Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Klub Szewska Pasja organizuje już III Toruński Marsz Rotmistrza Pileckiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy na udział w towarzystwie rodzin, dzieci i znajomych w obu częściach uroczystości, na historię w wersji dla aktywnych.
10.05.2013r.


      Dania 11 maja 2013 r. (w najbliższą sobotę) Klub "Szewska Pasja" organizuje już III Toruński Marsz Rotmistrza Pileckiego. Zainauguruje go Msza Święta o godz. 12:00 w kościele garnizonowym.

      Po Mszy św. wszyscy zgromadzeni udadzą się pochodem przez toruńską starówkę pod Pomnik Ofiar Stalinizmu. Tradycyjnie nastąpi tam odczytanie "Przesłania Pana Cogito" Zbigniewa Herberta, Apelu Pamięci oraz przemówienia okolicznościowego związanego z osobą Rotmistrza Pileckiego. Kompania Reprezentacyjna Toruńskiego Garnizonu odda salwę honorową na cześć Rotmistrza Pileckiego.

      W ubiegłym roku przyglądaliśmy się ODWADZE Rotmistrza Pileckiego. W tym roku - ze względu na rok wiary - chcielibyśmy przyjrzeć się Jego WIERZE. Stąd tegoroczne hasło marszu - "Rotmistrz Pilecki - Boży Wojownik".

      Po oficjalnych uroczystościach z udziałem wojska z Garnizonu Toruń, nastąpi część nieoficjalna. W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego odbędzie się koncert patriotyczny krakowskiego rapera "Tadka" Polkowskiego, który zaśpiewa utwory ze swojego najnowszego albumu "Niewygodna prawda". Wstęp na koncert - WOLNY. Serdecznie wszystkich zapraszamy na udział w towarzystwie rodzin, dzieci i znajomych w obu częściach uroczystości, na historię w wersji dla aktywnych.

      Toruński Marsz Rotmistrza Pileckiego jest inicjatywą oddolną, społeczną i bezpartyjną, dlatego prosimy o niezabieranie ze sobą jakichkolwiek rzeczy, które mogą określać ugrupowania polityczne (m.in .: banery, flagi). Ze względu na szacunek do osoby, której jest poświęcona inicjatywa, jak i uszanowaniu poglądów wszystkich uczestników marszu, prosimy o zastosowanie się do prośby organizatorów.

      Patronat honorowy objął prof. dr hab. Wojciech Polak. Uroczystości odbędą się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Zapraszamy na "Boże Wojowanie" z rotmistrzem Pileckim słowem, świadectwem i uczestnictwem!/Grove Oak /

Polecamy na podobny temat


II Marsz Rotmistrza Pileckiego w Toruniu - nasza relacja foto i wideo

Link

IV Marsz Rotmistrza Pileckiego w Warszawie - relacja Zuzanny

Link

Marsz Rotmistrza Pileckiego w Krakowie - relacja Józefa Wieczorka

Link

Pilecki na Wawel!

Link

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Artur dnia 10.05.2013
Będzie będzie o ile dożyję i sprzęt też.. Pozdro
#2 | Kazia dnia 10.05.2013
Ładnie przygotowane zaproszenie ale ja czekam piękną relację, taką jak ta z ubiegłego roku http://www.pomnik...dmore=1853 I może się doczekam...
Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną