Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Najnowsza książka Sławomira Kmiecika to swoisty „dowód w sprawie”, nie sporządzony jednak przez prokuratora, ale świadka wydarzeń i kronikarza.
01.03.2013r.


      – Napisałem tę książkę jako kronikarz, dziennikarz, dokumentalista. Ale jak każdemu człowiekowi towarzyszą mi także emocje, i były to emocje spod znaku dwóch N: Niepokoju i Niezgody – powiedział autor na spotkaniu w Łodzi.

      W swej pracy skrupulatnie udokumentował przejawy przemysłu pogardy, polegające na wyszydzaniu, ośmieszaniu i próbach wypchnięcia z dyskursu politycznego całej formacji politycznej, jej przywódców i zwolenników. Z książki wyłania się wnętrze maszynerii, uruchomionej i doskonalonej od 2005 roku przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu. Co znajdziemy na jej tabliczce znamionowej?

      Mechanizm był i jest nastawiony na odizolowanie i zmarginalizowanie opozycji, skoncentrowany na próbach dowiedzenia jej antysystemowości i podważający zasadność funkcjonowania w państwie demokratycznym. Jest skuteczny. Wizerunkowe niszczenie miało swój wyraz w brutalnym morderstwie Marka Rosiaka w Łodzi 19.10.2010, które, tak jak i katastrofa smoleńska, było bezpośrednim następstwem tego wszystkiego, co działo się wcześniej wokół prezydenta i całej formacji.

      Kmiecik dokumentuje przejawy nienawiści i źródła jej pochodzenia. Wskazuje, że niszczono ludzi publicznie i wizerunkowo w sposób metodyczny i zorganizowany. Obnaża propagandę kreującą ofiary przemysłu pogardy na sprawców mowy nienawiści. Pokazuje, jak wszechwładną moc destrukcyjną ma szyderstwo, kpina i obelga, z czym zetknął się prezydent Lech Kaczyński.

      Kłamstwa i zniewagi produkowano na szeroką skalę. Lech Kaczyński, jak żaden inny polityk w III RP, poddany został zmasowanemu atakowi ze wszystkich stron. Uczestniczyli w nim nie tylko politycy i dziennikarze, ale także rozmaici artyści, celebryci, kabareciarze czy muzycy. Zaprzęgnięto do pracy właściwie wszystkie możliwe siły znajdujące się w nurcie mainstreamowym. Przy czym nie była to żadna utajona akcja ani spisek, a jasno głoszona strategia działalności publicznej i politycznej. Jeden z jej kreatorów i twórców, Janusz Palikot, wielokrotnie zarzekał się, że ma dwa podstawowe cele do osiągnięcia – pierwszy to trwale uszkodzić podstawy prezydentury Lecha Kaczyńskiego, drugi zaś fundamentalnie ośmieszyć i pozbawić go za pomocą propagandy jakiegokolwiek wpływu na sprawy dziejące się w Polsce.

      Mamy też do czynienia z negowaniem istnienia przemysłu pogardy, który wcale nie zakończył się wraz ze śmiercią Lecha Kaczyńskiego. Po Smoleńsku szyderstwa wydają się być jeszcze bardziej nasilone.

      Książka „Przemysł pogardy” to wyraz niezgody człowieka, obywatela kraju, patrioty i kogoś, kto nie może patrzeć spokojnie jak w haniebny sposób znieważa się głowę państwa, celowo gubiąc podstawowe fakty z jego życiorysu. Lecha Kaczyńskiego przedstawiano w mediach jako ignoranta, który nie ma o niczym pojęcia, podczas gdy niewielu wcześniej mogło pochwalić się takim dorobkiem i oddaniem służbie państwu. Kmiecik chce utrwalić i ocalić przemilczane fakty z jego życia.

      Przypomina, że zanim został głową państwa, śp. Prezydent był współpracownikiem Biura Interwencji KOR-u i Wolnych Związków Zawodowych na Wybrzeżu, doradcą i ekspertem strajkujących robotników na Wybrzeżu w 80 roku, pierwszym zastępcą przewodniczącego Solidarności, posłem i senatorem, prezesem NIK-u, ministrem sprawiedliwości i prezydentem Warszawy. Oprócz tego doktorem habilitowanym nauk prawnych i podwójnym profesorem dwóch uczelni, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

      Stopień manipulacji i metodycznie realizowany propagandowy scenariusz przeczy tezie, że była to tylko normalna polemika polityczna, czy przejaw istnienia wolności słowa. Prowadzący spotkanie z autorem poseł Witold Waszczykowski uważa, że prezydenta Kaczyńskiego chciano zabić politycznie, jednak doszło do śmierci fizycznej – przemysł szyderstwa doprowadził do tego, że wielu urzędników państwa i służb poczuło, że nie muszą się przejmować jego bezpieczeństwem.

      Przemysł pogardy był i jest świadomą polityką rządu polskiego. Architekci, stratedzy i ich mocodawcy działają cały czas. Wychodzi na to, że szukając prawdy i próbując zidentyfikować tych najważniejszych, trzeba iść za radą Marka Felta z ”Wszystkich ludzi prezydenta”. Felt, wówczas wiceszef FBI, kierował się jedną prostą, ale istotną wytyczną: ”Follow the Money”.

Sławomir Kmiecik
"Przemysł pogardy"
Wydawnictwo PROHIBITA
Rok wydania 2012


     Organizatorem spotkania była Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego.

Spotkanie ze Sławomirem Kmiecikiem cz. I:

Tekst ukazał się w Nowym Biuletynie Łódzkim 22.02.2013
Gazeta wydawana jest w regionie łódzkim przez Fundację Strzelecką


/Magda/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 28.02.2013
Magda
Ważna książka pana Kmiecika , odnośnie zakłamywania rzeczywistości przez zgraję obcą Polsce .
Wątpię czy kłamstwa dotrą w obecnym czasie do ociemniałych , ale na przyszłość będzie wspaniałym okazicielem panującej zorganizowanej grupy przestępczej przeciw Polsce Niepodległej.
Pozdrawiam
#2 | Kazia dnia 28.02.2013
Magda, warto wysłuchać wykładu Pana Kmiecika. Niestety wszystko wskazuje na to, ze ów przemysł pogardy nie był dziełem przypadku. Opowieść o pierwszym wywiadzie Prezydenta przeprowadzonym przez Tomasza Lisa zaraz po jego zaprzysiężeniu dobitnie pokazało że była to akcja od początku zorganizowana.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną