Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

W normalnie funkcjonującym państwie demokratycznym taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca - konstatuje Sławomir Cenckiewicz przywołując sytuację, gdy autorzy stanęli przed ogromną stertą kartonów, pieczołowicie, samodzielnie i z zimną krwią zabezpieczonych przez córkę ś.p. Prezydenta. Jako nieprawdopodobną określają sytuację, w której ginie Prezydent z Pierwszą Damą i władze każą to wszystko wyrzucić, wywieźć natychmiast z Kancelarii.
27.06.2013r.


    Trzecia część spotkania dotyczącego biografii Lecha Kaczyńskiego to przede wszystkim rzut oka na czynniki, które ukształtowały jego osobowość. Historycy podkreślają tutaj wielki wpływ Stanisława Tomaszewskiego ps. "Miedza" - legendarnego grafika Armii Krajowej, ale też ojca chrzestnego Lecha Kaczyńskiego, który od najmłodszych lat spędzał z nim godziny na rozmowach.

    Za sprawą pytań publiczności poruszone zostaną również tematy tzw. szafy Lesiaka, bezskutecznego nagabywania Marii Kaczyńskiej przez Bezpiekę, jej rozpracowywania i zakończonych fiaskiem prób wykorzystania jako kontaktu operacyjnego. Dowiemy się więcej o źródłach, do których udało się dotrzeć autorom w trakcie ich pracy nad książką, w tym o heroicznej postawie Marty Kaczyńskiej, która pomimo osobistej tragedii zrobiła wszystko co w jej mocy, by zabezpieczyć rodzinne archiwum przed zniszczeniem.

    W normalnie funkcjonującym państwie demokratycznym taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca - konstatuje Sławomir Cenckiewicz przywołując sytuację, gdy autorzy stanęli przed ogromną stertą kartonów, pieczołowicie, samodzielnie i z zimną krwią zabezpieczonych przez córkę ś.p. Prezydenta. Jako nieprawdopodobną określają sytuację, w której ginie Prezydent z Pierwszą Damą i władze każą to wszystko wyrzucić, wywieźć natychmiast z Kancelarii.

    W sytuacjach najbardziej kryzysowych i tragicznych musi być w państwie ktoś, kto o te rzeczy dba - dodaje Cenckiewicz. Premier musi mieć kogoś za plecami - i nie Tomasza Turowskiego - a ludzi, którzy myślą w kategoriach propaństwowych i wiedzą jaką zastosować formułę prawną, żeby Polska osiągnęła swoje polityczne cele w sytuacji w jakiej się znalazła.

    Zapraszamy do obejrzenia 3 i ostatniej części spotkania. Organizatorem była Księgarnia Wojskowa imienia generała dywizji Stefana Grota Roweckiego.

Sławomir Cenckiewicz - "Lech Kaczyński. Biografia polityczna 1949-2005". Relacja ze spotkania w Łodzi cz. 3/3:

Sławomir Cenckiewicz o Lechu Kaczyńskim cz.3 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.Sławomir Cenckiewicz - "Lech Kaczyński. Biografia polityczna 1949-2005". Relacja ze spotkania w Łodzi cz. 2/3:

Sławomir Cenckiewicz o Lechu Kaczyńskim cz.2/3 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.Sławomir Cenckiewicz - "Lech Kaczyński. Biografia polityczna 1949-2005". Relacja ze spotkania w Łodzi cz. 1/3:

Cenckiewicz1 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.    Spotkanie zorganizowane zostało przez Księgarnię Wojskową im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego.

/Magda/
Nasze kanały na Vimeo

Kanał Marka BałembyNowe materiały
Starsze materiały

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Kazia dnia 30.06.2013
Jacku, ależ niepotrzebnie przepraszasz, widzać nie zrozumiałam Twojej konkluzji
Pozdrawiam
#2 | Jacek Mruk dnia 30.06.2013
Kazia
Oczywiście że nie jestem idiotą, bo miałem na myśli drugą część książki ,która jest w trakcie pisania.
Pozdrawiam i przepraszam za nieporozumienie
#3 | Kazia dnia 30.06.2013
Jacku, przecież tu masz wszystkie 3 części, całe spotkanie podzielone na trzy części. Więcej niestety nie było.
Pozdrawiam
#4 | Jacek Mruk dnia 30.06.2013
Zgadzam się z Panem Cenckiewiczem , że bardzo wielu filmów nie nakręciliśmy, które by broniły naszej Ojczyzny.
Czekam na bardziej ciekawą część drugą , bo wyjaśniającą wiele spraw .
Pozdrawiam
#5 | Artur dnia 27.06.2013
Sławomir Cenckiewicz na prawdę jak się weźmie za jakiś temat to gryzie do bólu. Już jest chyba jednym z najwybitniejszych współczesnych historyków. Jako podsumowanie pozwolę sobie przytoczyć słowa Prezydenta" Weźmy pod uwagę, że partia komunistyczna, postkomuniści są dzisiaj najpotężniej umocowani w wyższej klasie społecznej, wśród kapitalistów, a już w sensie klasycznym nie jest to lewicowa cecha. Natomiast u nas tak jest." Do dzisiaj nic się nie zmieniło. Pozdrawiam
#6 | Kazia dnia 27.06.2013
Magda, ciekawe od początku od pierwszej do ostatniej części. Opowieść o wuju braci Kaczyńskich jest dość znana ale zawsze bardzo dobrze się jej słucha. Ale wyjaśnienia S. Cenckiewicza odnośnie przyczyny 'wypychania" pani Marty z pomieszczeń zajmowanych wcześniej przez parę prezydencką w 2010 r. są w końcu wyjaśnione, widać komuś bardzo zależało aby dokumenty uległy zniszczeniu. Dobrze, że tak się nie stało. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną