Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Zapraszamy do wysłuchania drugiej części spotkania z dr Piotrem Gontarczykiem, w którym opowie m.in. o „działaniu w uzasadnionym błędzie”, która to formuła otworzyła precedensową furtkę ku uniewinnieniu wielu kłamców lustracyjnych.
14.06.2013r.


    Zapraszamy do wysłuchania drugiej części spotkania z dr Piotrem Gontarczykiem, w którym opowie m.in. o "działaniu w uzasadnionym błędzie", która to formuła otworzyła precedensową furtkę ku uniewinnieniu wielu kłamców lustracyjnych.
- "Jak już można było taki numer zrobić, to tą furtką przepchnięto kolejne sprawy, z którymi nie wiedziano co zrobić od wielu, wielu lat" - kwituje Gontarczyk.

    Historyk zaznacza, że wśród ogromu tego rodzaju spraw, poznał także cztery przypadki osób bezpodstawnie pomówionych publicznie o współpracę z SB, co oczywiście nie zmienia oceny pozostałej ich działalności. Te nazwiska powtarza przy okazji wielu spotkań, by utrwalić je w przestrzeni publicznej. Wymienia tutaj Jerzego Buzka, Annę Bogucką-Skowrońską, Stefana Niesiołowskiego i Bronisława Geremka. Według niego jest to istotny przyczynek do walki z kłamliwym stereotypem lustratora, przedstawianego zwykle z przysłowiowym "nożem w zębach". Oczyszczenie ludzi, niesłusznie pomówionych na skutek różnych błędów, uważa za osiągnięcie, które sprawiło mu największą zawodową przyjemność.

    Badacz przypomina i podkreśla jeden z najważniejszych, fundamentalnych celów lustracji - bezpieczeństwo państwa i uchronienie go od nacisku zewnętrznego.
- "Rosjanie mają tę wiedzę. Każda z osób funkcjonujących nie tylko w polityce, ale w ogóle w przestrzeni publicznej, jako sędzia, dziennikarz, naukowiec - potencjalnie może być szantażowana". Tylko ujawnienie materiałów jest w stanie ukrócić ten proceder.Piotr Gontarczyk - "Najnowsze kłopoty z historią". Relacja ze spotkania cz. 2/3:

Piotr Gontarczyk - Najnowsze kłopoty z historią. Relacja ze spotkania cz. 2 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.Piotr Gontarczyk - "Najnowsze kłopoty z historią". Relacja ze spotkania cz. 1/3:

Gontarczyk 1 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.


    Spotkanie zorganizowane zostało przez Księgarnię Wojskową im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego.

/Magda/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 16.06.2013
Bez oczyszczenia przestrzeni publicznej z agentury nie będzie wolnej Polski. Gauck to typowy Niemiec ,co jest szkodliwe dla Polski jest dobre dla Niemiec i to muszą wszyscy Polacy Pamiętać .
Pozdrawiam
#2 | Weneda dnia 13.06.2013
Magda : Jak tak dalej pójdzie, to powstanie nowa definicja:
Lustracja to taki proces, w którym jedni funkcjonariusze bolszewizmu, oczyszczają z zarzutów innych funkcjonariuszy.
Pozostaje pytanie, w jakim celu?
A po to, aby nie dało się sądzić ponownie za to samo przestępstwo...
Dzięki i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną