Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Relacja Marioli z posiedzenia Zespołu z dnia 21.06.2013 roku, które zdominowane zostało niesamowicie ciekawą polemiką członków Zespołu z red. Michałem Setlakiem. Poruszono wiele interesujących problemów, obecny był prof. Binienda, oraz nawiązano połączenie z dr Nowaczykiem.

23.06.2013r.


      Na początku poseł Jacek Świat odczytał apel Zespołu wyrażający solidarność z Zuzanną Kurtyką, po oddaleniu przez sąd pozwu w sprawie o zniesławienie wytoczonej Stefanowi Niesiołowskiemu.

      Następnie omówiono opublikowane ostatnio zdjęcia z hangaru w Smoleńsku. Dr Nowaczyk przedstawił wystąpienie analizujące zapisy czarnej skrzynki, skupiając się na danych jakimi dysponowały komisje Millera i Laska. Po prezentacji dr Nowaczyka pojawił się prof. Wiesław Binienda, który osobiście stawił się na posiedzenie.

      Rozpoczęła się bardzo ciekawa dyskusja w której wziął udział Michał Setlak – ekspert lotniczy zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Przegląd Lotniczy- Aviation Revue”.

      Zadał on pytanie o stwierdzenie z raportu instytutu Sehna, że zapis nie jest zmanipulowany, oraz jak mają się ustalenia dr Nowaczyka do zapisu czarnych skrzynek, na którym słychać uderzenie w brzozę i ziemię.

      Odpowiedzi udzielił dr Nowaczyk. Rejestrator zapisu dźwięku zakończył swoje działanie w powietrzu wiec nie mógł zarejestrować uderzenia w ziemię. Poseł Macierewicz odpowiedział, że instytut Sehna odniósł się do zgodności zapisu dźwięku z tym który dwa lata po tragedii przekazali Rosjanie. Natomiast skrzynkę oddano Rosjanom i nie badano jej wcześniej. Poseł zapytał także czy są dostępne badania na których słychać uderzenie w brzozę i ziemię, bo instytut Sehna tego nie odczytał. Poza tym pięćdziesiąt metrów przed teoretycznym zderzeniem z brzozą słychać dźwięki poruszających się przedmiotów. Dodał także że wiadomo, iż ze skrzynki parametrów lotu (ekspertyza ATM) usunięto pół sekundy.

      Następnie głos zabrał dr Nowaczyk. Podkreślił, że zapis jaki przekazał MAK jest niekompletny. Dr Jędrysek zadał pytanie o rozrzut szczątków. Andrzej Melak omówił dokumenty jakie przeglądał w prokuraturze. Chodzi o dokumenty rosyjskie w których jest opis przeglądu miejsca Tragedii. Wspomniał o płycie DVD która zniknęła, oraz że udostępnione będą przez prokuraturę zdjęcia. Poseł Macierewicz wspomniał o fakcie odpowiedzi prokuratury w sprawie tych zdjęc, gazecie red. Michnika. Następnie red. Michał Setlak zachęcił do zapoznania się z ekspertyzami, w których napisane jest co innego niż twierdzą eksperci.

      Prof. Binienda wspomniał o omawianej szeroko w USA katastrofie samolotu i hipotezach na temat przyczyn. Andrzej Melak przypomniał wypowiedź Donalda Tuska z czasu krótko po Tragedii. Przypomniał też wypowiedzi prok. Parulskiego. Ponieważ red. Setlak nadal twierdził, że w raporcie jest stwierdzenie że dane są wiarygodne, poseł Macierewicz odpowiedział, że w ekspertyzie jest wyraźnie stwierdzone, iż dane były zmanipulowane.

      Rozpoczęła się polemika. Dr Nowaczyk zaprezentował tekst ekspertyzy – jest dokładnie zapisane, że usunięto ostatnie pól sekundy i dodano 4 kadry z zapisu innego rejestratora. Nikt z komisji Millera nie zwrócił się do Rosjan o uzupełnienie danych, wiedząc że są one niepełne.

      Red. Setlak zadał pytanie profesorowi Biniendzie – znając rzeczywistą (jego zdaniem) grubości ścianek dźwigara TU 154 – czy profesor powtórzy swoje symulacje? Profesor udzielił wyczerpującej odpowiedzi.

      Poseł Suski zwrócił uwagę, że po trzech latach od Tragedii dotarto do dokumentacji samolotu którym latała głowa państwa. Poseł Macierewicz wspomniał o skierowaniu zawiadomienia o przestępstwie w związku ze zdjęciami ujawnionymi ostatnio. Okazało się, że red. Setlak nie dysponuje rysunkami technicznymi tylko szkicami. Po polemice z prof. Biniendą głos zabrał poseł Suski. Spotkanie podsumowała emocjonalna i bardzo trafna merytorycznie wypowiedź Andrzeja Melaka.

/Redakcja/

Audio i zdjęcia - Mariola:

Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego, 21.06.2013 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.Zdjęcia:/Mariola/

Nasze relacje z posiedzeń ZespołuKomentarze
#1 | longbeach dnia 24.06.2013
Jak zwykle przesłuchałem dwukrotnie. Przyjemnie słyszeć jak mako-millerszczina jest przerabiana na rzadka breję. Ale coż sami o to poprosili.
Zwrociłem jednak uwagę na parametry dźwigarów jakie niejaki Setlak podał profesorowi Biniendzie. Chodzi o ich grubość, która wg. rzeczonego człowieka wynosił ok 3 mm. Dźwigar w Tu154 ma 17,5 metra długości i przenosi ciężar równy ciężarowi domu o powierzchni tak 130-150 mkw. Rozejrzałem sie po domu i stwierdziłem, że grubość 3 mm to ma ramka od drzwiczek kabiny łazienkowej. Słyszałem, że ktoś z towarzystwa tego pana ponoć latal na drzwiach od stodoły czy innego chlewu może teraz przezucił sie na drzwi od kabiny prysznicowej. Zawsze to bardziej eleganckie. ale rozumu od tego nie przybywa.
#2 | Artur dnia 22.06.2013
Zuzanna - żeby zrobić komentarz to trzeba mieć do czego - jeszcze raz podziękowania dla Marioli i dla Ciebie - to jedno z ciekawszych posiedzeń Zespołu. Pozdrawiam
#3 | Zuzanna dnia 22.06.2013
Czasem ma się wrażenie, że red. Michał Setlak czytał z kartki przygotowane wcześniej prowokacyjno-zaczepne pytania. Nierzadko pytania ujawniały kompromitującą ignorancję samego pytającego, który jednakże nadrabiał bezczelnością i bezwstydną butą. Miło natomiast posłuchać wyważonych, merytorycznych, niezwykle przygotowanych odpowiedzi prof. Biniendy, prof. Nowaczyka oraz eleganckich ripost posła Macierewicza, który zawsze w wysokim stylu i z kulturą potrafi zdemaskować ukryte intencje i brak wiedzy.
#4 | Zuzanna dnia 22.06.2013
Dzięki za piękny i bardzo dokładny komentarz wstępu.
#5 | Kazia dnia 22.06.2013
Wspólna uchwała ws wyroku dotyczącego Niesiołowskiego bardzo krzepiąca. Ale Redaktor zderzył się z faktami i został sprasowany.
Obie nasze Redaktorki świetnie się sprawiły, doskonałe nagranie.
#6 | Artur dnia 22.06.2013
Pan próbował i bardzo się starał... Niestety powiedzmy obiektywnie - poległ. Ale dzielnie się trzymał. Dobrze że ma te szkice - ja też mam swoje właśnie sobie zrobiłem... Pozdrawiam Mariolę i Zuzannę nasze niezłomne redaktorki i dziękuję - pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną