Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

„Wystarczyłaby odrobina odwagi, aby obalić oszczerstwa J.T. Grossa – sięgając do wielu uczciwych świadectw żydowskich z doby wojny i pierwszych dziesięcioleci powojennych” – twierdzi prof. Nowak
29.01.2013r.


     Trudno się z nim nie zgodzić. Profesor odważnie i konsekwentnie porusza temat tabu, który zajmuje krańcowy prawy biegun na kontinuum „spraw do przemilczenia”. Przywołuje bogatą żydowską literaturę i świadectwa oskarżające nie Polaków, lecz Żydów, żydowską policję i Judenraty o wyjątkowo aktywne wspieranie zbrodniczych działań niemieckich i przyspieszenie zagłady polskich Żydów. Akcentuje rzetelnie udokumentowane fakty dotyczącej żydowskich zdrajców swego narodu. Publikuje kolejny tom książki „Żydzi przeciw Żydom”, a skrzętnie uzbieranego materiału posiada, jak twierdzi, na kolejne dziesięć. Wielu pewnie zadaje sobie pytanie po co to robi?

     Spotkanie w Łodzi 23.01.2013 pozwoliło odpowiedzieć na to pytanie, dekonstruując przy okazji, stworzony przez oponentów pod konkretne „medialne” potrzeby, mit czołowego polskiego antysemity. Trochę szkoda, bo przecież lepszy byłby jeden profesor o wymyślonym upiornym emploi, niż rzeczywiste (i liczne) rzesze piewców „Pokłosia” Pasikowskiego, „Strachu” Grossa i innych dzieł bazujących na szkodliwych i kłamliwych stereotypach. „Jesteśmy w zmasowany sposób oczerniani w przeróżnych antypolskich środkach masowego przekazu. Mimo to nikt jakoś nie sięga po przyniesione niemal na tacy moje argumenty, całkowicie obalające godzące w nas oszczerstwa” – dziwi się profesor i z goryczą przywołuje słowa naukowca Feliksa Konecznego: „Polacy są gotowi w każdej chwili krzywdzić Polskę z obawy, żeby nie skrzywdzić kogoś innego”. Faktycznie, wygląda na to, że naprawdę osunęliśmy się na samo dno narodowego masochizmu i nihilizmu.

     Nowak buntuje się przeciwko stawianiu w stan oskarżenia całego polskiego narodu, który w ogromnej większości spisał się wspaniale w czasie wojny, płacąc za to często straszliwą cenę. Punktuje haniebne działania czołowych polskich polityków, które w innych krajach spowodowałyby powszechną burzę, zakończoną wezwaniem do dymisji. W Polsce promowanie antypolskiej książki „Inferno of Choices”, przedstawiającej nas jako naród antysemitów, morderców i szabrowników przechodzi właściwie bez echa.

     Książki prof. Nowaka to nie tylko skrupulatna dokumentacja świadectw mówiących o tym, że było zgoła inaczej. Świadectw, nadmieńmy, żydowskich, co wytrąca przeciwnikom oręż z ręki. To przede wszystkim pytanie o naszą kondycję, instynkt samozachowawczy i granice upodlenia, które jesteśmy w stanie znosić w imię kuriozalnej politycznej poprawności i „delikatności”, która w tym samym czasie pozwala Grossowi i jego wspólnikom zrzucać na Polaków całą winę za zło, które spotkało Żydów.

     Tom II serii „Żydzi przeciwko Żydom” skoncentrowany jest na temacie zbrodni popełnionych przez policję żydowską, jedną z najgorszych organizacji kolaborujących z Niemcami. Autor wierzy, że publikacja tej książki sprawi, że zmaleje strach wśród historyków oraz publicystów i przestaną obawiać się podejmowania tego przemilczanego tematu w dyskusjach na temat polsko-żydowskich stosunków.

     Mam nadzieję, że książka będzie również przyczynkiem do spokojnej, metodycznej i skutecznej batalii o dobre imię naszego kraju i tych jego obywateli, którzy wykazali się poświęceniem, niezłomnością i skrajną odwagą w pomocy swoim żydowskim przyjaciołom.

Jerzy Robert Nowak
„Żydzi przeciw Żydom.
(Zbrodnie żydowskiej policji, Judenratów i żydowskich kapo)”
Część II
Warszawa 2012
Wydawnictwo MaRoN


Materiał ukazał się w Nowym Biuletynie Łódzkim 25.01.2013
Gazeta wydawana jest w regionie łódzkim przez Fundację Strzelecką


Spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem:Organizatorem spotkania był Klub Gazety Polskiej w Łodzi./Magda/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Zuzanna dnia 30.01.2013
Profesor jak zawsze arcyciekawy! Dziękuję za nagranie!
#2 | Magda dnia 29.01.2013
Dziękuję Amelko, służę książką Wink
#3 | Kazia dnia 26.01.2013
Dobranoc Amelio, bardzo ładne przysłowie.
#4 | Kazia dnia 26.01.2013
wprawdzie fames est optimus coquus ale mimo to - czekam zatem aż upichcisz. Smile
#5 | Wojciech Franciszek D dnia 26.01.2013
Kazia , de gustibus non est disputandum.
Mówię o technologii Smile
A ta wg mnie ma wpływ na produkt i tym samym na jakość .
Wiesz co jesz .
Tak wigilią zapachniało Smile
( wszak niedziela jutro )
#6 | Kazia dnia 26.01.2013
Wojtku podpłomyki też bywają ok, i to nie tylko ja tak sądzę ale i taki Eliasz, wsuwał je aż miło i to kilkadziesiąt dni, zatem bez fermentu też można.
#7 | Wojciech Franciszek D dnia 26.01.2013
Jeszcze w sprawie mrożenia . Dla wszystkich na ten , ponoć jeden z ostatnich tej zimy, tak mroźny wieczór http://www.youtube.com/watch?v=7GB4Qr7v0yQ
#8 | Wojciech Franciszek D dnia 26.01.2013
Dzięki Kazia - zaczynam wierzyć w siebie , choć czasem to ponoć niebezpieczne Smile
Miejmy nadzieję ,że nie tym razem .
Jeszcze o kwaszeniu coś .
Wiesz Artur dlaczego te podpłomyki to taki drugi sort pieczywa ?
Bo nie na kwasie - ten wszak czasu wymaga - tylko naprędce , jak popadnie woda + mąka i jedziemy , dzisiejszy fast food Smile
A kwas namaszczenia , czasu i temperatury wymaga Smile
Amelia o tych sposobach ostatnio pisała .
Pozdrawiam wszystkich serdecznie .
#9 | Kazia dnia 26.01.2013
Wojtku - Artur akurat w Ciebie wierzy najbardziej, bo pisał aż o trzech, wie, że dasz radę boś zdolny. Ale przecież nie dawaj ich wszystkich na raz, tak codziennie jedną, powoli, żeby temperaturę zachować, boś nas wymroził na swoim blogu setnie.
#10 | Wojciech Franciszek D dnia 26.01.2013
Zamurowało a raczej zamroziło .
Temperatura w pomieszczeniu wymaga dołożenia do pieca a ten lubi drewno . Brr , zimno - na dworze też.
Co do oczekiwań to zgoda , wiem że tym troska szefa jest powodowana .
Mam nadzieje że dziś zmieszczę się w terminie , Kazia tez we mnie wierzy - dzięki ( już jest dwóch co wierzą)
Jednak co do ilości notek w głowie to o ile pamiętam mówiłem o dwóch .
Więc pewnie show nie będzie Smile

Też uważam , że szkoda Klausa.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną