Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Prezentujemy drugą część jednodniowych obrad tzw. „Platformy Oburzonych”, szczególnego i niepowtarzalnego spotkania w jednym miejscu przedstawicieli ponad 100 organizacji, stowarzyszeń i inicjatyw, które otrzymały możliwość wypowiedzi i prezentacji swoich najważniejszych postulatów. Ta wymiana myśli była możliwa dzięki inicjatywie Komisji Krajową NSZZ „Solidarność”. Same obrady zlokalizowane zostały w symbolicznym miejscu – w Sali BHP, w której podpisano Porozumienia Sierpniowe.
20.03.2013r.


     Prezentujemy pierwszą część jednodniowych obrad tzw. „Platformy Oburzonych”, szczególnego i niepowtarzalnego spotkania w jednym miejscu przedstawicieli ponad 100 organizacji, stowarzyszeń i inicjatyw, które otrzymały możliwość wypowiedzi i prezentacji swoich najważniejszych postulatów. Ta wymiana myśli była możliwa dzięki inicjatywie Komisji Krajową NSZZ „Solidarność”. Same obrady zlokalizowane zostały w symbolicznym miejscu – w Sali BHP, w której podpisano Porozumienia Sierpniowe.

     Ze względu na ilość uczestników i ograniczony czas obrad każdy z gości otrzymał możliwość wypowiedzi trwająca kilka minut. Czas skrupulatnie wyznaczał dźwięk dzwonu. Moderator ograniczył monitorowanie sesji wyłącznie do zapowiedzi poszczególnych przedstawicieli.

     W tym odcinku możemy posłuchać delegatów: Związku Rolników Indywidualnych (wypowiedź dotyczyła kondycji rolnictwa i przejęcia polskich cukrowni), Ligi Obrony Suwerenności (apel o przejęcie inicjatywy obywatelskiej), Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury (zwrócił uwagę na złą organizacje i niedofinansowanie prokuratur), Ruchu Społecznego Poszkodowanych Przedsiębiorców (powiadomił o szykanach w postaci obserwacji psychiatrycznej), Stowarzyszenia DzielnyTata.pl (zwrócił uwagę na dyskryminację ojców przez ustawodawstwo i sądownictwo), Związku Zawodowego Kolejarzy (upomniał się o bezrobotnych i emigrującą młodzież), Stowarzyszenia „Kochający Barbie” (przeciwko obecnym rządom), Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki (apel o walkę z totalitarnym liberalizmem), Stowarzyszenia „Obywatele Obywatelom” („odzyskanie demokracji i reanimacja społeczeństwa”), Stowarzyszenia Organizacji Niepodległościowych(za JOW-ami), Ratowników Górniczych (powiadomił o pogotowiu strajkowym na Śląsku).

     Podczas obrad padło wiele ważnych i istotnych uwag oceniających dotychczasowe rządy Platformy Obywatelskiej i Premiera Donalda Tuska.

/Redakcja/

Wideo: Łukasz Kołacki, opracowanie: Wincenty Koman
Polecamy na podobny temat

M: „Platforma Oburzonych” w Sali BHP Stoczni Gdańskiej - nasza relacja wideo

Link

"Oburzeni" w Warszawie

Link

Tłumy OBURZONYCH w Krakowie

Link

Ruch Oburzonych jako reakcja na stan państwa - relacja foto i wideo Józefa Wieczorka

LinkKomentarze
#1 | Wincenty Koman dnia 20.03.2013
Kaziu!

Oby się przebudzili i nie byli już zarządzani przez komunistów, jak to oficjalnie na sali padło! Na razie nie widać, żadnego kroku Solidarności, po tym co usłyszeli a może w tym szumie nie usłyszeli. Może nagranie pomoże im dotrzeć do treści przesłania ludzi, przybyłych z Polski. Chyba Solidarność nie może tak traktować ludzi jak partia rządząca?! Miejmy nadzieję, ze jeżeli związek nie wyciągnie wniosków to społeczeństwo musi wyciągnąć! Wobec takich treści, przejść obojętnie nie można!
#2 | Kazia dnia 20.03.2013
Podobała mi się przyjęta formuła spotkania, każdy mógł w nieskrępowany sposób wypowiedzieć swoje zdanie, opinie czy po prostu zaapelować. Sadze ze był to przegląd najważniejszych nurtów, idei, które są ważnie dla przeważającej części środowisk. Myślę, że głosy te zostaną teraz spokojnie przeanalizowane i Związek wyciągnie z nich odpowiednie wnioski. Ale zapewne to trochę potrwa.
#3 | Wincenty Koman dnia 20.03.2013
Podjacki się pomylił, że "NSZZ Solidarność" organizując spotkanie, stanęła na wysokości zadania. "NSZZ Solidarność" w podsumowaniu "debaty" nie ujęła głosu z sali.

Jacek Adamas wprost wkazał, że: "Ten system się trzyma dzięki prokuratorom i sądom".

Jan Kowalski, Solidarność mogła rządzić krajem, po to wprowadzono stan wojenny, by nowa Solidarność była zarządzana przez komunistów.

Pan Gołąb: Tu jest miejsce wolności. Walczyliśmy z totalitaryzmem komunistycznym. Dzisiaj, jakoby w wolnej Polsce, przychodzi nam walczyć z liberalizmem totalitarnym. Nie oddajmy wolnej Polski.

Przewodniczący Piotr Duda nie podjął tych głosów, pytanie po co zapraszał tych ludzi, skoro ich nie posłuchał?

A co mówią obrazki Stoczni Gdańskiej?
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną