Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Oto kolejna, trzecia część jednodniowych obrad tzw. „Platformy Oburzonych”, spotkania w jednym miejscu, w legendarnej Sali BHP w Gdańsku przedstawicieli ponad 100 organizacji, stowarzyszeń i inicjatyw z całej Polski, które otrzymały możliwość wypowiedzi i prezentacji swoich najważniejszych postulatów. Zgromadzeni z inicjatywy Komisji Krajową NSZZ „Solidarność” mieli możliwość zaprezentować swoje przesłanie.
21.03.2013r.


     Oto kolejna, trzecia część jednodniowych obrad tzw. „Platformy Oburzonych”, spotkania w jednym miejscu, w legendarnej Sali BHP w Gdańsku przedstawicieli ponad 100 organizacji, stowarzyszeń i inicjatyw, z całej Polski, które otrzymały możliwość wypowiedzi i prezentacji swoich najważniejszych postulatów. Zgromadzeni z inicjatywy Komisji Krajową NSZZ „Solidarność” mieli możliwość zaprezentować swoje przesłanie

     Z uwagi na dużą liczbę uczestników i ograniczony czas obrad, każdy z gości otrzymał możliwość tylko kilkuminutowych wypowiedzi. Czas skrupulatnie wyznaczał dźwięk dzwonu. Moderator ograniczył monitorowanie sesji wyłącznie do zapowiedzi poszczególnych reprezentantów organizacji, biorących udział w spotkaniu.

     W tym odcinku możemy posłuchać delegatów następujących organizacji, które podajemy w porządku, w jakim zabierali głos: reprezentanta Instytutu Praw Obywatelskich z Łodzi (wypowiedź ograniczyła się do rozdania ulotek o stowarzyszeniu i wyrazów podziękowań dla P. Dudy i P. Kukiza), Stowarzyszenia „Wolność i Niezawisłość” (apel o przywrócenie i działanie wedle hasła: Bóg Honor i Ojczyzna), Stowarzyszenia „Stop Bezprawiu” z Bielska-Białej (zaoferował pomoc poszkodowanym przez sądy, prokuratury i urzędy), Stanisława Kowalczyka – słynnego „paprykarza”, który krótko przypomniał, że pytanie „jak żyć Panie Premierze?” nadal jest aktualne, przedstawiciela Stowarzyszenia Spółdzielców (przypomniał cele istnienia swej organizacji), Stowarzyszenia „Wolny Gdańsk” (walka o „godność Polaka”), Związku Zawodowego Muzyków RP, rozwiązanego w 1949 r. (ochrona polskiej kultury).

     Na koniec wystąpili reprezentanci regionalnych organizacji „Przeciwko Bezprawiu” którzy zwrócili uwagę na szerzące się przejawy degrengolady polskiego wymiaru sprawiedliwości i apelowali o wspólne przeciwdziałanie temu zjawisku, bo jak jeden z nich stwierdził „Polska jest najważniejsza”.

/Redakcja/

strong>Wideo: Łukasz Kołacki, audio: Wincenty Koman
Polecamy na podobny temat

M: „Platforma Oburzonych” w Sali BHP Stoczni Gdańskiej - nasza relacja wideo

Link

"Oburzeni" w Warszawie

Link

Tłumy OBURZONYCH w Krakowie

Link

Ruch Oburzonych jako reakcja na stan państwa - relacja foto i wideo Józefa Wieczorka

LinkKomentarze
#1 | Wincenty Koman dnia 21.03.2013
Na koniec piękną polszczyzną zakończył Marek Ludwiczak, ze Stowarzyszenia Osób Wykluczonych z Łodzi: 30 lat temu został wykluczony z Polski i nadal to trwa. Od osobistego wykluczenia bardziej go boli, wykluczenie: języka, kultury, pamięci. Gen. Jaruzelski jest dalej bohaterem.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną