Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Czy można prowadzić w Polsce skuteczną politykę nie będąc niczyim agentem? Co czynić, jeśli agentura prowadzi politykę sprzeczną z polskim interesem państwowym i chce jedynie „nachapać się” i uciec? Co różni agenturę polską od węgierskiej? Na te i inne pytania z właściwą sobie przekorą, humorem i błyskotliwością odpowiada w II części spotkania red. Stanisław Michalkiewicz.
16.03.2013r.


    Czy można prowadzić w Polsce skuteczną politykę nie będąc niczyim agentem? Co czynić, jeśli agentura prowadzi politykę sprzeczną z polskim interesem państwowym i chce jedynie „nachapać się” i uciec? Co różni agenturę polską od węgierskiej? Red. Stanisław Michalkiewicz analizuje sytuację na Węgrzech i próby Orbana zmierzające do wyprowadzenia Węgrów z pułapki zadłużeniowej. Podkreśla, że przysłowiowe „przykręcenie śruby” jest umotywowane celem, jakim jest odtworzenie państwa węgierskiego w pierwotnym kształcie.

    Przypomina wciąż aktualną radę Miltona Friedmana, iż Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Powinna zaś naśladować rozwiązania, jakie bogate kraje zachodnie stosowały u siebie, kiedy były tak biedne jak Polska. Według prelegenta uczestnictwo w Unii Europejskiej często uniemożliwia skorzystanie z tej oczywistej wskazówki.

    Czy inicjatywa powołania rządu technicznego pod wodzą prof. Glińskiego jest jedynie zabiegiem propagandowym? Czy rozhuśtywanie emocjonalne Polaków nie jest w dużej mierze pragmatycznym działaniem wytwarzającym polityczną siłę nośną, wpychającą obie największe partie do Sejmu? Czy istnieje szansa na to, by państwo kiedykolwiek przestało być zawłaszczane pod przykrywką patetycznie artykułowanych reform? Czy wiemy właściwie co jest naszym problemem i znamy na nie remedium? Na te i inne pytania z właściwą sobie przekorą, humorem i błyskotliwością odpowiada w II części spotkania red. Stanisław Michalkiewicz.

     Organizatorem spotkania była Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego.

Spotkanie z red. Stanislawem Michalkiewiczem cz. I:Spotkanie z red. Stanislawem Michalkiewiczem cz. II:

/Magda/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Wincenty Koman dnia 14.03.2013
Piękna też końcówka cz. II (...) Polska się wrogów nie bała, bo miała siłę. Naszym problemem jest brak siły...
Wystarczy wyczyścić historię strajku sierpniowego:

"I. Wyciągnąć konsekwencje dla Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza za wykreślenie postulatu o wolnych wyborach podczas strajku sierpniowego 1980 r. Borusewicz wbrew uchwale Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, który zatwierdził postulat o treści: W najbliższym czasie mają być przeprowadzone wolne wybory do Parlamentu i Rad Narodowych, samowolnie wykreślił ten postulat przyjęty jednogłośnie przez MKS, napisany na maszynie i powielił postulaty bez tego punktu o wolnych wyborach. Do dzisiaj mamy jedynie wybory proporcjonalne a nie większościowe. Wnosimy o powołanie świadka: prof. Jadwiga Staniszkis, film: „Strajk. Narodziny Solidarności”.

II. Wyciągnąć konsekwencje dla Lecha Wałęsy za zgodę 30.08.1980 r., na podporządkowanie „Solidarności”, kierowniczej roli PZPR i sojuszom międzynarodowym. Na potwierdzenie słuszności konieczności podjęcia działań przemawiają:
- 31.08.1980 r., Porozumienia Gdańskie treść punkt 1., brzmi cytujemy: „Tworząc nowe niezależne, samorządne związki zawodowe, MKS stwierdza, że będą one przestrzegać zasad określonych w Konstytucji PRL. Nowe związki zawodowe będą bronić społecznych i materialnych interesów pracowników i nie zamierzają pełnić roli partii politycznej. Stoją one na gruncie zasady społecznej własności środków produkcji stanowiącej podstawę istniejącego w Polsce ustroju socjalistycznego. Uznając, iż PZPR sprawuje kierowniczą rolę w państwie, ani też nie podważając ustalonego systemu sojuszów międzynarodowych,”

Zdaniem świadków wydarzenia Lech Wałęsa oraz osoby uczestniczące w ustalaniu treści tzw. porozumień sierpniowych, którzy bez wiedzy MKS i osób strajkujących, podstępnie przyjęli zobowiązania polityczne, zdanie, „Tworząc nowe niezależne, samorządne związki zawodowe, MKS” podporządkowane jest następującym uwarunkowaniom:
1. stwierdza, że będą one przestrzegać zasad określonych w Konstytucji PRL.
2. Nowe związki zawodowe będą bronić społecznych i materialnych interesów pracowników i nie zamierzają pełnić roli partii politycznej.
3. Stoją one na gruncie zasady społecznej własności środków produkcji stanowiącej podstawę istniejącego w Polsce ustroju socjalistycznego.
4. Uznając, iż PZPR sprawuje kierowniczą rolę w państwie, ani też nie podważając ustalonego systemu sojuszów międzynarodowych,

Po zdaniu: „Tworząc nowe niezależne, samorządne związki zawodowe, MKS” można te związki czemukolwiek podporządkować?

Teraz przejedzmy do Konstytucji i zapisów z tym związanych, Konstytucja PRL art. 3 ust. 1 stanowi, że: „Przewodnią siłą społeczeństwa w budowie socjalizmu jest Polska Zjednoczona Partia Robotnicza” z tym zapisem, Polacy walczyli od 1976 r., uzasadniając kolizyjność takiego uregulowania prawnego z dwoma podstawowymi zasadami: zasadą suwerenności ludu pracującego miast i wsi oraz zasadą równości obywateli wobec prawa.

Lech Wałęsa 30.08.1980 r., zgodził się na zapis: „PZPR sprawuje kierowniczą rolę w państwie”, tym samym podpisując Porozumienia Gdańskie, godząc się na powyższy zapis, cofnął społeczeństwo w uzależnieniach dwa kroki do tyłu:
- pierwszy: PZPR uzyskała gwarancje, że sprawuje kierowniczą rolę w państwie,
- drugi: przy tej „kierowniczej roli” uzyskała bezterminowość w przeciwieństwie do zapisów konstytucyjnych. Gwarancje konstytucyjne, PZPR nie wystarczyły, uzyskała „kierowniczą rolę” i wsparcie w postaci systemu sojuszy międzynarodowych, przeciwko wolności i niepodległości Polski.

Te podstępnie wprowadzone sformułowania polityczne, które zostały podpisane przez Lecha Wałęsę i Henryka Jagielskiego w dniu 31.08.1980 r., pomimo publicznego protestu Tadeusza Szczudłowskiego, Haliny Spasowskiej.

dowody: filmy: „Zbudujemy Socjalizm”, 2005, Trzosa-Rastawieckiego, Moskwa: ”Polski nie możemy utracić”, „Strajk. Narodziny Solidarności”, Leslie Woodhead, 1981 r.
świadkowie: prof. Jadwiga Staniszkis, publikowane dokumenty Tadeusza Szczudłowskiego, Halina Spasowska.

Zatem nic dziwnego, kiedy PZPR i jej popłuczyny "kierują państwem", że w Polsce nie było i nie ma szans na dekomunizację!
#2 | Kazia dnia 13.03.2013
Druga część chyba lepsza od pierwszej, od początku Redaktor ostro idzie, informacja że Leszek Miller to agent USA zrobiła piorunujące wrażenie na słuchaczach.
Pozdrawiam Autorkę nagrania.
#3 | Jacek Mruk dnia 13.03.2013
Moje spostrzeżenia jakie piszę od dłuższego czasu, że tylko bankructwo potrafi zbudzić społeczeństwo znajduje potwierdzenie. Czekam więc i proponuję przybliżyć ten stan poprzez kupowanie tylko niezbędnych rzeczy w tym żywności.
Od początku budowana Polska przez bezinteresownych ludzi, może stworzyć potęgę na miarę przodków.
Pozdrawiam
#4 | Artur dnia 13.03.2013
wiem wiem, pisali na YT, błąd rzecz ludzka - mam nadzieję, że nie przeszkadza on w obejrzeniu wykładu? Gorzej z tymi którzy na prawdę pomyślą, że wykład jest jakąś transmisją z przyszłości Smile
#5 | Magda dnia 13.03.2013
Mam szczerą nadzieję, że w 3013r. po tych szkodnikach pozostanie jedynie mgliste wspomnienie Wink
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną