Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji ze spotkania z Adamem Borowskim, które odbyło się 18.03.2013 roku w Toruniu, a które zorganizowane zostało przez prof. dr hab. Wojciecha Polaka i posła na Sejm RP dr Zbigniew Girzyńskiego. Mieliśmy okazję przenieść się w czasie do początków Polski komunistycznej, kiedy oddziały Żołnierzy Wyklętych prowadziły heroiczną walkę z sowieckim okupantem. Wystąpienie Adama Borowskiego, dr Zbigniewa Girzyńskiego i prof. Wojciecha Polaka przeplatane było znakomitymi pieśniami Leszka Czajkowskiego.
21.03.2013r.


PONIEDZIAŁEK 18.03.2013 TORUŃ


Prof. dr hab. Wojciech Polak, Poseł na Sejm RP dr Zbigniew Girzyński, oraz Adam Borowski - legenda Solidarności Walczącej - zapraszają 18 marca 2013 r. (poniedziałek) o godzinie 19:00 do I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Toruniu na wykład o Podziemiu Antykomunistycznym. Całość uświetni koncert barda Pawła Piekarczyka. Książka "Żołnierze Wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944" to m.in. komentarze wybitnych naukowców, Janusza Kurtyki o WiN, Leszka Żebrowskiego o NZW i NSZ, Kazimierza Krajewskiego o AK na Nowogródczyźnie, Piotra Niwińskiego o AK na Wileńszczyźnie, Macieja Korkucia o "Ogniu", Ksawerego Jasiaka o KWP, czy Andrzeja Przewoźnika o upamiętnieniach...

Książka "Żołnierze Wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944" to 744 strony formatu A4, 1800 zdjęć oraz olbrzymia ilość biogramów Żołnierzy Wyklętych! Po spotkaniu możliwy zakup.


Wideo:Zdjęcia:

/Artur/

Polecamy na podobny temat

Siedlce - Konferencja, poświęcona przestrzeganiu Praw Człowieka w Europie i na Świecie, relacja wideo Kulki

Link

Martynka: Żołnierze wyklęci znów wymazani, czyli historia AD 2012

Link

Ostatni Leśni, Żołnierze Wyklęci w Walce o Niepodległą Polskę - relacja foto i wideo Kulki z Siedlec

Link

Strajk głodowy w Warszawie, dzień trzeci - nasza relacja

Link

Głodówka w Warszawie - nasza relacja foto i wideo (wywiad)

Link

Wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym - Toruń 3.09.2011 - relacja foto i audio

Link

Leszek Żebrowski - wykład: Bohaterowie czy zdrajcy? Relacja Zuzanny

Link

Prof. J. Żaryn, dr M. Bechta i L. Żebrowski o Narodowych Siłach Zbrojnych w Łukowie - relacja wideo Kulki

LinkKomentarze
#1 | Artur dnia 21.03.2013
Amelia - tak bo forma spotkania inna niż dotychczasowe. Piosenki bardzo dobre, trzeba przyznać, że Czajkowski jest w czołówce, obok Kołakowskiego. Dzięki za wstawienie wideo na bloga. W niedzielę rano kolejny materiał z Torunia, mam nadzieję, że również interesujący. Pozdro
#2 | Kazia dnia 20.03.2013
To prawda Amelko, spotkanie niesamowite. Smile Pozdrawiam
#3 | Jacek Mruk dnia 20.03.2013
Pan Adam Borowski się zdziwił ,że nikt z posłów nie oponował na kłamstwa Borowskiego vel Bermana.To można wytłumaczyć albo brakiem wiedzy , albo tchórzostwem co jest kompromitujące dla posłów prawicowych.
Ważne że młodzież zaraża się Polskością i czczeniem Bohaterów, bo to świadczy o tym że Polacy wzmacniają swoje korzenie.
Rosja to Zombie, które żywi się Wolnymi Narodami, zawłaszczając je . Umowa Zawarta z Rosją to to samo co wiatr pędzący w otchłań.
Bardzo ważne zobowiązanie Pana Adama Borowskiego, odnośnie powrotu pomnika tzw. czterech śpiących, gloryfikujący niewolę.
Na Warmii ciemnota osiągnęła szczyty, więc nie ma co się dziwić ,że była taka reakcja. W Olsztynie pomnik gloryfikujący okupację stoi w najlepsze , a każdy apel o jego przeniesienie na cmentarz sowieckich żołnierzy wywołuje wściekłe skowyty ciemnoty zrusyfikowanej.
Pozdrawiam
#4 | Artur dnia 20.03.2013
A miło mi, rzeczywiście trzech historyków na raz i jeszcze artysta. No i bardzo ciekawa tematyka. Dedykacja piosenki dla p. Janusza - ważny akcent całości. Miejmy nadzieję, że organizatorzy wkrótce zorganizują kolejne spotkanie - a za to dziękuję. W sobotę Szewska... jak zawsze specjalny gość Smile. Relacja i wywiad oczywiście jak zawsze na naszym portalu. Pozdrawiam
#5 | Kazia dnia 20.03.2013
Doskonałe spotkanie, jedno z lepszych jakie maiłam przyjemność wysłuchać. Jak wiele ciekawych wiadomości brzmi to banalnie, ale sama opowieść Adama Borowskiego o Lechu Kaczyńskim, wspomnienie o Januszu Kurtyce, o poszczególnych żołnierzach wyklętych, ale i o Czeczenii. I jeszcze pieśni Leszka Czajkowskiego. Arturze, bardzo Ci dziękuję, za nagranie i za zdjęcia, które są osobnym fajnym reportażem.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną