Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

16.03.2013 w Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyło się spotkanie „Platformy Oburzonych”, zrzeszającej przedstawicieli około stu stowarzyszeń, organizacji oraz związków zawodowych, jednoczących się we wspólnym sprzeciwie przeciwko szkodliwym rządom Donalda Tuska.
19.03.2013r.


     16.03.2013 w Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyło się spotkanie „Platformy Oburzonych”, zrzeszającej przedstawicieli około stu stowarzyszeń, organizacji oraz związków zawodowych, jednoczących się we wspólnym sprzeciwie przeciwko szkodliwym rządom Donalda Tuska.

    W Polsce dialog społeczny legł w gruzach – powiedział Piotr Duda – trzeba głośno o tym powiedzieć. My dzisiaj ze sobą rozmawiamy, mimo tego, że reprezentujemy różne środowiska. Ani Solidarność, ani stowarzyszenia, które reprezentujecie nie mają patentu na mądrość, ale rozmowa i dialog może doprowadzić do pozytywnych rozwiązań, które będą służyć naszemu społeczeństwu.

    Przewodniczący NSZZ „Solidarność” zwrócił uwagę, że nie można rządzić państwem od sondaży do sondaży, a symulowanie dialogu społecznego w odpowiedzi na spadające słupki, jest w istocie działaniem przeciwko własnemu narodowi. Wskazał na apogeum konfliktu, jakim było zbieranie podpisów w sprawie referendum dotyczącego podwyższenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Problem ten dotyczył blisko 15 milionów obywateli, 85% procent ludzi było przeciwko planowanej zmianie. Koalicja rządząca wyrzuciła zebrane podpisy do kosza.

    W Polsce demokracja jest raz na cztery lata – w momencie gdy wrzucamy kartkę wyborczą do urny – stwierdził Przewodniczący. Następnego dnia widzimy prawdziwe oblicze tej pseudo-demokracji, a właściwie zamordyzmu politycznego. W czasie spotkania podjął temat kierunków działań, w których należy podążać i wezwał wszystkich do współpracy. Nie wystarczą kolejne postulaty na kartkach, kolejne uchwały, bo rządzący się z nimi nie liczą – nie czytają ich nawet portierzy w poszczególnych ministerstwach! Liczyć się będą tylko z silnymi! – powiedział. Zaapelował o zjednoczenie sił, podkreślając, że nie liczy się walka o byt polityczny, a cel jakim jest przywrócenie Polakom demokracji. Zwrócił uwagę na szereg postulatów, które do tej pory nie zostały zrealizowane, w tym m.in. postulat o wolnych mediach.

    Przewodniczący podkreślił główny cel, jakim jest zmiana ustawy o referendach. Jego realizacja doprowadzi do otworzenia drogi do demokracji bezpośredniej. Po zebraniu odpowiedniej ilości podpisów obywatele mieliby prawo wypowiedzieć się w najważniejszych sprawach dla społeczeństwa.

    Głos zabrał także Paweł Kukiz, cytując na wstępie motto, wygłoszone kiedyś przez Gandhiego: „Najpierw cię lekceważą, potem się z ciebie śmieją, potem z Tobą walczą, a potem zwyciężasz.” Podkreślił, że w roku 89’ stworzono nam swoiste kino. Od pewnego czasu oglądamy w nim tylko jedną kreskówkę – jak Kaczor z Donaldem łapią się za dzioby – my z tego kina wyjść nie możemy i każą nam za to płacić. Gdyby nagle Kaczor zniknął, to Donald by go sobie wymyślił. I odwrotnie.

    Podkreślił, że brzydzi się polityką, którą obserwuje, bowiem tak naprawdę jest to dyktatura. Trzeba przywrócić obywatelowi podmiotowość – powiedział muzyk – my mamy swoje prawa, które są tak pięknie opisane w konstytucji, a później niszczone i przeinaczane. Zwrócił uwagę na to, że poseł musi być odpowiedzialny przed wyborcą, absolutnie nie przed wodzem partii.

    Jeżeli to „S” Solidarności, nie stanie w tym samym duchu, co w roku 80’, to będziemy mieć tylko tę satysfakcję, że nie jesteśmy targowicą. Jeśli odrodzimy wszyscy razem ten etos z roku 80’, to może będziemy mieć wkrótce okazję, żeby wskazać tych targowiczan, którzy dziś nami rządzą - skonkludował na zakończenie.

    Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z relacją wideo. W spotkaniu uczestniczyła także liczna delegacja z Łodzi.

"Platforma Oburzonych" w sali BHP Stoczni Gdańskiej:/Magda/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Kazia dnia 20.03.2013
Dobra dyskusja i to zatroskanych o nasz kraj zawsze jest aktualna, ale skoro pojawiły się nowe materiały to proponuję zmianę miejsca i ciąg dalszy pod kolejną relacją z "Oburzonych" http://pomniksmol...dmore=3375
#2 | Wojciech Franciszek D dnia 19.03.2013
Ach cóż za piękna dyskusja , takie lubię Smile)
Szkoda ,że w czasie największej euforii mnie tu nie było.
Uważam ,że trzeba być ostrożnym ( każdy z nas pewnie się sparzył , nie raz) ale nie popadać w paranoję agentury.
WIERZYĆ I SPRAWDZAĆ.
Ot zasada .
Pozdrawiam dyskutantów ucichłej dysputy.
#3 | Artur dnia 18.03.2013
Vitek - dziękuję za to Cię cenie, pożyjemy zobaczymy, pozdrawiam serdecznie
#4 | Vitek Skonieczny dnia 18.03.2013
Artur, Zuzia,Kazia(prof.Nowaczyk-he,he), Jacek - wszyscy chcielibysmy aby sprawy potoczyly sie po naszej mysli. Kazdy z nas ma swoje zdanie ale chcemy jednego - dobra naszj Ojczyzny. Rysunek kontrowersyjny - napewno ale taki juz jestem. Zycze Dudzie, Kukizowi i kazdemu po naszej stronie zwyciestwa w slusznej sprawie. Usciski.
Ja tez zostalem kiedys nazwany gen.Adonina i przydupas Putina. Dobre!
#5 | Jacek Mruk dnia 18.03.2013
Artur
Nie wiem po co wniosłeś aluzje do Ciebie wystosowane przez Twojego wroga. Przecież nikt Tobie tu zarzutów, ani Kazi nie stawiał. Odnośnie Jarosława Kaczyńskiego to jak zauważyliście na ludziach nie za bardzo się zna i brak mu kobiecej intuicji.
Gdyby było inaczej nie byłoby kretów na wysokich stołkach w PIS. Skoro uważacie że wiecie lepiej daj wam Boże niech tak się stanie. Ja postrzegam to inaczej i to moja sprawa, a że nie mam zwyczaju klakierowania , więc przedstawiłem swoją opinię i tyle.
Pozdrawiam
#6 | Kazia dnia 18.03.2013
Cześć Zuzia, ale fajnie że jesteś wiem żeś bardzo zajęta, tym bardziej miło Cię "widzieć".
#7 | Zuzanna dnia 18.03.2013
Jeju, ależ się zrobiło ciekawie na portalu! Niemal newsy jak wiadomości!
#8 | Kazia dnia 18.03.2013
Arturze, odsłuchałam video jakie dołączyłeś do swojego komentarza http://www.youtub...IxKiwX7Nlc Jest to konferencja pasowa- Jarosława Kaczyńskiego i Piotra Dudy. W 10 min pada pytanie o Platformę Oburzonych zaraz po wypowiedzi P. Dudy na ten temat: każdy może sam się przekonać że prezes PiS-u odnosi się z wielką życzliwością do tej inicjatywy, co więcej, wyraża jej przychylność.
A co do analityków w internecie i wpisów na FB i gdzie indziej... ze podobno jestem Kazimierzem Nowaczykiem to już ugruntowania u niektórych opinia. Nawet wykonano analizę porównawczą moich wejść i dr Nowaczyka z czego wyszło... duże nic. Jest to takie samo nic, jak głupkowate teorie nt. Artura, choć ta mówiąca o tym, że on to jest tak naprawdę AM nawet mi się spodobała. I tyle w temacie osób piszących sobie różne rzeczy w necie.
#9 | Artur dnia 18.03.2013
A i jeszcze dopiszę jedno zdanie o analizach Internautów - jeden "wybitny" analityk sieci napisał niedawno, że na naszym portalu pod nickiem "Kazia" publikuje.... Kazimierz Nowaczyk - ekspert Zespołu Parlamentarnego. I znalazł swoich wyznawców. Każdy kto poznał Kazię (a mogliśmy spotkać się w szerszym gronie kilkakrotnie - ostatnio na uroczystościach w Krakowie) wie, że to głupota na podobnym poziomie jak moja agenturalność. Zbijamy się z tego z Naczelną i Kazią do dzisiaj. Pozdrawiam
#10 | Artur dnia 18.03.2013
Można dyskutować niemniej na argumenty. Analizy internautów analizami, wg. niektórych ja jestem rosyjskim agentem i byłem na szkoleniu w Moskwie (już nie będę podawał nicka gnojka który swego czasu tak pisał) i co? Nie patrzmy na wszystko z perspektywy, że jeśli nie ma pana dajmy na to X, to to już jest agentura. Popatrzcie tutaj: http://www.youtub...IxKiwX7Nlc, posłuchajcie, obejrzyjcie. Polska prawica ma jedną przypadłość, każdy kto nie z nami to agent. Moim zdaniem ważne jest, że w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele aż tylu środowisk - i co? Oni też są sterowani? Poza tym jak napisała Kazia, Solidarność daje wyraźny sygnał swej niezależności, więc PO nie może jej zarzucać że jest "przybudówką PiS-u" co niejednokrotnie słyszeliśmy z ust prominentnych działaczy. Możemy się z czymś zgadzać lub nie, ale nie pomawiajmy zaraz o wpływy agenturalne. Co do strajków i akcji - zerknijcie tutaj: http://www.youtub...e=view_all czy Solidarność nie daje świadectwa? Teraz o strajkach - pamiętajmy, że kiedyś strajki były nielegalne i co innego organizowanie strajku za tzw. komuny a co innego teraz. Albo respektuje się prawo albo nie - długie terminy wynikają z faktu, że wszystko ma być legalne. Trzeba czekać jeśli respektujemy prawo i moim zdaniem wcale nie chodzi o to że władza ma się przygotować. Cieszę się, że relacja z takiego wydarzenia (marginalnie potraktowanego w mediach) jest u nas. A marginalne potraktowanie w mediach świadczy że chyba jednak to nie jest ruch prorządowy. Nazwa PO - Platforma Oburzonych to świadomy trik, aby pokazać że skrót PO można rozszyfrować inaczej. Czy słynne: Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji też oznaczało drugi PZPR? I nie patrzmy na całość tylko z perspektywy wystąpienia jednego człowieka, który Bogu dzięki nawrócił się i oświadcza, że na PO już nie zagłosuje. Też się w wielu rzeczach nie zgadzam z jego wystąpieniem - tak można było myśleć przed 10.04. 2010 - teraz to kompletnie niezasadne.
Vitek odnośnie akapitu:

Zebrani postanowili wystąpić do prezydenta Bronisława Komorowskiego z apelem o zmianę Konstytucji dotyczącą referendów. „Zwracamy się do Prezydenta RP z apelem i wnioskiem o wszczęcie procedury zmiany Konstytucji w zakresie przepisów o ogólnokrajowym referendum, która umożliwi obywatelom decydowanie w tak kluczowych sprawach, jak wiek emerytalny, ordynacja wyborcza, finansowanie partii politycznych, ilość posłów czy istnienie Senatu” – piszą w przyjętym apelu uczestnicy spotkania. – A jeśli pan prezydent nie będzie chciał nam pomóc, to my wiemy, co mamy dalej robić – podkreślił Duda.
- pomyśl - odmówi? Znaczy dyktator, nie odmówi będzie lepiej. Jak myślisz co zrobi?
Pozdrawiam wszystkich
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną