Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Lech Kaczyński nie był człowiekiem, który swoim pragmatyzmem czy realizmem politycznym maskował jakieś ciemne karty swojego życiorysu. Najważniejszym czynnikiem przesądzającym o heroizmie tej postaci jest fakt, że przy dogłębnej świadomości istnienia zjawiska, które nazywał Układem, podejmował z nim konkretną walkę, mobilizując innych do takiego postępowania.
23.06.2013r.


    "Z wielu powodów nie było łatwo pisać tej książki - powiedział Sławomir Cenckiewicz w czasie spotkania promującego biografię polityczną Lecha Kaczyńskiego, obejmującą lata 1949-2005. "Trudność polega na tym, że wymyka się on z pewnego schematu biografii, które do tej pory pisałem" - dodał. Nie zaliczał się do postaci reprezentujących w polityce ruch stricte "niezłomny", bo osoby do niego należące realnie niewiele w polityce osiągają, choć są punktem odniesienia i stanowią siłę moralną. Nie był też postacią, która w którymś momencie swojego życia stoczyła się w stronę zdrady, zaprzaństwa i stała się renegatem sprawy narodowej.

    Biografie o niezłomnych lub zdrajcach pisze się najłatwiej; tym razem wyzwanie okazało się o wiele trudniejsze - dotyczyło politycznego realisty, który, jak pisze we wstępie autor, zdaje sobie sprawę z tego, że droga ku Polsce wolnej i silnej wcale nie jest prosta, że wiedzie przez liczne kompromisy, gry taktyczne i piętrowe operacje polityczne.

    "Musiałem się zmierzyć z biografią kogoś, kto w duchu i w sercu był niezłomny, ale filozofia polityczna, którą wyznawał, to była filozofia realistyczno-pragamatyczna" - uzupełnił historyk.

    Powstała biografia człowieka, który swoim pragmatyzmem, czy realizmem politycznym nie maskował jakichś ciemnych kart swojego życiorysu. Najważniejszym czynnikiem przesądzającym o heroizmie tej postaci jest fakt, że przy dogłębnej świadomości istnienia zjawiska, które nazywał Układem, podejmował z nim konkretną walkę, mobilizując innych do takiego postępowania. Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania. Organizatorem była Księgarnia Wojskowa im. generała dywizji Stefana Grota Roweckiego.

Sławomir Cenckiewicz - "Lech Kaczyński. Biografia polityczna 1949-2005". Relacja ze spotkania w Łodzi cz. 1/3:

Cenckiewicz1 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.    Spotkanie zorganizowane zostało przez Księgarnię Wojskową im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego.

/Magda/
Nasze kanały na Vimeo

Kanał Marka BałembyNowe materiały
Starsze materiały

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 26.06.2013
Cenne ukazanie roli Lecha Kaczyńskiego w tworzeniu Solidarności opartego na wartościowych podstawach.
Szkoda że macki nacji cwaniaków miały większe wsparcie , w tym zdrajców.
Pozdrawiam
#2 | Artur dnia 23.06.2013
Tak racja - pamiętam czasy kiedy oglądałem jeszcze TV i w TVN była wypowiedź jednego znanego polityka PO który powiedział że Lecha Kaczyńskiego nie było na strajku. Kłamał oczywiście, ale oni mają to w zwyczaju. Ot choćby ostatnia rozprawa z udziałem wiceprzewodniczącego PO...
#3 | Zuzanna dnia 23.06.2013
Niesamowite odkrycie z tymi filmami z Lechem Kaczyńskim podczas strajku! Pstryczek w noc tym wszystkim, którzy już uwierzyli że go tam nie było... A jednak prawda zawsze wydrąży swoje ujście.
#4 | Artur dnia 22.06.2013
Można po raz kolejny przekonać się jak wielkiej klasy prezydentem był Lech Kaczyński. Świetny wykład - doskonały materiał źródłowy dla historyków. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną