Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Pan dr Szwagrzyk wygłosił, jak zwykle wspaniały, odważny i poruszający wykład, ubogacony fotografiami dokumentującymi szeroki zakres prac poszukiwawczych prowadzonych obecnie przez IPN na terenie całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszego miejsca jakim jest powązkowska Łączka...
10.03.2013r.


      Mocnym akcentem kończącym obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu, był cieszący się zaskakująco szerokim zainteresowaniem, całodzienny Maraton filmowo-dyskusyjny "Pamiętajmy o Niezłomnych", który odbył się 02 marca 2013 r., w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

      W trakcie Maratonu, odbyła się prezentacja pt.: "Prace ekshumacyjne prowadzone w ramach działalności statutowej IPN", dra hab. Krzysztofa Szwagrzyka, pełniącego funkcję Pełnomocnika Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej do spraw poszukiwania miejsc pochówku Ofiar Terroru Komunistycznego. Pan dr Szwagrzyk wygłosił, jak zwykle wspaniały, odważny i poruszający wykład, ubogacony fotografiami dokumentującymi szeroki zakres prac poszukiwawczych prowadzonych obecnie przez IPN na terenie całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszego miejsca jakim jest powązkowska "Łączka", ukazując skalę trudności napotykanych przy prowadzonych tam działaniach ekshumacyjnych, oraz ogrom pracy już wykonanej w tym świętym miejscu, w którym dzieją cudowne zbiegi okoliczności i wydarzenia, które trudno uznać za przypadki, o których z pokorą wspomina Prelegent w wykładzie, dopełniając swój wykład o celowo zamierzonym i zrealizowanym antypolskim stalinowskim bestialstwie, nutką nadziei.

      W nagraniu video mam zaszczyt przedstawić Państwu całe spotkanie z dr. hab. Krzysztofem Szwagrzykiem, w którym możemy obejrzeć umieszczone w klatkach filmu fotografie, udostępnione wspaniałomyślnie przez Prelegenta na potrzeby relacji filmowej. Maraton filmowy zorganizowało wraz z właścicielem siedziby, w której się on odbył, Stowarzyszenie "Odra- Niemen".

/Marek Bałemba/Polecamy na podobny temat

Pola Pamięci na Cmentarzu Osobowickim - wykład dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka

Link

"Pola Pamięci na Cmentarzu Osobowickim" - nasza relacja z dyskusji z dr. hab. Krzysztofem Szwagrzykiem - IPN Wrocław

Link

Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim we Wrocławiu - Bestie (m.in. Wolińska, Fejgin i Michnik)

Link

60 rocznica śmierci gen. Fieldorfa "Nila" - obchody w Krakowie

Link

KL Warschau - po Niemcach komuniści

Link


Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 12.03.2013
Ważny temat i Duże uznanie dla dr Szwagrzyka za przypomnienie zamordowanych Bohaterów. Polecam również film" Łączka "obrazujący działania archeologiczne ekipy wolontariuszy i archeologów.
Pozdrawiam
#2 | Wincenty Koman dnia 09.03.2013
Kaziu!

Jak wiesz, jak nie znam materiału, to nie zabieram głosu. To co zostało przedstawione i jakich należy dokonać zabiegów by odnaleźć ciała w jakich warunkach i sam fakt, że hitlerowców się piętnuje a komunistów gloryfikuje jest stanem skandalicznym.

Co więcej dopowiem, że to jest jedna wielka zdrada Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, że dotychczas nie złożono nawet wniosku o Trybunał Stanu dla Premiera Tuska, jak choćby dla historii i powagi Postaci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Cześć Jego Pamięci, jak i pozostałych osób, które zginęły w zamachu nad Smoleńskiem.

Chyba Żołnierze Niezłomni, Wyklęci muszą powstać by zrobić porządek w Polsce!!!
#3 | Kazia dnia 09.03.2013
Ale niesamowity wykład. Jak na tyle informacji - bardzo krótki. Zdjęcia i opis zbiorowych mogił absolutnie przejmujący. I ta świadomość jakiejś ich - naszych bohaterów - obecności, opowieść o rozmaitych "zbiegach okoliczności" towarzyszących procom archeologicznych jest niesamowita. Panie Marku - doskonale nagrany film. To już nie jest praca amatora a profesjonalny dokument.
Wicku, nie gniewaj się, ale czy oglądałeś ten film? Bo Twój postulat akurat tu nie jest chyba trafiony. Pozdrawiam
#4 | Wincenty Koman dnia 09.03.2013
Kolejny materiał, który jeszcze bardziej oskarża, że nie znalazło się 45 posłów, aby złożyć wniosek o Trybunał Stanu dla Premiera Tuska na bazie wypowiedzi, z dnia 16.02., b. Ministra, Posła Antoniego Macierewicza, Przewodniczącego Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyny Katastrofy TU-145 M z 10 kwietnia 2010 roku, opublikowaną na portalu: pomniksmolesk.pl w dniu 20.02.2013 r.: „(…), jeżeli chodzi o materiał, który wskazuje na to, że Pan Premier popełnił czyny i podjął działania, które są zagrożone Trybunałem Stanu, to on jest skompletowany, nie ma co do tego wątpliwości.”

Kulminacją działania komunistów i neokomunistów jest zamach na elity nawy państwowej dokonany nad Smoleńskiem.

A reprezentujący nas posłowie w tej sytuacji milczą!
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną