Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

W Polsce postępuje rozkład życia publicznego, promowane są postawy amoralne, destrukcyjne dla rodziny, młodzieży, państwa. Postępuje proces niszczenia gospodarki i nauki przy jednoczesnej zmasowanej propagandzie sukcesu i jedynie słusznej polityki „partii miłości”. Dlatego też, konsekwentnie, nie ma w tym roku żadnych oficjalnych obchodów. I, niechże będzie to wyraźnie powiedziane, nie ma także oficjalnych obchodów rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Czyżby Lech Kaczyński był ostatnim polskim prezydentem, który składał hołd pomordowanym przez Rosjan? A premier Tusk tylko raz, w 2010 roku, był zainteresowany odwiedzeniem okolic Memoriału Katyńskiego?
09.04.2013r.


     Szanowni Państwo,

     Drodzy Rodacy

     Mijają właśnie trzy lata od chwili, gdy 10 kwietnia, zginęli, wraz z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, najbardziej wartościowi przedstawiciele naszego narodu.
Z roku na rok, coraz bardziej widać jak bardzo byli Polsce potrzebni.
Z roku na rok coraz bardziej ich brakuje.

     W Polsce postępuje rozkład życia publicznego, promowane są postawy amoralne, destrukcyjne dla rodziny, młodzieży, państwa. Postępuje proces niszczenia gospodarki i nauki przy jednoczesnej zmasowanej propagandzie sukcesu i jedynie słusznej polityki „partii miłości”.
Dzieje się tak, bo 10 kwietnia zginęli Ci, którzy mieli władzę, by się temu procesowi przeciwstawić. Dziś wszystko wskazuje na to, że zginęli właśnie dlatego.

     Ludzie rządzący dziś w Polsce włożyli wiele wysiłku i pieniędzy, by ten fakt ukryć. Począwszy od oddania śledztwa w ręce Rosjan, poprzez blokowanie polskich procedur śledczych, okłamywanie opinii publicznej, aż do prób promowania wzorów zachowań wyśmiewających zarówno samą tragedię jak i osoby, które zginęły,... jak i ich rodziny. Modne miało się stać nie mówienie o Tragedii w Smoleńsku, została oficjalnie skazana na zapomnienie.

     Dlatego też, konsekwentnie, nie ma w tym roku żadnych oficjalnych obchodów. I, niechże będzie to wyraźnie powiedziane, nie ma także oficjalnych obchodów rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Czyżby Lech Kaczyński był ostatnim polskim prezydentem, który składał hołd pomordowanym przez Rosjan? A premier Tusk tylko raz, w 2010 roku, był zainteresowany odwiedzeniem okolic Memoriału Katyńskiego?

     Nakaz zapomnienia o Tragedii 10 kwietnia 2010 jest dziś powszechnie łamany zarówno w Polsce jak i za granicą.
Wszędzie tam gdzie żyją ludzie, dla których Ojczyzna to wartość nadrzędna, za którą warto walczyć, dla której warto żyć.

     Polonia w Chicago po raz kolejny swoją postawą odpowiada na pytanie: po co Polsce Polonia? My, przedstawiciele rodzin Ofiar, jesteśmy Wam wdzięczni całym sercem, za Wasze wsparcie dla nas, za comiesięczne msze święte w intencji naszych bliskich, za utrwalania ich pamięci i pamięci o ich pracy dla Polski. Są osoby, które dla tego celu nie szczędzą swoich sił, swojego czasu i swoich pieniędzy, mimo świadomości, że nie otrzymają za to pochwał, gratulacji i odznaczeń. Wręcz przeciwnie. Nie sposób tu nie wspomnieć o polskich księżach i siostrach zakonnych Parafii św. Ferdynanda i parafii „ Na Trójcowie” , o grupie osób skupionej wokół klubu Gazety Polskiej Chicago 2 i o jego przewodniczącej - pani Agacie Mikołajczyk oraz o działającej z dużym samozaparciem w chicagowskim radiu - Pani Łucji Śliwie. O Darku Olszewskim, powszechnie znanym w środowisku polonijnym, bojowniku o pamięć narodową, O córce pana Seweryna, Ani Wójtowicz.

     Proszę wybaczyć, że wymieniam tylko te osoby, o których wiem. A przecież jest wiele, które są mi nieznane, ale także dokładają do tego dzieła swoją małą część, choćby swoją obecność dziś, na mszy, na spotkaniach. Nie wiele mogę zrobić dla Was w zamian, jedynie z całego serca, całą swą duszą dziękuję.

Zuzanna Kurtyka
Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010

Polecamy na podobny temat

Wystawa "KATYŃ 1940 - SMOLEŃSK 2010"

Link

Zuzanna Kurtyka dla pomniksmolensk.pl: Polskie Podziemie Niepodległościowe

Link

Kanada - II rocznica Tragedii Smoleńskiej – wideo

Link

Zuzanna Kurtyka z Chicago: List Marty Kaczyńskiej do uczestników Tygodnia Pamięci (wersja - polsko i anglojęzyczna)

Link

Slajdy z prezentacji Zuzanny Kurtyki w Brukseli i pełna treść pisma z ABW o "Sprostowaniu Oczywistej Omyłki Pisarskiej" (uzupełniono o zapis wystąpienia)

Link

Zuzanna Kurtyka: Solidarność - wartość dla świata - dodano wideo

LinkKomentarze
#1 | Kazia dnia 10.04.2013
W tym roku Premierowi wcale nie zależy aby pojechać do Katynia. Nie ma Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i nagle priorytety się zmieniły...
Ale rzeczywiście, często nasi Rodacy poza granicami kraju stanowią wzór patriotyzmu.
Jaki wymowny, wzruszający obraz Piety.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną