Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Ostatni fragment jednodniowych obrad tzw. „Platformy Oburzonych” podczas której w jednym miejscu, w legendarnej Sali BHP w Gdańsku spotkali się reprezentanci ponad 100 organizacji, stowarzyszeń i inicjatyw z całej Polski. Zaproszeni przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” mieli możliwość zaprezentować pomysły na pozytywne zmiany w Polsce. Jako ostatni głos zabrał Przewodniczący Piotr Duda.
26.03.2013r.


     Dalszy fragment jednodniowych obrad tzw. „Platformy Oburzonych” podczas której w jednym miejscu, w legendarnej Sali BHP w Gdańsku spotkali się reprezentanci ponad 100 organizacji, stowarzyszeń i inicjatyw z całej Polski. Zaproszeni przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” mieli możliwość zaprezentować pomysły na pozytywne zmiany w Polsce. Jako ostatni głos zabrał Przewodniczący Piotr Duda.

     Z uwagi na dużą liczbę uczestników i ograniczony czas obrad, każdy z gości otrzymał możliwość tylko kilkuminutowych wypowiedzi. W tej części możemy wysłuchać kilku dłuższych wypowiedzi, kilkuminutowych, zawierających istotne dla wielu środowisk postulaty. Zabrali głos rozmaici mówcy, możemy wysłuchać rozmaitych głosów od przedstawicieli stowarzyszeń niepodległościowych po rolników i przedsiębiorców. Przewijał się apel o zjednoczenie organizacji w Polsce w jeden komitet bądź ruch, który koordynowałaby NSZZ „Solidarność” bądź demokratycznie wybrany „zarząd, zespół zarządzający bądź komitet zarządzający”. Większość zaproszonych widzi rozmaite remedium na zdefiniowane trudności, od zmian w istniejących strukturach państwowych po ich całkowitą przebudowę.

     Jako ostatni Głos zabrał Przewodniczący Piotr Duda, który przeczytał treść przesłania do Prezydenta RP o złożenie inicjatywy o zmianę konstytucji w sprawie zmiany przepisów dotyczących przeprowadzenia referendum, aby wnioski o referendum nie mogły zostać odrzucone z motywów politycznych a musiały zostać przyjęte po spełnieniu określonych wymogów. Wszyscy uczestnicy siedmiogodzinnych prac otrzymali tekst przesłania a także adresy elektroniczne delegatów. Jako następny krok Przewodniczący zaproponował powołanie podzespołów aby uporządkować wygłoszone pomysły i przetworzyć je w spójne postulaty.

/Redakcja/

Audio i zdjęcia: Wincenty KomanPoprzednie części pełnej relacji ze spotkania Oburzonych

Skrót wideo całości - film Magdy:Cz.1:Cz.2:Cz.3:Cz.4:Cz.5:Polecamy na podobny temat

M: „Platforma Oburzonych” w Sali BHP Stoczni Gdańskiej - nasza relacja wideo

Link

"Oburzeni" w Warszawie

Link

Tłumy OBURZONYCH w Krakowie

Link

Ruch Oburzonych jako reakcja na stan państwa - relacja foto i wideo Józefa Wieczorka

LinkKomentarze
#1 | Stowarzyszenie ARKA dnia 25.03.2013
Panie Arturze!

Miejmy nadzieję, że na Chwałę Ojczyzny! Ten ogromny wysiłek, tylu wspaniałych ludzi i organizacji, które tyle lat działają na rzecz Wolności i Niepodległości Polski!

Którzy wprost w oczy potrafią powiedzieć: "Panie Duda, tylko Pan, nas nie wydutkaj!"

Nigdzie nie ma tak szerokiej relacji z sali BHP Stoczni Gdańskiej SA w upadłości.

Dziękujemy Redakcji i Panu!
#2 | Artur dnia 25.03.2013
Wydaje mi się, ze temat można uznać za wyczerpany. Nadamy jeszcze wywiad z przewodniczącym Dudą, który podsumuje całość. Dziękuję za ogrom wykonanej pracy. Pozdrawiam
#3 | Stowarzyszenie ARKA dnia 25.03.2013
Najbliżej naszego stanowiska był dr Paweł Ziemiński, czas 42'20'', który powiedział:

Naród nie może się mylić, mylić się mogą jedynie przywódcy!

Solidarność to jedna wielka grzesznica!

Pozostaje pytanie jakiej chcemy Polski?

Jaki model Państwa i jakie są priorytety?

Żądamy ustanowienia polskiego rządu!

Solidarność, jeżeli ma spełnić jakąś funkcję, to powinna poprosić o wybaczenie w tym ja, jako członek Solidarności od '80 roku!

Oto kilka zdań z naszego stanowiska:

"I. Wniosek o Trybunał Stanu dla Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza za wykreślenie postulatu o wolnych wyborach podczas strajku sierpniowego 1980 r. Borusewicz wbrew uchwale Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, który zatwierdził postulat o treści: W najbliższym czasie mają być przeprowadzone wolne wybory do Parlamentu i Rad Narodowych, samowolnie wykreślił ten postulat przyjęty jednogłośnie przez MKS, napisany na maszynie i powielił postulaty bez tego punktu o wolnych wyborach. Do dzisiaj mamy jedynie wybory proporcjonalne a nie większościowe.

II. Wniosek o Trybunał Stanu dla Lecha Wałęsy za zgodę 30.08.1980 r., na podporządkowanie „Solidarności”, kierowniczej roli PZPR i sojuszom międzynarodowym.

III. Wniosek o Trybunał Stanu dla Lecha Wałęsy za jego postawę względem Prezes naszego Stowarzyszenia Anny Walentynowicz 16.12.1980 i 01.04.1981 r.

IV. Wnosimy o Trybunał Stanu dla Premierów i Ministrów za doprowadzenie Stoczni Gdańskiej SA na bazie sabotażu gospodarczego w postaci upadłości Stoczni i nielegalnego częściowego przejęcia Stoczni Gdańskiej SA, która trwa do dnia dzisiejszego w stanie upadłości.

V. Wniosek o Trybunał Stanu dla Premiera Tuska. Wniosek należy złożyć w oparciu o materiał zgromadzony przez Zespół Parlamentarny. W związku z wypowiedzią, z dnia 16.02., b. Ministra, Posła Antoniego Macierewicza, Przewodniczącego Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyny Katastrofy TU-145 M z 10 kwietnia 2010 roku, opublikowaną na portalu: pomniksmolensk.pl w dniu 20.02.2013 r.: „(…), jeżeli chodzi o materiał, który wskazuje na to, że Pan Premier popełnił czyny i podjął działania, które są zagrożone Trybunałem Stanu, to on jest skompletowany, nie ma co do tego wątpliwości.”"
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną