Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Konferencja miała trzy części. Pierwsza część obejmowała tematykę przygotowań do wizyty w Katyniu, druga dotyczyła samej katastrofy, trzecia część natomiast analizowała uwarunkowania prawne procesu badawczego katastrofy. Po każdej części odbywały się panele dyskusyjne prowadzone przez profesorów zajmujących się sprawą.
06.02.2013r.


      5 lutego o godzinie 10:00, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego miała miejsce konferencja naukowa „Debata Smoleńska” organizowana przez Stowarzyszenie "Doktoranci dla Rzeczypospolitej". Celem obrad było podsumowanie wyników badań rządowej komisji i parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy.

Konferencja miała trzy części. Pierwsza część obejmowała tematykę przygotowań do wizyty w Katyniu, druga dotyczyła samej katastrofy, trzecia część natomiast analizowała uwarunkowania prawne procesu badawczego katastrofy. Po każdej części odbywały się panele dyskusyjne prowadzone przez profesorów zajmujących się sprawą.

Zaproszenie na debatę przyjęli już eksperci i naukowcy z parlamentarnego zespołu. Udziału odmówili natomiast członkowie komisji Jerzego Millera.

Moderatorem drugiej części, był prof. dr hab. Jacek Rońda. W czterech etapach omówione zostały przyczyny katastrofy:

Debata: „trajektorie: pozioma i pionowa, TAWS 38” - prof. Kazimierz Nowaczyk / przedstawiciel KBWLLP/prof. Marek Czachor

Debata: „przyczyny katastrofy; rola brzozy i rekonstrukcja upadku samolotu” - Prof. Wiesław Binienda/ przedstawiciele KBWLLP

Debata: „przyczyny katastrofy: przeciążenia pionowe i awaria silników” - Michał Jaworski/ przedstawiciele KBWLLP

Debata: „przyczyny katastrofy: eksplozja, rekonstrukcja” - dr inż. Grzegorz Szuladziński, dr inż. Wacław Berczyński / przedstawiciele KBWLLP

W części trzeciej poświęconej „Uwarunkowaniom prawnym badania katastrofy”, której moderatorem był dr hab. prof. UKSW Mariusz Muszyński, tematem „Wybór drogi prawnej badania katastrofy”. Do udziału zaproszono prof. Karola Karskiego, prof. Tadeusza Jasudowicza oraz przedstawicieli KBWLLP.

W ostatniej debacie pod hasłem „działania prokuratury w pierwszym okresie badania katastrofy na przykładzie sekcji zwłok ofiar tragedii” udział wzięli mecenas Piotr Pszczółkowski, a zaproszono przedstawicieli prokuratury.

/Zuzanna/

Debata smoleńska. Transmisja z UKSW cz. 1/2Debata smoleńska: Wykład prof. Wiesława BiniendyDebata smoleńska: Wykład prof. Kazimierza NowaczykaDebata smoleńska: Wykład dr. inż. Grzegorza SzuladzińskiegoDebata smoleńska: Wykład dr. inż. Wacława BerczyńskiegoDebata smoleńska: Przygotowania do wizyty w KatyniuPolecamy na podobny temat

Relacja z konferencji poświęconej katastrofie smoleńskiej - nagranie, slajdy, zdjęcia i wideo

Link

I Konferencja Smoleńska w Warszawie - nasza relacja

Link

Dokument końcowy Konferencji Smoleńskiej

Link

Prezentacja z konferencji z 7.07.2011 - stan wiedzy o przyczynach katastrofy smoleńskiej

Link

Profesor Wiesław Binienda dla pomniksmolensk.pl - Zainteresowanie tematyką Smoleńska jest ogromne

Link

Nasze relacje z posiedzenia Zespołu Parlamentarnego

Komentarze
#1 | Artur dnia 07.02.2013
Jutro będzie dym, zapraszam. No i wywiady p. Wicka - warto posłuchać, Pozdro
#2 | Wojciech Franciszek D dnia 07.02.2013
Artur , widzę, widzę nowości już , dzięki .
Profesjonalizm prowadzących powala mnie , słucham i słucham.
#3 | Artur dnia 06.02.2013
WFD - polukaj na czubek strony - pan Wicek też tam był Smile jutro ciąg dalszy naszych relacji bo i Jurek nie omieszkał ominąć tej jakże ważnej debaty. Pozdro
#4 | Wojciech Franciszek D dnia 06.02.2013
Dzięki wielkie za relacje . Trzeba słuchać , zapamiętać i archiwizować.
Zuzanna ,na pomniku nawet czytać nie muszą , wystarczy że w skupieniu wysłuchają .
#5 | Zuzanna dnia 06.02.2013
Dzięki Kaziu, masz świętą rację: te rzeczy trzeba oglądać i wysłuchać bardzo uważnie, w skupieniu. Tym właśnie różnią się od nowinkarskich plotek, które można przerzucić jednym okiem, słuchając stu innych rzeczy jednocześnie. Ta prawda wymaga wysiłku intelektualnego, trzeba sobie ten trud zadać, by ją dobrze przyswoić i zapamiętać. I taka rzecz wznosi człowieka na wyżyny, a nie nurza go w błocie śmietniskowych informacji. Jak by to było cudownie, gdyby ludzie zadawali sobie ten intelektualny trud czytania dobrych, solidnych informacji na poziomie!
#6 | Kazia dnia 06.02.2013
Amelio, śp. Przemysław Gintrowski był jednym z popierającym idee "pomnika". Pamietasz, ze dedykował Pani Zuzannie wykonywane przez siebie "Guziki". Szkoda że już nie możemy liczyć na jego ciche, ale takie miłe poczucie humoru.
#7 | Kazia dnia 06.02.2013
KonserwaTorze - widzę że wczorajsze opowieści o przyjęciu Amelii zrobiły jednak na Tobie wrażenie (nie wiem co większe - rosół z wątroby dorsza według przepisu Wojtka czy bombonierka Amelii?). Ale czuj się oczywiście zaproszonym.
Co do sprawy związanej z procesem ks. Jerzego Popiełuszki - wydaje mi się że reperkusje tego morderstwa jeszcze trwają. Wojciech Sumliński uważa że owo zabójstwo było takim "mordem założycielskim" III RP i pisze o tym w swojej książce a także mówił tez o tym w prof. Wojciech Polak, o czym wspominał już Artur. Ciekawe masz przemyślenia. dziękuje i pozdrawiam.
#8 | Kazia dnia 06.02.2013
A mi się podoba że mamy relację oficjalną, z TV Trwam a potem nadamy tę pozyskaną przez Zuzannę. Bo każde nagranie jest inne a Zuzanna na pewno nagra o wiele więcej niż w oficjalnym przekazie. No i będą pewnie jeszcze może zdjęcia.... A przy prawie nieruchomej kamerze tego nie mamy. I tylko dzięki Zuzannie i Arturowi będziemy mieli swoje, nigdzie nie publikowane, unikatowe nagranie które będzie, jak to już Artur słusznie zauważył, dokumentem. Takim jakimi są te na prawym pasku, jakim jest konferencja smoleńska i reszta. I warto nie spieszyć się, poczekać, bo dobre rzeczy wymagają czasu. Lecz już bardzo dziękuję - Zuzannie, która jest niezawodna i Arturowi - który pomimo urlopu i na przekór lekkim trudnościom z netem jest taki solidny i doskonale sobie radzi.
#9 | Zuzanna dnia 06.02.2013
Przede wszystkim trzeba podkreślić fantastyczną atmosferę, która panowała podczas spotkania. Rodzinna, solidarna atmosfera połączona z pasją przekazu i odbioru tworzyły niepowtarzalny klimat debaty. Zbierała ludzi czujących podobnie, o podobnych dążeniach, którzy mogli zaczerpnąć oddechu krzepiąc się duchem jedności. Przede wszystkim natomiast przygotowanie merytoryczne na najwyższym akademickim poziomie, wieloaspektowość naświetlanej problematyki sprawiało, że nie odczuwało się zupełnie ubiegającego czasu. Jak to cudownie, że są jeszcze takie spotkania na najwyższym poziomie kultury i wartości!
#10 | Artur dnia 06.02.2013
A to nie zakumałem, jestem na urlopie mam spowolnione myślenie pozdrawiam serdecznie
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną