Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

„Wolność jest wtedy, kiedy jest prawda” – podkreślał w swej homilii abp Marek Jędraszewski.
12.04.2013r.


    W środę, od wczesnych godzin rannych, w całej Polsce odbywały się uroczystości związane z III rocznicą katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. W Warszawie miały miejsce ceremonie centralne, skoncentrowane w Świątyni Opatrzności Bożej i przed Pałacem Prezydenckim, w których wzięły udział tysiące Polaków.

    W Łodzi obchody rozpoczęły się punktualnie o godz. 8:41, kiedy na wieży bazyliki archikatedralnej, w hołdzie wszystkim ofiarom, zabił dzwon „Serce Łodzi". Pod tablicą umieszczoną na kościele Podwyższenia św. Krzyża złożyli kwiaty działacze Solidarności. O godz. 18 łodzianie zgromadzili się na Mszy św. w intencji Ofiar Tragedii w Bazylice Archikatedralnej, która odprawiona została przez Jego Ekscelencję Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

    „Mija czas, a ból nie tylko nie ginie w naszych sercach, ale staje się coraz bardziej dramatycznym wołaniem o prawdę, do której wszyscy mamy prawo. Nie dziwmy się, że ból rośnie, skoro od samego początku, od pierwszych godzin, kiedy wiadomość o tragedii dotarła do Polski, a żałoba okrywała nasz kraj, byliśmy karmieni nieprawdami, półprawdami i kłamstwami” – powiedział abp Marek Jędraszewski podczas homilii.

    Podkreślił, że kłamstwo, rzucane na tych, którzy nie żyją i nie mogą się bronić, jest nikczemnością. „Wszyscy doskonale wiemy także o tym, że kłamstwo, dotyczące najbliższych, którzy odeszli, bardzo boli tych, którzy zostali i którzy chcieliby, przynajmniej w swoich sercach, uratować najbardziej szlachetną pamięć o mężach, żonach, ojcach, dziadkach . I doskonale wiemy także, że do pełnej prawdy o tamtym wydarzeniu ma prawo cały naród, który chce być wolny, bo wolność jest wtedy, kiedy jest prawda"- kontynuował.

    W modlitwie wiernych wspomniano wszystkie osoby, które zginęły w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Tę część uroczystości zakończył wzruszającym występem artystycznym zespół „Pętla Ósemki”. Po mszy kilkaset osób udało się w Marszu Milczenia ulicami Łodzi do kościoła Podwyższenia Św. Krzyża, pod tablicę Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, gdzie zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów.

    „Nam chodzi o prawdę – podsumował pod tablicą poseł Witold Waszczykowski – O tę prawdę się ubiegamy. Można nie lubić tego, czy innego polityka, ale trzeba szanować urzędy, trzeba respektować majestat Rzeczypospolitej. W jaki sposób traktowano Prezydenta przez kilka lat – za czasów jego życia? Jak i dlaczego budowano przeciwko niemu olbrzymi przemysł pogardy? Jak lekceważono jego starania o prawdę historyczną? W jaki sposób grano z obcym państwem przeciwko Prezydentowi? (…) Jak ukrywano śledztwo? Jak prawdę i pamięć o Lechu Kaczyńskim i o tych którzy zginęli, zaciera się przez ostatnie trzy lata? O to się ubiegamy, o nic więcej" - zakończył poseł.

    Łódzkim obchodom towarzyszyło uroczyste otwarcie wystawy "Lech Kaczyński w służbie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej", które odbyło się 11 kwietnia w Pasażu Schillera, z inicjatywy Stowarzyszenia Solidarni 2010. Gośćmi honorowymi byli: Marta Kaczyńska, poseł Adam Kwiatkowski oraz przedstawiciele łódzkiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości.

Łódzkie obchody III rocznicy Tragedii Smoleńskiej:Materiał ukazał się w Nowym Biuletynie Łódzkim 12.04.2013
Gazeta wydawana jest w regionie łódzkim przez Fundację Strzelecką


/Magda/

Nasze blogi:
Komentarze
#1 | Magda dnia 13.04.2013
Jako ciekawostkę powiem, że spotkanie z Leszkiem Żebrowskim poprowadzi nasz Naczelny. Wink
Do zobaczenia
#2 | Magda dnia 13.04.2013
Zaproszenie było (tak mi się wydaje) w kalendarium na portalu, myślałam że wiesz. Resztę imprez z województwa szczegółowo Ci opisałam, jest nawet coś u Ciebie Wink.
#3 | Magda dnia 12.04.2013
Amelka, jak się samemu nie napisze, to nie będzie napisane. Jak się nie zrobi, nie będzie zrobione. To już truizm, trzeba przywyknąć.
Pozdrawiam i dzięki za miłe słowa.
Właśnie wróciłam ze spotkania z Grzegorzem Braunem, będzie co oglądać. Wink
#4 | Kazia dnia 12.04.2013
Całkiem liczny Marsz! Bardzo dobrze przygotowane obchody. O wszystkich organizatorzy pomyśleli.
Magda ładnie przygotowałaś relację. Z przyjemnością ogląda sie i czyta całość. Solidne dziennikarstwo, Pani Redaktor.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną