Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Związek Strzelecki Rzeczypospolitej zaprasza organizacje, samorządy, instytucje i osoby prywatne, zainteresowane inicjowaniem, organizowaniem lub wspieraniem działań zmierzających do szczególnego, z okazji przypadającej w tym roku rocznicy, upamiętnienia Bohaterów Powstania Styczniowego. Zapraszamy do kontaktu i współuczestnictwa w zainicjowanym 20 stycznia w Ciółkowie „Porozumieniu na Rzecz Społecznego Roku Pamięci Bohaterów Powstania Styczniowego”.
22.01.2013r.


     W Ciółkowie pod Płockiem (gmina Radzanowo) odbyła się uroczysta inauguracja Społecznego Roku Pamięci Bohaterów Powstania Styczniowego, zainicjowanego przez Związek Strzelecki Rzeczypospolitej. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, chcąc podkreślić zwycięstwo odniesione przez Polaków w pierwszym dniu Powstania.

     To właśnie w tym rejonie, niedaleko Ciołkowa (obecnie Ciółkowo), 22 stycznia 1863 r., doszło do zwycięskiej bitwy oddziału powstańczego dowodzonego przez Aleksandra Rogalińskiego z kompanią rosyjskiego pułku pod wodzą płk Kozlaninowa. Powstańcy zadali Moskalom dotkliwe straty - w wyniku ataku kosynierów zginęli rosyjscy piechurzy wraz z dowódcą. Po zakończonej sukcesem bitwie oddział pomaszerował dalej w stronę Płocka.

     Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, w intencji Ojczyzny oraz Bohaterów Powstania Styczniowego, odprawioną przez proboszcza ks. Marka Piotrowskiego w kościele parafialnym w Woźnikach. Po jej zakończeniu wierni udali się na przykościelny plac, gdzie dokonano odsłonięcia i poświęcenia obelisku upamiętniającego 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego oraz wszystkich bohaterów walk 1863-1864. Odczytano apel poległych i oddano salwę honorową. Obchody zakończył występ artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ciółkówku. Wydarzenie uświetniło swoją obecnością wielu zaproszonych gości, w tym Wójt Gminy Radzanowo – Tadeusz Pokorski, oraz Przewodnicząca Rady Gminy Radzanowo – Jolanta Sochacka.

     W imieniu ZSR, w inauguracji Społecznego Roku Pamięci Bohaterów Powstania Styczniowego, wzięli udział przedstawiciele kilkunastu jednostek strzeleckich pod dowództwem Komendanta Głównego ZSR st. insp. ZS Marka Olczyka.

     Patronat nad Społecznym Rokiem Pamięci Bohaterów Powstania Styczniowego, objął ks. bp Józef Guzdek, biskup Polowy Wojska Polskiego.

     Związek Strzelecki Rzeczypospolitej zaprasza organizacje, samorządy, instytucje i osoby prywatne, zainteresowane inicjowaniem, organizowaniem lub wspieraniem działań zmierzających do szczególnego, z okazji przypadającej w tym roku rocznicy, upamiętnienia Bohaterów Powstania Styczniowego. Zapraszamy do kontaktu i współuczestnictwa w zainicjowanym 20 stycznia w Ciółkowie „Porozumieniu na Rzecz Społecznego Roku Pamięci Bohaterów Powstania Styczniowego”.

     Tymczasowym Koordynatorem Porozumienia jest Szef Sztabu ZSR mł. insp. ZS Paweł Wasążnik - pwasaznik@wp.pl
Serdecznie zapraszamy.

Adres korespondencyjny:
Związek Strzelecki Rzeczypospolitej
Komenda Główna
91-037 Łódź ul. Lutomierska 129/39


Posłuchaj materiału nagranego dla Radia Maryja: Link


/Magdalena Warych/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 23.01.2013
Witaj Magdo
Usłyszałem w słowach jakby wyrzut, ale nie wiedziałem że jestem widziany chętnie, gdzie rana wciąż otwarta.Ja zaś często ją odsłaniam , bo wokół widzę czarta działanie.
Śnieżka niech przemieni się w lawinę, byśmy mogli głosić potomnym radosną nowinę. Wolności w całym tego słowa znaczeniu, z Bogiem w duszy i pancerzem chroniącym od wroga
Pozdrawiam
#2 | Magda dnia 23.01.2013
Witaj Jacku, w końcu do nas zawitałeś. Wink
Z "wychowaniem z domu" wśród młodzieży różnie bywa, nieraz potrafi ogarnąć przerażenie.
Najważniejsze, że - tak jak pisze Kazia - rozwijamy się i wzmacniamy nasze szeregi. Z czasem zamienia się to w efekt kuli śniegowej i nie ukrywam, że miło mi to obserwować.
Pozdrawiam
#3 | Jacek Mruk dnia 22.01.2013
Kaziu
Ważne że wychowanie z domu, bo tak wnioskuję jest, spełnia swoją rolę wśród młodzieży.
Pozdrawiam
#4 | Kazia dnia 22.01.2013
Fajne fotki ciekawy pomysł - uczczenie bitwy - a z doniesień można też wywnioskować że ruch strzelecki się rozwija, pogratulować.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną