Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Interesującą jest też informacja o tym, że to firma Hertz zajmowała się w "tamtych dniach" serwerem DSP na Okęciu a sfilmowana przez agentów CBA „ustawka” z Hertzem w roli głównej dotyczyła łapówki za pozytywną opinię dla Jana Z., inspektora nadzoru budowlanego, pracującego dla wojska, który miał zaakceptować wykonane prace remontowe w hangarze wojskowym na warszawskim Okęciu.
29.01.2013r.


     W ostatnim dniu marca 2010 r. media obiegła wieść o „skandalu korupcyjnym w armii” i aresztowaniach dokonanych na wniosek CBA. Wśród zatrzymanych byli oficerowie WP oraz przedstawiciele firmy, która w 2009 r. została laureatem „Diamentów Forbesa” rankingu polskich przedsiębiorstw w kategorii „najbardziej dynamicznie zwiększających swoją wartość w latach 2005-2007”. Chodzi tu o Firmę Hertz Systems założoną w 1989 r. w Zielonej Górze przez Zygmunta Rafała Trzaskowskiego, który obecnie jest także Prezesem Zarządu. Spółka ta prowadzi szeroką działalność począwszy od bezpośredniej ochrony mienia, czyli jest tzw. „firmą ochroniarską”, po handel systemami bezpieczeństwa, zintegrowanymi systemami teleinformatycznymi oraz urządzeniami i systemami nawigacji satelitarnej, a od 2001 roku projektuje i produkuje wojskowe urządzenia i systemy satelitarne, przeznaczone dla Sił Zbrojnych RP oraz sił sojuszniczych NATO. Kilka lat temu Trzaskowski i jego firma Hertz System z Zielonej Góry wygrywali przetargi na ochronę wojskowych obiektów w całym kraju. A w 2010 r. prezes firmy Zygmunt Trzaskowski został nagle aresztowany. Okazało się, że skutecznie wygrywał przetargi, korzystając z kontaktów w Sztabie Generalnym i z pośrednictwa pułkownika Marka G., doradcy generała Andrzeja Kaczyńskiego, szefa zarządu planowania systemów dowodzenia i łączności P6, gen. a ponadto szefa polsko – amerykańskiego komitetu, który ma wdrożyć właśnie system Link 16. Marek G., który był odpowiedzialny za wdrożenie strategicznego systemu łączności Link16, wspomagał i instruował szefa firmy Hertz, co zrobić, żeby wygrać przetarg. Upublicznione nagranie z rozmowy ujawnia, w jak cyniczny sposób pułkownik poucza prezesa firmy, zauważając, że po tragicznej śmierci kpt. Daniela Ambroziaka w Afganistanie „wypadek pomoże zdobyć większe pieniądze na Link16”. Poznański sąd aresztował pułkownika na trzy miesiące. Wartość zlecenia, które interesowało firmę wynosiło około 300 mln złotych a była to tylko część przetargu który opiewał na ok. 2 mld zł.

     Wcześniej Firma Hertz dostawała zlecenie na monitoring, ochronę budynków i pojazdów należących do instytucji państwowych, w tym do kancelarii Prezydenta RP. Chroniła budynki Sejmu czy CBA, w których wykonała i zainstalowała swoje systemy bezpieczeństwa. Jej ludzie i sprzęt strzegł dziesiątki prokuratur, sądów, jednostek wojskowych a nawet Zakład Inwestycji NATO. Jednak spółka zdobyła największy rozgłos gdy sprzedane wojsku odbiorniki GPS, które najpierw używano w Afganistanie a potem wysłano na misję do Czadu i tam pokazywały uparcie okolice Zielonej Góry, czyli siedziby firmy. Na trop tej afery wpadł zespół płk Mikołaja Przybyła z Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

     Interesującą jest też informacja o tym, że to firma Hertz zajmowała się w "tamtych dniach" serwerem DSP na Okęciu a sfilmowana przez agentów CBA „ustawka” z Hertzem w roli głównej dotyczyła łapówki za pozytywną opinię dla Jana Z., inspektora nadzoru budowlanego, pracującego dla wojska, który miał zaakceptować wykonane prace remontowe w hangarze wojskowym na warszawskim Okęciu. Wręczona mu kwota była niebagatelna, wynosiła 40 tys. złotych. Oprócz remontu hangaru przetarg opiewał również na "...-budowę systemów technicznego zabezpieczenia obiektu tj. : system sygnalizacji włamania i napadu, telewizji dozorowej , systemu kontroli dostępu..." Działo się to na tydzień przed katastrofą, 31 marca 2010 r., potem wyremontowany hangar rozebrano wedle następnego przetargu ogłoszonego 30.04.2010. a zaplanowaną wcześniej budowę nowego w tym miejscu wstrzymano.

     Ogółem zarzuty w śledztwie usłyszało w sumie dziewięć osób. Wszystkich zwolniono i przeniesiono do tzw. rezerwy kadrowej wojska. Innych konsekwencji wobec nich na razie nie wyciągnięto. Generał brygady, który usłyszał zarzut ustawienia przetargu, przeszedł do cywila i znajduje się poza jurysdykcją armii. Prezesa Zygmunta K. Trzaskowskiego po paru dniach zwolniono i nadal zarządza on swoją firmą oraz korzysta z rządowych dotacji celowych, ostatnio specjalizuje się w zabezpieczeniach p/poż. co cenniejszych zabytków, o czym już wcześniej pisano…

     Poza tym firma Hertz rozwija się. Ostatnio, 29 listopada 2012 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego wystąpiła jako główny sponsor konkursu "EUROPEAN SATELLITE NAVIGATION COMPETITION", który odbywał się na terenie kraju pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Laureaci konkursu otrzymali z rąk Dyrektora Generalnego firmy Hertz Systems Pana Zygmunta Krzysztofa Trzaskowskiego czek w wysokości 7 000 zł.

Link

Link

Link

Link

Link

Link

Link

Link

/ Kazia /

Polecamy na podobny temat

Zabytki w uścisku ośmiornicy

LinkKomentarze
#1 | Kazia dnia 29.01.2013
hmm fakt, czerwony nadal modny, fajnie to wymyśliłaś.
#2 | Magda dnia 29.01.2013
Tak jakoś... będzie mi pasować do torebki.
#3 | Kazia dnia 29.01.2013
Czemu ma być akurat czerwona? a serwera starczy, Magda, fajnie że oferujesz się od razu z pomocą, super.
#4 | Magda dnia 29.01.2013
Myślicie, że nam starczy miejsca na serwerze na tę Czerwoną Księgę Przypadków?
#5 | Kazia dnia 29.01.2013
Ciekawy pomysł z tym pomysłem i baaaardzo tajemniczy, pozdrawiam Smile
#6 | Artur dnia 29.01.2013
Ciekawe, kolejny przypadek związany z 10.04.2010. Te wszystkie przypadki trzeba kiedyś zebrać w jedno miejsce i zrobić z tego wielką notkę. Nawet mam pomysł. Pozdrawiam
#7 | Jacek Mruk dnia 29.01.2013
Kaziu
Nie jestem zwolennikiem działań siłowych , bo zbyt wielkie spustoszenie czyni po Prawej stronie. Myślę że strajk generalny z nasileniem na drogi może załatwić sprawę najlepiej. Policja nie dotrze do pracy podobnie jak inni odpowiedzialni za nieróbstwo a wtedy może się ten kolos na glinianych nogach zmiękczyć. Szczególnie że zadłużenie jest kosmiczne, ale ciemnota tego nie chce widzieć, bo brakuje im myślenia perspektywicznego.
Pozdrawiam
#8 | Kazia dnia 29.01.2013
Amelio, dziękuje za uznanie, ale wysyłkę do sanatorium pozostawiam służbie Smile
oczywiście pozdrawiam.
#9 | Kazia dnia 29.01.2013
Wojtku jak zwykle trafiłeś w sedno. jesteś bardzo spostrzegawczy Smile prądy mogą iść tu mocne i to możliwe, że ze wschodu
#10 | Wojciech Franciszek D dnia 29.01.2013
Obrazek rzeczywiście niezły , ilustruje idealnie .

Na wstępie , przed pruciem lub cięciem proponuję wyłączyć prąd
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną