Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią spotkania z dr Piotrem Gontarczykiem, w czasie którego przedstawia swoją najnowszą książkę - tomik zawierający artykuły prasowe z kilku ostatnich lat. Porusza w nich zarówno temat lustracji, jak i szerzej - osób ważnych dla historii polski i współczesności.
09.06.2013r.


    Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią spotkania z dr Piotrem Gontarczykiem, w czasie którego przedstawia swoją najnowszą książkę - tomik zawierający artykuły prasowe z kilku ostatnich lat. Porusza w nich zarówno temat lustracji, jak i szerzej - osób ważnych dla historii polski i współczesności.

    Wypowiada się na temat trudności towarzyszących procesowi lustracji, prowadzonej przez Rzecznika Interesu Publicznego. Zachowanie sędziów reprezentujących polski wymiar sprawiedliwości wprost identyfikuje jako zamierzoną próbę przemienienia tej sprawy w farsę.

- Funkcjonariusze SB i WSI czuli się zupełnie bezkarnie. (...) Ci tak zwani świadkowie, których sąd obligatoryjnie wzywał do zeznawania w sądzie, kłamali jak najęci, w sposób zupełnie bezczelny - dowodził na przykładach historyk.

- Jeżeli Państwo słyszycie, że ktoś został oczyszczony w sądzie, to - mówię to prywatnie jako historyk - jest to farsa
- dodał opisując m.in. kuriozalną sprawę Mariana Jurczyka. Gontarczyk przyznaje, że zdarzają się też wyjątki i przyzwoici sędziowie, ale średnia statystyczna jeśli chodzi o lustrację w sądach ma zatrważająco niski poziom. Szczególnie źle wspomina swoje doświadczenia z Sądem Najwyższym.

    Historyk odnosi się również do zagadnienia stosunków polsko-żydowskich, w tym m.in. do działalności w Polsce Jana Tomasza Grossa oraz przedwojennego ruchu narodowo-radykalnego Betar, zrzeszającego ok. 60 tys. Żydów.Piotr Gontarczyk - "Najnowsze kłopoty z historią". Relacja ze spotkania cz. 1/3:

Gontarczyk 1 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.


    Spotkanie zorganizowane zostało przez Księgarnię Wojskową im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego.

/Magda/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 09.06.2013
Można określić sąd najwyższy jako organizację przestępczą ukrywającą przestępców.
Precedens jest ważnym etapem w ściganiu kapusiów, bo można szukać sędziów ,którzy posiadają moralny kręgosłup . Na przyszłość jak znalazł bo będą mogli kierować Sądami.
Pozdrawiam
#2 | Weneda dnia 08.06.2013
Magda : Jako że ciągle mamy do czynienia z przebierańcami, to moją intencją było ubranie się za Husarię i zmiecenie tałatajstwa samym impetem...
Pozdrawiam
#3 | Magda dnia 08.06.2013
Amelka, na "Panią" to trzeba mieć wygląd, pieniądze i maniery Wink
Co do husarii, to nie jestem zwolennikiem aż tak daleko posuniętego delegowania zadań. Myślę, że sami sobie poradzimy.
Pozdrawiam Was serdecznie.
#4 | Weneda dnia 08.06.2013
Magda : No czysta poezja w ogóle.
Zaburzenia osobowości jako przyczyna oddalenia zarzutów.
To ja chyba załatwię sobie żółte papiery, a już dziś zaczynam topór ostrzyć.
A jak już ostatniego lewaka zakopię, to mi się cudownie natychmiast poprawi.
Takie tłumaczenia brzmią jak obrona wolskiego jaruzela.
Bo DZIŚ jest chory.
ALE ON BYŁ ZBRODNIARZEM, kiedy był ZDROWY.
I nie mamy go sądzić za chorobę, a za zbrodnie wobec Narodu Polskiego.
Ale jest jedno rozwiązanie, mam nadzieję że już bliskie:
http://www.youtub...XUXE5RS5t4
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną