze, po której miał podążać pochód. Tak zostało już prawie do późnego wieczora.

Podczas Mszy świętej, koncelebrowanej przez 9 kapłanów, kazanie powiedział o.Gabriel Bartoszewski, doktor prawa kanonicznego, postulator prac nad procesem w Kongregacji do spraw Kanonizacyjnych. Przywołał słowa kard. Wyszyńskiego, który widząc bolesne rany zadane narodowi, wyrażał swoją osobistą odpowiedzialność za ich smutny los. Taka jest rola prymasa, by jak ojciec brał na siebie troski i ból swego narodu, by sam ofiarowywał się żeby cierpieć, podczas gdy krzywdzeni są jego Rodacy - wspominał o. Gabriel. Cisza zrobiła się w świątyni, wszyscy zasłuchali się w te pełne miłości słowa, przypominające czasy, w których za Polaków wstawiał się ich wielki orędownik. O. Bartoszewski przypomniał, że obecne wydarzenia, od 10.04.2010 włącznie, są apelem do naszych sumień i serc, są wołaniem o spowiedź i nawrócenie. W sposób szczególny są takim apelem do rządzących. Na koniec raz jeszcze wspomniał prymasa Tysiąclecia, odnosząc jego słowa otuchy i pocieszenia do rodzin poległych pod Smoleńskiem, szczególnie do pana Jarosława Kaczyńskiego: Prymas was pociesza i jest teraz z wami - powiedział.

Niezliczone tłumy zwarły szyki po Eucharystii, by z transparentami, flagami (a było ich dziś szczególnie wiele) i zniczami przejść traktem królewskim przed pałac prezydencki. Jak i poprzednio czekał na nas namiot Janusza Palikota - parodia vis a vis ustawionego namiotu Solidarnych 2010. Zaraz po przemówieniu prez. PIS, Jarosława Kaczyńskiego, z narożnika ulicy doszedł nas głos Palikota, przeplatany wrzaskliwą muzyką z olbrzymich megafonów. Widać miasto jest wielce zamożne, bo namiot Palikota, w którym bawiło się zaledwie 15-20 osób, okolony był podwójnym szwadronem policji uzbrojonej a antyterrorystyczne kombinezony. Stali tak do 22.00, po czym pojedynczo zaczęli się rozchodzić. Tymczasem po drugiej stronie trwały modlitwy za Ojczyznę, pod przewodnictwem ks. Stanisława Małkowskiego, który przypomniał o wartości i randze krucjaty różańcowej za Polskę, w której ludzie sami dążą do "samobójstwa społeczno-politycznego".

1. O. Gabriel Bartoszewski, kazanie, 10.07.2011.
2. Jarosław Kaczyński, 10.07.2011.
3. Apel Anity Czerwińskiej

Katedra Świętego JanaMarsz w niepowtarzalnej aurze

Przemówienia pod pałacem


Komentarze
#1 | skorpion dnia 12.07.2011
TĘCZA - PAN BÓG DAJE ZNAK, ŻE ZAWIERA PRZYMIERZE ...
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną