Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Łodzianie oddali hołd rtm. Witoldowi Pileckiemu i wszystkim niezłomnym Bohaterom walczącym z totalitarnym zniewoleniem. Wśród przedstawicieli wielu środowisk i organizacji, we wspólnym pochodzie, przeszli ulicami miasta również kibice dwóch łódzkich drużyn, Widzewa i ŁKS-u, którzy ponad podziałami zjednoczyli siły, by upamiętnić tych, o których wciąż niektórzy nie chcą pamiętać i których legend się boją.
27.05.2013r.


     Łodzianie oddali hołd rtm. Witoldowi Pileckiemu i wszystkim niezłomnym Bohaterom walczącym z totalitarnym zniewoleniem. Wśród przedstawicieli wielu środowisk i organizacji, we wspólnym marszu, przeszli ulicami miasta również kibice dwóch łódzkich drużyn, Widzewa i ŁKS-u, którzy ponad podziałami zjednoczyli siły, by upamiętnić tych, o których wciąż niektórzy nie chcą pamiętać i których legend się boją.

    Obchody rozpoczęły się o godz. 12.00 Mszą Świętą w kościele p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża przy ul. Sienkiewicza 38. Po jej zakończeniu uczestnicy uformowali pochód i ulicami Łodzi skierowali się w uroczystym Marszu Pamięci rtm. Pileckiego pod Pomnik Ofiar Komunizmu na ul. Anstadta. Tam zabrali głos Kombatanci i przedstawiciele Społecznego Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Województwa Łódzkiego, a poszczególne wypowiedzi przeplatane były utworami wykonywanymi przez zespół Kery Band. Złożono wieńce i kwiaty od wielu łódzkich organizacji oraz odśpiewano hymn. Uroczystości zakończyły się częścią edukacyjną - pokazem filmu "Obywatel Ziemski" i wykładem o życiu i dziedzictwie rtm. Pileckiego, przeprowadzonym przez dr Jacka Pietrzaka z Uniwersytetu Łódzkiego.

    Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższą fotorelacją i migawkami wideo. Wkrótce opublikujemy kolejne materiały z wydarzenia.

    „Przy tym Oświęcim to była igraszka” – tak rotmistrz Witold Pilecki, w czasie krótkiego widzenia z żoną, w trakcie odbywającego się przeciwko niemu procesowi, podsumował swój pobyt w areszcie śledczym Polski Ludowej.

    Był człowiekiem nie tylko wielkiej skromności i olbrzymiej odwagi, głęboko wierzącym i pełnym poświęcenia dla innych, ale przede wszystkim niezłomnym patriotą, przedkładającym po wielokroć służbę Polsce nad własne szczęście czy bezpieczeństwo.

    Mówiąc krótko – był bohaterem najwyższej próby, jednym z kilku najodważniejszych żołnierzy II Wojny światowej, godnym, by zasiadać w panteonie najwybitniejszych przedstawicieli naszego narodu.

    Wiemy dziś, że został poddany w śledztwie, prowadzonym przez funkcjonariuszy MBP, barbarzyńskim torturom, był maltretowany fizycznie i psychiczne przy użyciu najbardziej zwyrodniałych metod.

    Dlaczego tak się stało? Dlaczego zginął od strzału w tył głowy, na schodach więzienia mokotowskiego, w ponad trzy lata po oficjalnym zakończeniu najkrwawszej z wojen?

    Bo nie było żadnego wyzwolenia, tylko zmiana okupanta, z brunatnego na czerwonego. Bo nie było Państwa Polskiego, tylko protektorat Stalina rządzony przez NKWD. Bo nie wystarczy nas podbić, ale trzeba było nas jeszcze zeszmacić, a tych którzy się opierają choćby myślą - wymordować. Bo mieliśmy zostać na wieki niewolnikami komunizmu, gdzie zbrodnia, oszustwo i niesprawiedliwość były premiowane awansem społecznym.

    Mijają niedługo 24 lata niby wolnej Polski, i na kilka dni przed rocznicą śmierci Rotmistrza podnoszą głosy zdeprawowane, bezkarne komunistyczne bydlęta. Plują na jego pamięć, relatywizują ewidentne zbrodnie, publicznie kłamią i manipulują prawdą dla ochrony własnych czerwonych mocodawców.

    Czy to jest ta dumna, Niepodległa i sprawiedliwa Rzeczypospolita, o którą w sztafecie pokoleń walczył, i za którą zginął, Witold Pilecki? Czy przychodzimy tu, bo wierzymy że był bohaterem godnym naśladowania, czy też po to, żeby uspokoić własne sumienie, że oto wypełniamy obywatelski obowiązek?

    Czy nie potrzeba kolejnego wysiłku, wyrzeczeń, niezłomnej woli, abyśmy mogli żyć w kraju z którego możemy być dumni, który ze spokojem pozostawimy naszym dzieciom?

    Marszałek Piłsudski powiedział kiedyś: „Polacy chcieliby niepodległości, ale chcieliby za nią zapłacić trzy grosze i dwie krople krwi”. Dziś na szczęście nie trzeba krwi. Jeszcze. Ale czy jesteśmy gotowi, patrząc w oczy Rotmistrzowi Pileckiemu, odpowiedzieć sobie na pytanie – czy choć próbowaliśmy być go godni?

    Kiedyś i my odejdziemy z tego padołu łez, zgodnie z naszą wiara staniemy przed Panem i położymy na szali nasze uczynki. Niezbadane są wyroki Pana, nikt z nas nie wie kiedy to nastąpi, a jednak odkładamy sprawy ważne i fundamentalne, bo przecież trzeba jakoś żyć. Czy tak jak teraz?

    Żyjmy tak, by gdy w Domu Pana spotkamy przypadkowo Rotmistrza, nie trzeba było ze wstydem pochylać głowy.

Czołem, Panie Rotmistrzu!


    Dziękujemy wszystkim Uczestnikom obchodów i Tym, którzy nie mogli być obecni, a gorąco nam kibicowali. Zapraszamy do kontaktu i włączenia się w podejmowane przez nas inicjatywy.

    Czytaj także: Kibice inaugurują łódzkie obchody rocznicy śmierci rtm. Pileckiego Link

Migawki z łódzkich obchodów rocznicy śmierci rtm. Witolda Pileckiego:Pełny zapis wydarzenia na naszym kanale na Vimeo:
/Magda/
bip1200@o2.pl

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Magda dnia 28.05.2013
Studenci dla RP zostaną docenieni osobnym wpisem. Wink
Film z wykładu dr Jacka Pietrzaka w najbliższym czasie ukaże się na portalu. Na pewno wart jest odsłuchania i dalszego kolportażu, co uczynię.
Pozdrawiam i do zobaczenia.
#2 | Jacek Mruk dnia 26.05.2013
Ważne że młodzi ludzie stawiają czoło demoralizacji czynionej przez zdrajców.
Pozdrawiam
#3 | Magda dnia 26.05.2013
Jestem przekonana, że to dopiero preludium działalności Komitetu Wink
Coraz więcej przesłanek świadczy o tym, że to nie wiara czyni cuda, cuda czynią ludzie którzy nie stracili wiary.

Pozdrawiam serdecznie.
Postaram się niedługo umieścić pełniejszy zapis z wydarzenia oraz materiał z konferencji, zorganizowanej przez Studentów dla Rzeczypospolitej we współpracy z Komitetem.
#4 | Kazia dnia 26.05.2013
Cześć i chwała bohaterom! mocne przejście, kibice zaprezentowali się godnie. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną