Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Zapraszamy do obejrzenia drugiej części spotkania z Pawłem Lisickim, które odbyło się w Łodzi 24.04.2013.
27.04.2013r.


    Druga część spotkania z red. Pawłem Lisickim to przede wszystkim próba odpowiedzi na pytanie kim tak naprawdę jest Grzegorz Hajdarowicz. Dziennikarz wymienia przesłanki, które pozwalają na wysnucie wniosku, że to co się stało, to nic innego jak zmowa polityczna. Sytuację panującą w „Presspublice” porównuje do tej, którą mogli zaobserwować widzowie filmu „Układ Zamknięty”. „Rząd chciał się pozbyć brytyjskiej grupy Mecom, która była właścicielem większościowym „Presspubliki”. Chciał się ich pozbyć, ponieważ Brytyjczycy z kolei nie chcieli się pozbyć mnie, a ja nie chciałem się pozbyć publicystów” – twierdzi Lisicki. „Ponieważ różne naciski, namowy i próby przekonania nie zdawały rezultatów, to posłużono się taką metodą, że przedstawiciele Skarbu Państwa w wydawnictwie „Presspublica” wystąpili do sądu o rozwiązanie wydawnictwa. Brytyjczycy znaleźli się w sytuacji podbramkowej, będąc formalnie większościowym właścicielem firmy, ale mając drugiego współwłaściciela, którym był Skarb Państwa, występujący przeciwko nim do sądu o rozwiązanie spółki, faktycznie nie mieli co z tymi swoimi udziałami zrobić. Mieli je, ale nikt normalny by ich nie odkupił od Brytyjczyków, ponieważ od razu wszedłby w zwarcie ze Skarbem Państwa” – dodaje.

    Przywołuje również tajemnicze nocne spotkania Grzegorza Hajdarowicza z Pawłem Grasiem, które miały miejsce przy okazji publikacji artykułu o trotylu. Podejrzane okoliczności kupna udziałów i wieloletnie znajomości z przedstawicielami rządu pozwalają na wyciągnięcie dość jednoznacznych wniosków.

    Dziennikarz odnosi się także do decyzji podjętej przez zarząd Gremi Media (wcześniej „Presspublica”), który poinformował, że w przypadku Cezarego Gmyza, Tomasza Wróblewskiego oraz Pawła Lisickiego, wyjątkowo odstępuje od przyjętej w środowisku, zwyczajowej praktyki udzielania pomocy prawnej swoim dziennikarzom. Trudno oprzeć się wrażeniu, że chwilowe odstępowanie od zasad, to nic innego jak brak zasad. Teraz wymienieni dziennikarze będą musieli samodzielnie finansować pomoc prawną w wytaczanych przeciwko nim postępowaniach.

Red. Paweł Lisicki na spotkaniu w Łodzi cz.I:Red. Paweł Lisicki na spotkaniu w Łodzi cz.II:

    Spotkanie zorganizowane zostało przez Księgarnię Wojskową im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego.

/Magda/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Kazia dnia 27.04.2013
Magda, rzeczywiście druga część mocniejsza ale też i pytania dostawał dobre. Choć wedle mnie Lisicki popełnia zasadniczy błąd - co to znaczy że "nie wierzy w zamach" jako przyczynę Tragedii Smoleńskiej. To nie jest kwestia wiary. Samo wyjaśnianie sprawy u każdego myślącego człowieka wzbudza wobec Pawła Lisickiego wątpliwości co do tego, czy w ogóle myśli logicznie. Gdyby iść tropem rozumowania Lisickiego to żadne sprawy poszlakowe nie mogłyby być sądzone przez niezwisłe sądy.
Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną