Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Kolejny fragment spotkania dyskusyjnego z Targów Książki Katolickiej w Warszawie, na którym zaprezentowano przy okazji opisu publikacji o Janie Pawle II podstawowe cechy duchowości Polskiego Papieża. Większą część rozważań zajęła kwestia miłości ojczyzny – na ile stanowi o heroiczności cnót wystarczających do wyniesienia na ołtarze? Obecni zwrócili uwagę na wielką pomoc, przeważający udział prof. Janusza Kurtyki w wyjaśnianiu wątpliwości. Okazało się że dzięki przekazywanych materiałach IPN-u, które dowiodły męczeństwa ks. Jerzego proces mógł zakończyć się sukcesem.
02.05.2013r.


      Kolejny fragment spotkania dyskusyjnego z Targów Książki Katolickiej w Warszawie, na którym zaprezentowano przy okazji opisu publikacji o Janie Pawle II podstawowe cechy duchowości Polskiego Papieża, przede wszystkim skupiając się na związkach z Karmelem i wskazując na kult jaki żywił do MB Szkaplerznej. Papież został przyrównany do Mojżesza, przynajmniej jeśli chodzi o jego zasługi dla Polski.

      Wspomniano też o obecnym papieżu Franciszku. Możemy posłuchać świadectw o sposobie przeżywania modlitwy przez obecnego papieża i podziwie jaki czuł wobec Jana Pawła II, który był dla niego wzorem.

      W dalszej części dyskusji omawiano procesy kanonizacyjne, ich warunki i trudności jakie napotykają postulatorzy w trakcie kompletowania informacji o przyszłych świętych. Większą część rozważań zajęła kwestia miłości ojczyzny – na ile stanowi o heroiczności cnót wystarczających do wyniesienia na ołtarze? Tu przypomniano opracowania podnoszące wartość patriotyzmu – miłości ojczyzny jako ojcowizny wypływającej z etosu chrześcijańskiego – przede wszystkim „Pamięć i Tożsamość” Jana Pawła II ale też „Teologię narodu” autorstwa ks. Prof. Czesława Bartnika. Pani Zuzanna Kurtyka podała przykład procesu beatyfikacyjnego ks. Jerzego Popiełuszki, który przewlekał się z powodu niezrozumienia przez teologów watykańskich polskiego pojmowania patriotyzmu, nieodłącznie związanego w wiarą chrześcijańską. Obecni natomiast zwrócili uwagę na wielką pomoc, przeważający udział prof. Janusza Kurtyki w wyjaśnianiu wątpliwości. Okazało się, że dzięki przekazywanych materiałach IPN-u, które dowiodły męczeństwa ks. Jerzego, proces mógł zakończyć się sukcesem.

/Redakcja/

Wideo: ArturPolecamy na podobny temat

Ks. Prof. Roman Dzwonkowski i Zuzanna Kurtyka o Polakach na Wschodzie

Link

Martyrologii narodowej ciąg dalszy

Link

19.10 w Toruniu odsłonięcie pomnika ks. Jerzego Popiełuszki - zdjęcia i wideo pomnika

Link

Konferencja oraz debata poświęcone realizacji idei Pomnika Smoleńskiego w Warszawie - pełna relacja z Sejmu (cz.I i II)

Link

Pomnik w Górsku - miejsce uprowadzenia bł. ks. Jerzego Popiełuszki, wspomnienie po Komitecie Budowy Pomnika

LinkKomentarze
#1 | Kazia dnia 02.05.2013
A to prawda można się sporo dowiedzieć - do czego mogą być pomocne dokumenty z IPN-u. Ale uwagi o polskim patriotyzmie też są bardzo ciekawe.
#2 | Artur dnia 02.05.2013
Warto obejrzeć bardzo ciekawe fakty zza kulis IPN Smile
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną