Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Ostatnia część spotkania z dr Piotrem Gontarczykiem to przede wszystkim próba odpowiedzi na pytanie o wiarygodność materiałów SB-ckich jako źródła historycznego. Historyk ocenia ją wysoko, według niego jest to jedno z najcenniejszych źródeł, które posiadamy - często rozstrzygające.
19.06.2013r.


    Ostatnia część spotkania z dr Piotrem Gontarczykiem to przede wszystkim próba odpowiedzi na pytanie o wiarygodność materiałów SB-ckich jako źródła historycznego. Historyk ocenia ją wysoko, według niego jest to jedno z najcenniejszych źródeł, które posiadamy - często rozstrzygające. Odpiera powszechne dziś, ale kiepsko umotywowane argumenty za intencjonalnym tworzeniem "fałszywek" w bezpieczniackich strukturach.

    Jeżeli głupoty i kłamstwa wypisywano w partyjnych biuletynach, rocznikach statystycznych i podręcznikach szkolnych, to skądś ta władza musiała wiedzieć jak jest naprawdę - dowodzi.

    Gontarczyk podkreśla, że w przestrzeni publicznej celowo podważa się rzetelność tego rodzaju dokumentów, choć - paradoksalnie - nie czyni się tego samego w stosunku do dokumentów Gestapo, czy dokumentów NKWD, których wiarygodności nikt nie neguje i rzadko poddaje w wątpliwość.

    Twarde dokumenty wytworzone przez aparat bezpieczeństwa przeciwstawia "płynnym" zeznaniom funkcjonariuszy, które często ewoluują dowolnie w zależności od panującej koniunktury:
Nie ma takiej absurdalnej rzeczy, nie ma takiego kłamstwa i nie ma takiego głupstwa, które by sądy w swoich wyrokach nie mogły powtórzyć za funkcjonariuszami Służby Bezpieczeństwa - dodaje badacz, komentując również casus Zyty Gilowskiej.Piotr Gontarczyk - "Najnowsze kłopoty z historią". Relacja ze spotkania cz. 3/3:

Piotr Gontarczyk - Najnowsze kłopoty z historią. Relacja ze spotkania cz. 3 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.Piotr Gontarczyk - "Najnowsze kłopoty z historią". Relacja ze spotkania cz. 2/3:

Piotr Gontarczyk - Najnowsze kłopoty z historią. Relacja ze spotkania cz. 2 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.Piotr Gontarczyk - "Najnowsze kłopoty z historią". Relacja ze spotkania cz. 1/3:

Gontarczyk 1 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.


    Spotkanie zorganizowane zostało przez Księgarnię Wojskową im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego.

/Magda/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Kazia dnia 18.06.2013
Już Anna Walentynowicz stwierdziła że nie napotkała na sfałszowane informacje na swój temat, a przecież SB wyprodukowało o niej kilka metrów chyba dokumentów. Teraz dr Gontarczyk potwierdził jej tezę, poparł argumentami merytorycznymi, nawet te archiwalia o ewidentnych zbrodniach jak o Katyniu nie zostały spreparowane. Magda, doskonale że udało Ci się nagrać to spotkanie, pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną