Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Tymczasem nie ma potrzeby wywoływać wojny bo już ją mamy, już jesteśmy trakcie wojny z Rosją. Nie jest to wojna konwencjonalna, jaką znamy z filmów, z użyciem wojska i broni, lecz jak inaczej nazwać obecną sytuację w naszym państwie? Nie działają prawidłowo żadne organy centralne, administracja, służby nie spełniają swojej roli, szpitale nie przyjmują cywilnych chorych, ludzie masowo uciekają za granicę, trwa okres nadmiernej kontroli obywateli poprzez monitorowanie ich w internecie, zwiększoną liczbę podsłuchów i wszechobecne radary. Rolnictwo, główne gałęzie przemysłu nie działają dla dobra wspólnego.

22.04.2013r.


Koronnym argumentem rządu Tuska i jego zaplecza politycznego, przemawiającym za pasywnością w kontaktach z Rosją w sprawie wyjaśnienia przyczyn Tragedii Smoleńskiej jest strach. Od początku obóz władzy tłumaczy, że nie zamierza doprowadzić do „wojny z Rosją”. Ale jeśli rozwikłanie okoliczności likwidacji naszych władz 10 kwietnia 2010 r. w efekcie spowoduje wojnę, trzeba uznać, iż D. Tusk wie, że w Smoleńsku mieliśmy do czynienia z zamachem. Jest to jedyny logiczny wniosek wynikający z szermowanej tezy. Głównym i jedynym powodem utrzymania przez Platformę Obywatelską władzy w Polsce pozostało podsycanie obawy przed wojną z Rosja do której miałoby dojść gdyby Prawo i Sprawiedliwość po przejęciu władzy zerwało stosunki dyplomatyczne z Rosją.

 

Tymczasem nie ma potrzeby wywoływać wojny bo już ją mamy, już jesteśmy trakcie wojny z Rosją. Nie jest to wojna konwencjonalna, jaką znamy z filmów, z użyciem wojska i broni, lecz jak inaczej nazwać obecną sytuację w naszym państwie? Mamy chaos. Nie działają prawidłowo żadne organy centralne, administracja, służby nie spełniają swojej roli, szpitale nie przyjmują cywilnych chorych, ludzie masowo uciekają za granicę, trwa okres nadmiernej kontroli obywateli poprzez monitorowanie ich w internecie, zwiększoną liczbę podsłuchów i wszechobecne radary. Rolnictwo, główne gałęzie przemysłu nie działają dla dobra wspólnego, w większości przeszły w obce ręce. Edukacja dzieci i młodzieży przebiega w sposób znany z czasów okupacji: zawieszone są lekcje historii, wiedza młodego pokolenia uzupełniana jest w czasie „kompletów” czyli społecznych zajęć, a za propagowanie  symboli narodowych czy też za patriotyczne zachowanie można zostać aresztowanym a przynajmniej napiętnowanym, co też stanowi formę kary.

 

 

W stosunkach z Rosją ograniczamy się, a rząd jest zalękniony, działa ostrożnie aby tylko nie spowodować stanu napięcia, nie narazić się. W imię owych „dobrych stosunków” rezygnujemy ze swoich politycznych racji, z kluczowych dla nas postulatów i dążeń, a poddając się dyktatowi rosyjskiemu wyrażamy zgodę na hegemonię Rosji w Europie Wschodniej. Symbolem podporządkowania się Rosji przez Polskę jest z jednej strony rezygnacja z zabiegów o dobre kontakty z USA, dokończenie o zabiegi co do umieszczenia amerykańskiej tarczy rakietowej, a drugiej zgoda na budowę rury blokującej port w Świnoujściu. Ale symptomatyczne staje się  krańcowe uzależnienie od gazu rosyjskiego, czego wyrazem jest sposób podjęcia dwustronnej umowy na budowę drugiej nitki gazociągu jamalskiego, podobno za plecami rządu.

 

Opisane samoograniczanie się jest niczym innym jak klasyczną finlandyzacją, której ostatnim etapem będzie aneksja terytorialna, stanowiąca tylko  dopełnienie istniejącego status quo, ostatni akord potwierdzający przekazanie władzy, które wystąpiło na długo wcześniej.

 

Ani NATO ani Unia Europejska nam teraz nie pomoże. Jako kraj uznany za wolny, suwerenną decyzją demokratycznie wybranych władz, oddaliśmy kluczowe decyzje w ręce obce. I oto patrzymy jak nad naszymi głowami na nowo odtworzyła się oś Berlin-Moskwa, odbudowały się relacje historyczne, które zawsze były niekorzystne dla Polski.

 

 

Tymczasem straszenie Polaków awanturniczą opozycją odwraca uwagę opinii publicznej od rzeczywistych faktów, od całkowitego fiaska tych rządów na wszelkich płaszczyznach, czego szczytem stała się Tragedia Smoleńska. Sposób, w jaki rząd zrezygnował przy jej wyjaśnieniu z przysługujących praw stanowi najlepszy pokaz słabości gabinetu Tuska. Bo zamiast z determinacją, od pierwszych chwil rozpocząć rozwikłanie  przyczyny śmierci tak wielu naszych współobywateli, Tusk najpierw, na podstawie do końca nie wyjaśnionych założeń, przyjął niekorzystną podstawę prawną czyli tzw. załącznik 13 do konwencji chicagowskiej z pominięciem istniejącej umowy międzynarodowej, a potem skupił się na prędkim przejmowaniu urzędów w Polsce, pozostałych po zmarłych politykach partii opozycyjnej. Oddając wyjaśnianie tragicznej śmierci Prezydenta, zwierzchnika sił zbrojnych oraz towarzyszących mu generałów a także przełożonych wielu kluczowych urzędów w ręce Władymira Putina, symbolem było pełne zaufania ściskanie się Donalda Tuska z nim, prawie nad ciałem nieżyjącego Prezydenta, pokazał że nadal znajdujemy się w rosyjskiej strefie wpływów.

 

Zamiast rzetelnej pracy śledczych mamy festiwal wyszydzania ofiar, ich rodzin, ciągłe nękanie ich bliskich i na każdym kroku podkreślany serwilizm wobec Rosji. W imię wydumanych dobrych stosunków międzypaństwowych obserwujemy farsę śledztwa. Szczątki wraku są nadal w Smoleńsku, nie mamy dostępu do  świadków zdarzenia, podstawowe dowody, czyli wrak i czarne skrzynki oddaliśmy, a dostęp do tych kluczowych przedmiotów jest żaden. W rezultacie Polska wiele straciła na arenie międzynarodowej, sprowadzona do roli potulnego sługi, który czeka pokornie na to, co rzuci mu jego pan. Nasza reputacja leży w gruzach, oto pozwoliliśmy aby zginęła nam elita państwa i nie dociekamy przyczyn. To jawny sygnał zachęcający do dalszego podboju, dopingujący do kontynuowania wojny.

 

Rządy Donalda Tuska są niebezpieczne, to właśnie one pogrążają nas w groźne dla Polski sytuacje, na dziś skutkujące zniszczeniem naszego dobrego imienia na arenie międzynarodowej. Obserwujemy ciągłe miotanie nastrojami społecznymi. Huśtawki emocji, spowodowane przez podrzucane coraz to kolejne  sensacyjne informacje, powodują dalszy upadek zaufania do struktur państwowych. W efekcie rozdarte ambiwalentnymi emocjami społeczeństwo, zmęczone i zdezorientowane gotowe same zrzec się suwerenności za chwilę spokoju. Rozmaite informacje, którymi jesteśmy dręczeni podkreślają stan rozkładu państwa: przeszliśmy już pomyłki ciał przy pochówkach, opisy symbolicznego wręcz bezczeszczenia ciał ofiar przed ich przekazaniem stronie polskiej czy też zostaliśmy zaskoczeni spływającymi do Polski drastycznymi materiałami pokazującymi szczątki naszych Rodaków. Nie na darmo destabilizacja wywołana jest poprzez Internet, bowiem Rosja właśnie tworzy system informatyczny do cybertataków, a wedle jej zapowiedzi najpierw przetestuje ją na krajach byłego bloku sowieckiego. Ostatnio wskazano nam dobitnie, jak mało Rosja się z nami liczy, gdy przedstawiciel władz rosyjskich wydelegowany do kontaktów z Polską oznajmił że Katyń słusznie nam się należał… widać miara upokorzeń jeszcze się nie skończyła.

 

Minęły trzy lata…. I zamiast chwili szacunku i zadumy nad grobami ofiar, zamiast rzetelnie podanej przyczyny ich śmierci ciągle słyszymy że „dość tego Smoleńska” . Rządzący nie chcą prawdy, nie chcą jej poznać i ujawnić społeczeństwu.

 

Link

 

Link

 

Link

 

/Kazia/


Polecamy na podobny temat

 

Służby wywiadu na użytek tworzenia alternatywnego narodu

 

Link

 

Z dziejów wrakologii - aktualizacja luty 2013

 

Link

 

Zuzanna Kurtyka dla pomniksmolensk.pl - Trzy lata od Tragedii Smoleńskiej

 

Link

 

Seremet nie działa na rzecz polskich obywateli - Piotr Walentynowicz dla pomniksmolensk.pl

 

Link

 

Dariusz Fedorowicz dla pomniksmolensk.pl - to już trzy lata

 

Link

 

Fotoamator & Regnorum Occasus: Zamach w Smoleńsku - anatomia zbrodni

 

Link


Komentarze
#1 | redzi301 dnia 13.07.2014
Historia kołem się toczy , atak zawsze z tej samej strony tylko narzędzia inne , nie trzeba łamać kości wystarczy mieć kontrolę nad informacją i skrzętnie ją wykorzystać .
Nie trzeba zaznajamiać się z autorem tekstu bo wiadomo kto pisał Smile
Pozdrawiam
#2 | Jacek Mruk dnia 24.04.2013
Konsekwencją tchórzostwa jest oddanie Narodu w niewolę.
Współudział w zamachu ,czy tylko jego legitymizowanie , zakrywane woalką katastrofy wiedzie do piekła, bo innej drogi nie ma za zbrodnię.
Pozdrawiam
#3 | Kazia dnia 22.04.2013
Ares? możliwe, do Ruskich pasuje, zwłaszcza ten zwyczaj zrzucania nieprzydatnych i kalekich ze skały w przepaść. I jeszcze starych. Tak, spartańskie zwyczaje bardzo pasują do Sowietów, ale i do polskiej służby zdrowia również. Pozdrawiam.
#4 | Kazia dnia 22.04.2013
Zuziu dziękuję za miłe słówko, zawsze umiesz podeprzeć na duchu.
#5 | Magda dnia 22.04.2013
Jak o Ruskich chodzi, to stawiam na Aresa.
#6 | Kazia dnia 22.04.2013
Dziękuję za obrazek z Marsem, Arturze, (a może to Hefajstos albo Odyn?), dość niesamowity. Ale świetnie się prezentuje.
#7 | Zuzanna dnia 22.04.2013
Kaziu, od razu widać czyj artykuł - znakomity jak zawsze!
#8 | Artur dnia 22.04.2013
Bardzo dobry wpis, początek wręcz dobija logiką. Wszystko nabiera innego smaku w świetle dzisiejszych newsów z Do Rzeczy... Są też pozytywne przesłanki jak wybory w Rybniku. Pożyjemy zobaczymy, pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną