Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” woj. łódzkiego nie zaprzestanie pracy. Przeprowadziliśmy pierwsze konsultacje, proponując przekształcenie działalności Komitetu w formę stałą, umożliwiającą skuteczne i szerokie działanie przy organizacji kolejnych programów. Chcielibyśmy godnie uczcić Europejski Dzień Bohaterów walki z Totalitaryzmem, tradycyjnie związany z postacią rtm. Pileckiego, oraz zorganizować duży program pod tytułem „10 dni polskiego Państwa Podziemnego” w dniach 17-27 września 2013.
28.03.2013r.


    Pod koniec stycznia 2013, z inicjatywy Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej, zawiązał się w Łodzi Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” woj. łódzkiego.

    Komitet przyjął ramowy, trzydniowy program obchodów pod nazwą „Trzy dni Niezłomnych”, proponując aby podzielić obchody na część edukacyjną w piątek, sportową w sobotę i oficjalne uroczystości w niedzielę. Zadaniem Komitetu było organizowanie i skoordynowanie obchodów inicjowanych oddolnie w wielu miejscowościach tak, aby pokazać, że woj. łódzkie chce i potrafi upamiętnić Wyklętych.

    Na nasze otwarte zaproszenie, skierowane do wszystkich środowisk patriotycznych i niepodległościowych, do komitetu przystąpiło 79 osób reprezentujących łącznie ponad 50 organizacji, stowarzyszeń i instytucji. Opracowaliśmy konspekty prelekcji i przystąpiliśmy do ich organizowania, starając się objąć tą akcją jak najwięcej szkół. Zbieraliśmy informacje o przygotowywanych obchodach i uroczystościach, układając praktycznie do ostatniej chwili spójny, całościowy program dla całego województwa.

    Zwróciliśmy się o patronat honorowy do osób i instytucji wg nas ważnych dla obchodów tego święta, w tym do wszystkich parlamentarzystów z woj. łódzkiego oraz Wojewody i Marszałka Województwa.

Patronat honorowy objęli:

Gen. Aleksander Arkuszyński ps. „Maj”
Dr Zuzanna Kurtyka
Senator RP Wiesław Józef Dobkowski
Senator RP Maciej Grubski
Poseł na sejm RP Antoni Macierewicz
Poseł na Sejm RP Witold Waszczykowski
Poseł na Sejm RP Marcin Mastalerek
Poseł na sejm RP Dariusz Seliga
Poseł na Sejm RP Krzysztof Kwiatkowski
Poseł na sejm RP Andrzej Biernat
Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak
Poseł na Sejm RP Mieczysław M. Łuczak
Poseł na Sejm RP Marcin Witko
Poseł na Sejm RP Robert Telus
Poseł na Sejm RP Piotr Polak
Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska
Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień
Przewodniczący ZR ZŁ NSZZ „S” Waldemar Krenc
Dyrektor Oddziału Łódzkiego IPN Marek Dróżka
Komendant WCKMed Łódź – płk. Lek. Zbigniew Aszkielaniec


    Obchody Dnia „Żołnierzy Wyklętych” odbyły się, nie licząc Łodzi, w ponad 15 miejscowościach woj. łódzkiego, przyjmując bardzo zróżnicowany charakter, od prelekcji i spotkań z młodzieżą poczynając, poprzez rajdy, biegi, projekcje filmowe, wystawy, marsze i wiele innych form, na uroczystościach centralnych w dniu 3 marca w Łodzi kończąc. Uczestniczyło w nich łącznie, w różnych formach, kilkanaście tysięcy Polaków.

    Składam ogromne podziękowania wszystkim osobom, organizacjom, środowiskom, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu obchodów, które nas bezinteresownie wsparły i uczyniły w ten sposób Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych wielkim patriotycznym wydarzeniem. Nie sposób dziś wszystkich wymienić, było nas zaangażowanych, nie tylko członków komitetu, bardzo wiele osób. O skali sukcesu niech świadczą choćby te dwie liczby: z prelekcjami dotarliśmy do prawie 50 szkół w województwie obejmując nimi ponad 1,5 tyś. uczniów.

    Dodatkowe, specjalne podziękowania należą się szczególnie dwóm środowiskom. Kibicom Widzewa i ŁKS-u. Ich postawa w czasie Marszu Pamięci powinna być nauczką dla nas wszystkich, a szczególnie polityków – w sprawach ważnych, naprawdę ważnych, możemy iść razem. W Marszu Pamięci 3 marca w Łodzi przeszło prawie 1000 osób, w tym kilkuset osobowe grupy kibiców Widzewa i ŁKS, zgodnie skandując patriotyczne hasła. Coś, co zdaje się niemożliwe, okazało się faktem.

    Uroczyste podsumowanie działań Komitetu odbyło się 18 marca 2013 w Sali kinowej SRCh, uświetnione koncertem barda Żołnierzy Wyklętych, Andrzeja Kołakowskiego z Gdańska.

    Społeczny Komitet nie zaprzestanie pracy. Przeprowadziliśmy pierwsze konsultacje, proponując przekształcenie działalności Komitetu w formę stałą, umożliwiającą skuteczne i szerokie działanie przy organizacji kolejnych programów. Chcielibyśmy godnie uczcić Europejski Dzień Bohaterów walki z Totalitaryzmem, tradycyjnie związany z postacią rtm. Pileckiego, oraz zorganizować duży program pod tytułem „10 dni polskiego Państwa Podziemnego” w dniach 17-27 września 2013. Serdecznie zapraszamy na robocze spotkania Komitetu, będziemy omawiać zamierzenia i podejmować decyzje co do dalszej działalności.

Koordynator Komitetu
Paweł Wasążnik


Podsumowanie "Trzech Dni Niezłomnych" - koncert Andrzeja Kołakowskiego w Łodzi:
/Magda/

Nasze blogi:
Komentarze
#1 | Artur dnia 29.03.2013
Zapomniałem wcześniej napisać, że bardzo cieszymy się z powodu objęcia patronatu medialnego, i że zostaliśmy wymienieni, a ta lista hańby podana na początku szokuje. Pozdrowienia dla Strzelców.
#2 | Artur dnia 27.03.2013
Znakomity materiał. Pan Andrzej jak zawsze w formie. Pozdrowienia
#3 | Kazia dnia 27.03.2013
Andrzej Kołakowski jak zwykle niesamowity, ale Magda, to co zrobiliście w łodzi i okolicy - to mistrzostwo świata, wspaniałe obchody święta! I okazuje się że można.... I lista honorowych patronów imponująca, na czele oczywiście szefowa.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną