Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

To nie ja podejmuję ten temat, to ten temat podejmuje mnie - powiedział Grzegorz Braun w odniesieniu do bieżących wydarzeń społecznych i politycznych. Wydaje się, że nie jest odosobniony w tym odczuciu, bo rzeczywistość wcześniej czy później skutecznie podejmie każdego z nas, nawet gdybyśmy zakrywali oczy i zasłaniali uszy
19.04.2013r.


    W tej części spotkania usłyszymy m.in. o kreacji faktów medialnych, mających na celu świadome podkręcanie "atmosfery wojennej", aby zasłonić inne istotne wydarzenia. Reżyser podejmie temat bezradności naszego państwa w odpowiedzi na wyjątkowo sprawną politykę historyczną innych państw oraz gorączkowego dyscyplinowania środowiska profesorskiego, gdy to nie wpisuje się w kurs obrany przez redaktorów z Czerskiej. Dowiemy się jak przeciwdziałać powszechnej urawniłowce, która pod pretekstem oświecania uczynić ma z nas tępą, bezrefleksyjną masę.

    Nietzsche mawiał: "Nie przeglądaj się w otchłani, bo otchłań przejrzy się w tobie". Czy jednak ucieczka w prywatność cokolwiek zmieni? Chciałoby się zanucić za Klasykiem: "Przykryjemy się kołdrą, nie będzie nas widać, Jeśli nawet wyłamią drzwi, pomyślą, Że nikogo tu nie ma.

    A może sprawy zaszły już jednak za daleko? Abstrahując od tego, że niestety nie ma kuloodpornych kołder...

    Zapraszamy do wysłuchania II cz. spotkania z Reżyserem.

Reż. Grzegorz Braun na spotkaniu w Łodzi cz.I:Reż. Grzegorz Braun na spotkaniu w Łodzi cz.II:

    Spotkanie zorganizowane zostało przez Księgarnię Wojskową im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego.

/Magda/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 20.04.2013
Wydziedziczenie Polaków z wszystkiego w swoim Kraju przez nacje wybrane to cel podstawowy. Jeśli ludzie będą się skupiać na grillach i tańcach to doczekamy tego szybciej niż się spodziewamy.KSS powinno być dla nas przewodnikiem, byśmy w swoim Kraju nie zostali niewolnikami.
Pozdrawiam
#2 | Kazia dnia 19.04.2013
Definicja państwa mocarstwowego - bardzo logiczna, wedle niej Polska nigdy w zasadzie nie miała takich ciągotek, a gdy już nadarzyła się okazja, sama zrezygnowała z budowy imperium, uznając że za dużo to wymaga zachodu. Nawet kolonii nie chcieliśmy, bo wymagałoby to zbyt wiele nakładów i kłopotów. (floty, utrzymywania regularnych rejsów, problemów z tubylcami itd). Chcieliśmy być wolnymi, nawet od odpowiedzialności o podbite ziemie. Może dlatego sąsiedztwo z trzema mocarstwami nie służyło nam. I dziś również.
Bardzo dobrze zrobione nagranie, Magda dziękuję i pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną