Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Potem historyk zajął się osobą Tadeusza Mazowieckiego, opisując jego zasługi na rzecz utrwalania władzy ludowej. Następnie wskazał na niesymetryczne honorowanie takich osób jak Jacek Kuroń i Karol Modzelewski, których list do partii jest dokumentem żądającym zastosowania najbardziej bolszewickich metod sprawowania władzy w Polsce. I za to otrzymali odznaczenie Orła Białego a członkowie podziemia niepodległościowego, którzy oddali życie za Polskę są nadal niedoceniani.
10.03.2013r.


     Dnia 6 marca w Aula Starostwa w Tarnowie gościła historyka dr Leszka Żebrowskiego, jednego z pierwszych propagatorów, od lat 90-tych XX w. terminu "Żołnierze Wyklęci", wybitnego znawcę i badacza dziejów Narodowych Sił Zbrojnych, m.in. autora książki "Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, Komunizm 1944-2012", której treść stanowiła główny wątek spotkania. Organizatorem wykładu było Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości. Na wstępie prowadzący przypomniał, iż Gość jest jedną z pierwszych osób, która używała i rozpropagowała określenie "Żołnierze Wyklęci". Termin ten pochodził z albumu "Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku", który opracował pod koniec lat 90- tych wraz z Grzegorzem Wąsowskim, a stanowiącym drukowaną, rozbudowaną wersją słynnej wystawy Ligi Republikańskiej i Oficyny Wydawniczej Volumen.

     Natomiast książka będąca kanwą spotkania stanowi zbiór artykułów zamieszczanych w tygodniku „Nasza Polska” w przeciągu ostatnich kilku lat a prezentujących opracowania z najnowszej historii Polski oraz polityki. Dotyczą rozmaitych zagadnień polsko-żydowskich i dziejów komuny w Polsce w okresie II wojny światowej a także w tzw. Polsce Ludowej. Pośród nich można też znaleźć artykuły odnoszące się do współczesnej sytuacji politycznej. W ostatnim rozdziale autor wypowiada się na temat zmian, jakie zaszły ale i nie zaszły w Polsce po 1989 roku. We wstępie opracowania Prof. Marek Jan Chodakiewicz, tak podsumował książkę: „Pisana z zacięciem, z humorem, ze swadą, bez kompleksów, wykrzyczana w twarz, gniewna, dumna, buntownicza, sardoniczna, zaangażowana. A jednocześnie staranna w badaniach, zupełnie niedziennikarska głębia szperania w źródłach. Leszek jest nieubłagalnym tropicielem fałszerstw historycznych i nie poddaje się politycznie poprawnym modom. Autor, z zawodu ekonomista, jest historykiem-amatorem, który jest chyba najwybitniejszym w Polsce znawcą dziejów Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ)”.

     Podczas tarnowskiego spotkania Leszek Żebrowski w podobny ekspresyjny sposób, niezwykle interesująco przekazał część posiadanej wiedzy, mówił o mitach i zagrożeniach przeciwko Polsce, które przeszkadzają nam żyć. Na wstępie przytoczył opowieść o oficerze LWP, który za to tylko że chciał wziąć ślub kościelny, został skazany a wcześniej był torturowany przez UB na osobisty rozkaz Czesława Kiszczaka. Po 1989 r wdowa po tym oficerze nie uzyskała kasacji wyroku bowiem jak sąd uznał – nie było to możliwe ze względu na brak podstawy prawnej. Natomiast jego oprawca, czyli gen. Kiszczak żyje spokojnie, korzystając z wysokiej emerytury a nazywany jest „człowiekiem honoru.”

     Potem historyk zajął się osobą Tadeusza Mazowieckiego, opisując jego zasługi na rzecz utrwalania władzy ludowej. Następnie wskazał na niesymetryczne honorowanie takich osób jak Jacek Kuroń i Karol Modzelewski, których list do partii jest dokumentem żądającym zastosowania najbardziej bolszewickich metod sprawowania władzy w Polsce. I za to otrzymali odznaczenie Orła Białego a członkowie podziemia niepodległościowego, którzy oddali życie za Polskę są nadal niedoceniani. Dalej rozprawia się z mitem roku ’68 wskazując konkretne osoby pozostające w kraju pomimo nagonki „antysyjonistycznej” jak rodzina Marka Borowskiego czy Bogdana Smolara.

     Następnie szeroko omawia zasługi Polaków na rzecz ratowania Żydów w okupowanej przez Niemców Polsce, o czym świadczą tysiące drzewek pamięci w Instytucie Yad Vashem w Izraelu, choć wedle obiektywnych kryteriów powinno ich być znacznie więcej. Wskazał za nasilającą się tendencję przerzucania na Polaków winy za wymordowanie milionów Żydów w Europie, a w utrwalaniu takiego kłamliwego mitu pomagają podobne filmy jak „Pokłosie”. W piętnowaniu Polaków jako zacofanych ksenofobów pomagają też takie osoby jak Władysław Bartoszewski. Na koniec podniósł potrzebę dopilnowania rzetelnych wyborów parlamentarnych, opisując sposoby ich fałszowania i wskazując na metody jak temu zaradzić.

/Redakcja/

Wideo Jacka OrłowskiegoPolecamy na podobny temat

Leszek Żebrowski - wykład: Bohaterowie czy zdrajcy? Relacja Zuzanny

Link

Spotkanie z dr Leszkiem Żebrowskim w Gdańsku „Komunizm - idea, która wymordowała największą ilość ludzi w historii świata” 11.01.2013 r. - nasza relacja foto i audio

Link

Prof. J. Żaryn, dr M. Bechta i L. Żebrowski o Narodowych Siłach Zbrojnych w Łukowie - relacja wideo Kulki

Link


Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 11.03.2013
Kolejny bardzo dobry i ciekawy wykład Pana Żebrowskiego.
Tylko trzymając sprawy w swoim ręku możemy osiągnąć cele.
Stad już najwyższy czas organizować kontrolujących wybory , bo przed wyborami będzie za późno.
Pozdrawiam
#2 | Wincenty Koman dnia 08.03.2013
Kaziu!

Jak Pan Leszek rozpracował opozycję demokratyczną do której należał Borusewicz i opozycję niepodległościową. Stąd zamach nad Smoleńskiem, bo za bardzo podnosiły się głosy niepodległościowe w Polsce. Stąd także brak 45 posłów do złożenia gotowego wniosku o Trybunał Stanu dla Premiera Tuska.
#3 | Kazia dnia 08.03.2013
Ależ ciekawy wykład, jak zwykle brawurowo wygłoszony. I odważnie. Informacje o przeszłości Kiszczaka - oficera śledczego który nadzorował przesłuchania a w zasadzie tortury więźniów - jednak zaskakujące.
Jacku, pozdrawiam i dziękuję.
#4 | Wincenty Koman dnia 08.03.2013
Dziękuję Panie Leszku!

Za pracę nad dojściem do dokumentów mówiącej o kłamstwach władz. W oparciu o przekazane fakty to nic dziwnego, że od 16.02.2013 nie ma 45 posłów, aby złożyć wniosek o Trybunał Stanu dla Premiera Tuska.

To jest skandal, że w tak poważnej sprawie, jak Smoleńsk, przy zgromadzonych dokumentach nie ma 45 posłów do złożenia wniosku!

Były Minister, Poseł Antoni Macierewicz, Przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyny Katastrofy TU-145 M z 10 kwietnia 2010 roku, przekazał: „(…), jeżeli chodzi o materiał, który wskazuje na to, że Pan Premier popełnił czyny i podjął działania, które są zagrożone Trybunałem Stanu, to on jest skompletowany, nie ma co do tego wątpliwości.”
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną