Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Nie da się ukryć, że wymiar sprawiedliwości przez ostatnie dwadzieścia kilka lat naznaczony został zauważalną niezawisłością. To, że jest to niezawisłość, ale od uczciwości, a wielokrotnie także od intuicyjnie rozumianego zdrowego rozsądku, to już kwestia dużo rzadziej podnoszona na forum.
20.02.2013r.


     Bogdan Święczkowski, prokurator i były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się stało. Wskazuje te okresy w najnowszej historii, kiedy starano się zmienić patologiczne funkcjonowanie wielu instytucji życia publicznego, w tym także organów ścigania. Według prelegenta, potencjał do zmiany niósł ze sobą krótki czas rządów Jana Olszewskiego i okres sprawowania władzy przez Jarosława Kaczyńskiego. Oba w dużej mierze zaprzepaszczone w obliczu zetknięcia z oporem, niechęcią i ofensywą silnych i doskonale umocowanych grup interesu, dla których ostatnią pożądaną rzeczą było to, aby państwo zaczęło funkcjonować uczciwie.

     Złodziejska prywatyzacja i idące za nią wielkie pieniądze stały się doskonałym budulcem dla szybkiego wzrostu mafijnych struktur. Dziś pożywką na tej polskiej szalce Petriego są olbrzymie środki unijne, które w dużej mierze przejmowane są przez zorganizowaną przestępczość.

     Święczkowski mówi wprost: „Prokuratura została zniszczona przez Donalda Tuska i jego rząd”. Doprowadzono do jej tzw. uniezależnienia, które tak naprawdę doprowadziło do tego, że nikt już nie kontroluje działań prokuratury. Służby specjalne są osłabione i opanowane przez ludzi, dla których najważniejsze stało się robienie interesów. Sądownictwo nigdy nie przeszło oczyszczenia w postaci lustracji, czy weryfikacji. Jego miłosiernie podnoszone „samooczyszczenie” z samego założenia było i jest utopią, a nawet dla największego laika paradoksem jest fakt, że nie ma zakazu pełnienia funkcji ten, który donosił i współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa, tylko ten, który skłamał w oświadczeniu lustracyjnym. Już abstrahując od tego, że miłosierdzie zakłada jakąkolwiek skruchę winnego i żal za grzechy…

     Były szef ABW kreśli brutalnie szczery obraz rzeczywistości. Przy czym trzeba mieć świadomość, że amplituda odbieranych drgań wzrosłaby znacząco, gdyby uwzględnić również informacje z tzw. Zbioru Zastrzeżonego IPN, czyli akta służb PRL „aktualne dla bezpieczeństwa państwa”. Richter ani chybi dałby "ósemkę".

     Zapraszamy do wysłuchania wykładu o likwidacji majątku PZPR, będącej zalążkiem działań mafijnych, tworzeniu się systemowych powiązań między polityką, a biznesem i żerowaniu na majątku publicznym przez postkomunistyczną nomenklaturę. Nie zabraknie informacji o działaniach kontrwywiadowczych, planowym obniżaniu standardów, kompletnym braku profesjonalizmu służb, aferze Amber Gold i nieudolności tak wielkiej, że uniemożliwia nawet maskowanie własnych błędów.

     Organizatorem spotkania była Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego.

Spotkanie z Bogdanem Święczkowskim cz. I:

/Magda/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 19.02.2013
Magda
Kolejne ciekawe spotkanie ze Święczkowskim, miło się słucha, ukazywanie kłamstw i matactw.
Za kłamstwa trzeba wprowadzić odpowiedzialność, wtedy będzie większa staranność w dobieraniu słów.
Odnośnie fachowości służb, wszystko wskazuje że dążą do ich zniszczenia. Także moralności ludzkiej upodlenia, by agentura obca mogła się panoszyć u nas jak u siebie.
Pozdrawiam
#2 | Artur dnia 19.02.2013
znak-sygnał!
#3 | Magda dnia 19.02.2013
Film zrobiony, czekam na znak-sygnał Wink
#4 | Artur dnia 19.02.2013
Szczera prawda... Kiedy cz.2? Pozdrawiam
#5 | Kazia dnia 19.02.2013
dziękuję za życzenia Amelko i za piosenkę, Tobie też - miłego dnia
#6 | Kazia dnia 19.02.2013
#7 | Magda dnia 19.02.2013
Dubito, ergo sum, koleżanko Wink
#8 | Kazia dnia 19.02.2013
Super, i tak trzymaj, a z tą ułomnością nie przesadzajcie koleżanko Wink Sapienti sat
#9 | Magda dnia 19.02.2013
Wszystkie wpisy z którymi się zetknę czytam dokładnie i wnikliwie, a jeśli czegoś nie rozumiem (bom ułomna), to po prostu pytam i uprzejmie parafrazuję, żeby uniknąć nieporozumień.
#10 | Kazia dnia 19.02.2013
Miło mi Magda ze lubisz czytać dokładnie i wnikliwie moje wpisy Smile i masz rację - "katastroficzne wpisy". Fajnie, że pomimo mojej nieskładnej składni porozumiałyśmy się. Czekam zatem na kolejną część spotkania, pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną