Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

      Dr Rafał Brzeski kontynuuje wykład na temat propagandy. Wskazuje, jak na przestrzeni lat ewoluowały narzędzia i sposoby manipulacji. Podkreśla rolę słowa drukowanego, które uwiera i spędza propagandystom sen z powiek, ponieważ z punktu widzenia skuteczności realizacji zamierzonego celu, jest wyjątkowo niewygodne. Ma bowiem tę przewagę, że pozwala odbiorcy ponownie wrócić do danego zapisu i poddać go chłodnej analizie. Składową propagandy jest przecież najprostsza gra na ludzkich emocjach – im bardziej są podgrzane, tym lepiej dla manipulatorów, a tym gorzej dla faktów.

19.02.2013r.


      Celuje w takich praktykach radio i telewizja, i z pewnością jednego nie można im odmówić – strategiczne założenia swoich mocodawców realizują często po mistrzowsku.

     Prelegent nie ogranicza się na szczęście jedynie do diagnozy, proponuje leczenie, a w zasadzie domową kurację, którą wykonać może w zaciszu domowego ogniska każdy z nas. Fakt, że zaczyna się boleśnie, bo od samoświadomości, niemniej wciąż wszystko wskazuje na to, że warto ją przeprowadzić. Zapraszamy do wysłuchania wykładu.

Spotkanie z dr Rafałem Brzeskim cz. II:Spotkanie z dr Rafałem Brzeskim cz. I:

/Magda/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 18.02.2013
Kurcze nie wiedziałem że jestem stuknięty, choć w pewnym okresie próbowano mnie tak ubierać.
Cywilizacja kłamstwa zbliża się do momentu unicestwienia i to nastąpi wcześniej niż się tego spodziewają.
My z Bogiem będąc, doczekamy wyzwolenia i pozostaje nam trwanie w Prawdzie.
Zastanawia mnie ,czy nie ma sposobu na techniczne zneutralizowanie stacji kłamstwa metodami technicznymi?
Pozdrawiam
#2 | Magda dnia 17.02.2013
KonserwaTorze, sformułowania rodem z wykładu dr Brzeskiego są już w przypadku Smoleńska w użyciu od bardzo dawna. Przykładem chociażby ekspertyza zdjęć satelitarnych przygotowana przez firmę SmallGis, która wyraźnie mówi o wybuchach na miejscu katastrofy - komisja Millera, która z nich skorzystała, zastąpiła słowo „wybuch” stosunkowo kiepskim synonimem „pożar”. Przykładów są setki.

Co do wspomnianej "podprogowości", to się nie zgodzę. Podprogowa percepcja wyklucza świadomą rejestrację bodźców przez mózg, więc nie ma nic wspólnego z informacyjnym/obrazkowym przeładowaniem i "obciążeniem systemu", który prawdopodobnie miałaś na myśli. Oczywiście wspomniane przez Ciebie zjawisko ma fundamentalne znaczenie - w "rozgrzanym" emocjonalnie widzu, czy słuchaczu na długi czas zostaje zaszczepione zaplanowane przez twórcę "wrażenie", czy "atmosfera", a stąd już blisko do wyciągania wniosków ad hoc. Często błędnych, niestety.
Pozdrawiam i również dziękuję chłopakom z NAI za świetną robotę.
#3 | Kazia dnia 17.02.2013
Magda materiałów o nachalnej propagandzie nigdy za mało, tym bardziej cenne jest zdanie praktyka. Fajnie wyjaśnia wyższość słowa pisanego nad obrazem, można zrozumieć cel jaki osiągają zalewające nas w nadmiarze kolorowe zdjęcia, są już czasopisma które głównie składają się z obrazków, to takie typowe działania podprogowe? ale Ty się chyba na tym znasz lepiej.
Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną