Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Moderatorem spotkania był Jerzy Zalewski, który prowadził w latach 2005-2008 w TV Puls i TVP Info program pt.: „Pod Prąd” i rozmawiał tam z osobami, które szczególnie doceniał i podziwiał za ich postawę, działalność. Zaproszeni zostali: Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Antoni Macierewicz, ks. Stanisław Małkowski, Kornel Morawiecki, Marek Nowakowski, Zofia Pilecka-Optułowicz, Kazimierz Świtoń, Bronisław Wildstein oraz Piotr Walentynowicz.
22.02.2013r.


     W dniu 16 lutego w klubie Hybrydy w Warszawie Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej zorganizowało spotkanie w formie panelu z cyklu "Jakie elity dla Rzeczypospolitej?", stanowiące jego IX odsłonę. Moderatorem spotkania był Jerzy Zalewski, który prowadził w latach 2005-2008 w TV Puls i TVP Info program pt.: „Pod Prąd” i rozmawiał tam z osobami, które szczególnie doceniał i podziwiał za ich postawę, działalność. Zaproszeni zostali: Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Antoni Macierewicz, ks. Stanisław Małkowski, Kornel Morawiecki, Marek Nowakowski, Zofia Pilecka-Optułowicz, Kazimierz Świtoń, Bronisław Wildstein oraz Piotr Walentynowicz.

     W trakcie spotkania ustanowiono Nagrodę "Człowieka Niezłomnego" im. Anny Walentynowicz powołano i kapitułę, której honorowym przewodniczącym został mianowany Piotr Walentynowicz.

     Nagranie otwiera wywiad z Antonim Macierewiczem, w którym ustosunkowuje się on do potrzeby postawienia premiera Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu. Potem głos zabrał prof. Andrzej Zybertowicz i odczytał słowo wstępne przekazane przez prezesa Stowarzyszenia Twórców, prof. Zdzisława Krasnodębskiego. Rewelacyjny tekst opisujący powody ustanowienia nagrody został przeczytany z odpowiednia intonacją.

     Następnie przemówił poseł Antoni Macierewicz, wskazując na dostrzegane przez siebie zmiany w przestrzeni publicznej w przeciągu kilku lat, polegające na powstaniu wielu inicjatyw kulturalnych i społecznych. Kolejnym mówcą był ks. Stanisław Makowski, który odważnie nazwał katastrofę smoleńską „zamachem” i wskazał jego przypuszczalne powody. Tę część spotkania zamknęło osobiste wspomnienie Piotra Walentynowicza o jego babci, opowieść o wspólnych podróżach po Polsce i o samej Pani Annie.

/Wincenty Koman/

Nagranie wywiadu i spotkania:Zdjęcia:
Polecamy na podobny temat

Nieznany wywiad z Anną Walentynowicz

Link

Filmy Wincentego Komana

Link

Prof. Sławomir Cenckiewicz dla pomniksmolensk.pl - O Smoleńsku, WSI i nowej książce - nasz wywiad

Link

Anna Walentynowicz: sylwetka - unikalny film

Link

Piotr Walentynowicz o ekshumacji Anny Solidarność - wywiad Wincentego Komana, 20.09.2012

Link

Drugi pogrzeb Anny Walentynowicz - nasza relacja foto i wideo oraz wywiady

Link


Komentarze
#1 | Wincenty Koman dnia 25.02.2013
Jacku, Amelio, Kaziu!

Dzięki! Warto było pojechać do W-wy, aby usłyszeć i spotkać się z tak myślącymi ludźmi, usłyszeć odpowiedź Pana Posła na nurtujące mnie pytanie.
#2 | Wincenty Koman dnia 25.02.2013
Panie Arturze!

Mam identyczne zdanie z Panem już dawno powinni taki wniosek złożyć. Zło się panoszy kiedy dobro milczy.
#3 | Kazia dnia 22.02.2013
Wicku, mam wrażenie że jest to jedna z niewielu nagranych relacji, i to jechałeś z Gdańska.... bo w Warszawie widac nie ma na miejscu czynnych blogersów, którzy mogliby na swoim portalu zamieścić taką relację.
#4 | Artur dnia 22.02.2013
Panie Wicku zawstydza pan chłopców z Warszawy... Pojechał, nagrał i mamy. Bardzo się cieszę - jutro część druga relacji. Również cieszę się ze słów posła Macierewicza. Już dawno powinni złożyć ten wniosek. Pozdrawiam
#5 | Jacek Mruk dnia 21.02.2013
Wincenty
Uważam że Prezes Kaczyński potrafi myśleć najlepiej perspektywicznie z wszystkich polityków i możemy mieć do niego zaufanie odnośnie planów.
Ks. Małkowski powiedział to co sam odczuwam w zaistniałej sytuacji. Natomiast wnuczek powiedział to co czuje w duszy i to jest piękne w swojej prostocie.
Pozdrawiam
#6 | Kazia dnia 21.02.2013
Wicku, wywiad z posłem Macierewiczem i na wstępie - duża niespodzianka, okazuje się że w szufladzie czeka wniosek do Trybunału Stanu -a i potem oficjalna mowa Pana Posła jak zwykle doskonale przygotowana. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną