Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

O ile w pierwszy fragment spotkania wypełniła wypowiedź Gościa, a tyle w tej dr Żebrowski odpowiadał na pytania widzów. Omówił dzięki temu postawę opozycjonistów spod znaku „KOR-u”, ujawniając rzeczywiste cele tej organizacji. Następnie odniósł się do obecnych zagrożeń związanych z przejmowaniem – restytucją majątków przez obywateli obcych państw przy jednoczesnym braku możliwości otrzymania zadośćuczynienia za straty przez wysiedlonych lub pozbawionych swoich dóbr Polaków.
15.03.2013r.


     Następna część spotkania z historykiem dr Leszkiem Żebrowskim, który 6 marca gościł w Aula Starostwa w Tarnowie aby zaprezentować swoją nową książkę pt.: "Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, Komunizm 1944-2012", w przy okazji wygłosił spójny wykład o powojennej historii Polski, wskazując na obiegową, wykrzywioną wersję zdarzeń związanych z powstaniem i działalnością tzw. opozycji.

     O ile w pierwszy fragment spotkania wypełniła wypowiedź Gościa, a tyle w tej dr Żebrowski odpowiadał na pytania widzów. Omówił dzięki temu postawę opozycjonistów spod znaku „KOR-u”, ujawniając rzeczywiste cele tej organizacji. Następnie odniósł się do obecnych zagrożeń związanych z przejmowaniem – restytucją majątków przez obywateli obcych państw przy jednoczesnym braku możliwości otrzymania zadośćuczynienia za straty przez wysiedlonych lub pozbawionych swoich dóbr Polaków. Odniósł się również przyszłych rozmaitych pomysłów, o których na razie słychać rozmaite pogłoski: do utworzenia Muzeum Żydów Polskich oraz do możliwości osiedlania na preferencyjnych warunkach się osób pochodzenia żydowskiego w Polsce.

/Redakcja/

Wideo Jacka OrłowskiegoCzęść pierwsza spotkania:Polecamy na podobny temat

Leszek Żebrowski - wykład: Bohaterowie czy zdrajcy? Relacja Zuzanny

Link

Spotkanie z dr Leszkiem Żebrowskim w Gdańsku „Komunizm - idea, która wymordowała największą ilość ludzi w historii świata” 11.01.2013 r. - nasza relacja foto i audio

Link

Prof. J. Żaryn, dr M. Bechta i L. Żebrowski o Narodowych Siłach Zbrojnych w Łukowie - relacja wideo Kulki

Link


Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 13.03.2013
Wincenty
Ja znam Twoje zarzuty , ale odniosłem się do ogółu tematu poruszanego przez dr Żebrowskiego.
Pozdrawiam
#2 | Wincenty Koman dnia 12.03.2013
Jacku!

Tu chodzi o fakty, zdarzenia z imienia i nazwiska. I wisi na pierwszej pozycji.
#3 | Jacek Mruk dnia 12.03.2013
Lękliwi pewnie zaliczą wykład do antysemityzmu, ale dr Żebrowski ukazuje Prawdę z przeszłości, teraźniejszości i szykowanej nam przyszłości. Do tej ostatniej wielu podchodzi sceptycznie jak w czasach Solidarności ,gdy agentura rozbrajała Związek. Nie szukajmy autorytetów na siłę i patrzmy uważnie szczególnie na obce nacje, którym bliższa koszula ciału.Konkluzja do opisu ukraińskich zbrodniarzy.
Bez Boga do piekła prowadzi droga.
Pozdrawiam
#4 | Wincenty Koman dnia 12.03.2013
Jeden wielki skandal, jak daliśmy się nabić w butelkę i jeszcze pozwoliliśmy, aby ją komuniści zakorkowali co stało się podczas strajku sierpniowego w Gdańsku:

1. Borusewicz wbrew uchwale Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, która zatwierdziła postulat: W najbliższym czasie mają być przeprowadzone wolne wybory do Parlamentu i Rad Narodowych, samowolnie wykreślił ten postulat napisany przez MKS na maszynie i powielił postulaty bez tego punktu o wolnych wyborach. Do dzisiaj mamy jedynie wybory proporcjonalne a nie większościowe.

2. Wałęsa oraz osoby uczestniczące w ustalaniu treści tzw. porozumień sierpniowych, którzy bez wiedzy MKS i osób strajkujących podstępnie przyjęli zobowiązania polityczne:
Tworząc nowe niezależne, samorządne związki zawodowe, MKS:
1. stwierdza, że będą one przestrzegać zasad określonych w Konstytucji PRL.
2. Nowe związki zawodowe będą bronić społecznych i materialnych interesów pracowników i nie zamierzają pełnić roli partii politycznej. Stoją one na gruncie zasady społecznej własności środków produkcji stanowiącej podstawę istniejącego w Polsce ustroju socjalistycznego.
3. Uznając, iż PZPR sprawuje kierowniczą rolę w państwie, ani też nie podważając ustalonego systemu sojuszów międzynarodowych,

Tutaj należy dodać, że Konstytucja PRL art. 3 ust. 1 stanowi, że: „Przewodnią siłą społeczeństwa w budowie socjalizmu jest Polska Zjednoczona Partia Robotnicza” z ty zapisem Polacy walczyli od 1976 r., uzasadniając kolizyjnością takiego uregulowania prawnego z dwoma podstawowymi zasadami: zasadą suwerenności ludu pracującego miast i wsi oraz zasadą równości obywateli wobec prawa.

A tutaj raptem w sierpniu 1980 roku nie wystarcza już podporządkowanie państwa "przewodniej" ograniczonej czasowo "na czas budowy socjalizmu", PZPR staje się "kierownicą państwa" i jeszcze sojusze.

Te podstępnie wprowadzone sformułowania polityczne, które zostały podpisane przez Lecha Wałęsę i Jagielskiego w dniu 31.08.1980 r. Pomimo publicznego protestu Tadeusza Szczudłowskiego, któremu uzgodnienia w formie wyciszonej przed strajkującymi i MKS, udostępniła obsługa radiowęzła.

Dzięki zdradzie czołowych działaczy Klubu Inteligencji Katolickiej zobowiązania polityczne Porozumień Sierpniowych stały się integralną częścią Statutu NSZZ "Solidarność".

Zatem nic dziwnego, kiedy PZPR i jej popłuczyny "kierują państwem", że w Polsce nie było i nie ma szans na dekomunizację!
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną