Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Jadwiga Gosiewska opowiedziała, złożyła świadectwo o swoim Synu. Zaprotestowała przeciwko użyciu określenia - katastrofa smoleńska - bo ta zakłada wypadek, a tymczasem była to „Tragedia Smoleńska”. W swojej wypowiedzi przedłożyła wiele faktów przeważających za tezą o zamachu i planowym działaniu mającym na celu eliminację niewygodnych polityków, wskazała tu na wiele wydarzeń jakie miały miejsce krótko przed samym wylotem delegacji do Katynia a następnie odpowiedziała na pytania widzów
04.01.2013r.


     W auli św. Klemensa w klasztorze redemptorystów w Tuchowie, w dniu 11 listopada 2010 roku odbyło się spotkanie z p. Jadwigą Gosiewską, matką ś. p. Przemysława Gosiewskiego. W trakcie spotkania wyświetlono film pt. „Przede wszystkim człowiek” o zmarłym wiceprezesie PiS-u.

     Spotkanie odbyło się w ramach roku obchodów pamięci o bł. Bernardzie Łopieńskim, wielkim patriocie o którym na wstępie wspomniał Ojciec rozpoczynający spotkanie, czytając modlitwę za ojczyznę której autorem był Błogosławiony.

     Na początku Pani Gosiewska opowiedziała, złożyła świadectwo o swoim Synu. Zaprotestowała przeciwko użyciu określenia – katastrofa smoleńska - bo ta zakłada wypadek, a tymczasem była to „Tragedia Smoleńska”. W swojej wypowiedzi przedłożyła wiele faktów przeważających za tezą o zamachu i planowym działaniu mającym na celu eliminację niewygodnych polityków, wskazała tu na wiele wydarzeń jakie miały miejsce krótko przed samym wylotem delegacji do Katynia: zapowiedź ataku terrorystycznego, liczne zaniedbania organizacyjne, rozłączenie wizyt Prezydenta i Premiera, a potem – niedostatki w sposobie prowadzenia śledztw. Kilkakrotnie wracała sprawa wypowiedzi Bronisława Komorowskiego o tym, że „jeśli Prezydent poleci to wszystko się zmieni”. Opowiedziała również o tym co dowiedziała się o przebiegu akcji ratowniczej a także o telefonie jaki miała od syna w wieczór poprzedzający wylot do Katynia.

     W drugiej części spotkania Pani Jadwiga odpowiadała na pytania widzów. Te dotyczyły wielu spraw: od tych ogólnych o tragedię smoleńską, po sposób przygotowania lotu, udział w tym pirotechników i BOR-owców, rolę gen. Janickiego. Odpowiadając na kolejne opisała szczegółowo jak wyglądało okazanie i identyfikacja ciała jej syna, Przemysława Gosiewskiego w Moskwie, a potem też o sposobach wyciszania śledztwa smoleńskiego i niekonsekwencjach widocznych w działaniu władz, z jednej stronie – o braku dostatecznej staranności zabezpieczenia szczątków samolotu i ciał, które były rozproszone na obszarze 800 metrów kwadratowych – a z drugiej strony o utrudnianiach przy próbie jakiegokolwiek upamiętnienia poległych w Smoleńsku, jako przykład podała pomnik w Kałkowie, gdzie na atrapie Tupolewa umieszczono oryginalne resztki wraku samolotu co uruchomiło działania ABW.

/Redakcja/

Wideo Jacka Orłowskiego:Zdjęcia:/Jacek Orłowski/

Polecamy na podobny temat

Jadwiga Gosiewska w Sopocie - 13 lipca 2012 r. - „Wiadomo było z góry, że samolot nie wyląduje”

Link

Senator Beata Gosiewska - 30 miesięcy po Smoleńsku - Dopuszczano się rzeczy skandalicznych - nasz wywiad

Link

Jadwiga Gosiewska dla pomniksmolensk.pl - Tusk powiedział, że zatrudni najlepszych prawników żeby nauczyć Gosiewską respektu

Link

Jadwiga Gosiewska - spotkanie w Maszkienicach - nasza relacja foto i wideo

Link

Senator Beata Gosiewska u Piaseckiego - czyli obrońca rosyjskiej narracji

Link

Seminarium "Przemysław Gosiewski (1964 - 2010) w regionie świętokrzyskim" - dodano część 5

Link

Prośba Jadwigi Gosiewskiej do zespołu biegłych lekarzy medycyny sądowej

Link

15 szczegółowych pytań do Tuska - Jadwiga Gosiewska dla pomniksmolensk.pl - o procesie i kolejnych ekshumacjach

Link

Fotorelacja z odsłonięcia tablicy pamięci Przemysława Gosiewskiego

Link

Przemo "Przeciąg" Gosiewski

LinkKomentarze
#1 | Zuzanna dnia 04.01.2013
Żeby Matka nie mogła zobaczyć ciała swojego syna! To wbrew tradycji kulturowej, to niehumanitarne: kto rości sobie prawa do takich zakazów?!
#2 | Artur dnia 02.01.2013
Wydaje się, że zeznania rodzin ws. tego co działo się w Moskwie stanowią doskonałe uzupełnienie faktów które już znamy. Uważam, że cała "historia 10.04.2010" sięga swoich początków lat 80 - tych i jeszcze się nie skończyła. Przynajmniej od czasu słynnych wyborów na przewodniczącego Solidarności, przegranych przez Lecha Kaczyńskiego, poprzez prezydenturę, przemysł nienawiści, 10.04. 2010 do dzisiaj. Jest wrażenie że to się jeszcze nie skończyło. Obym był złym prorokiem. Pozdrawiam autora relacji.
#3 | Kazia dnia 02.01.2013
Dla mnie najciekawsze było to, że nadal wiele szczegółów nie jest znanych i nie jest zebranych, np. co do sposobu identyfikacji w Rosji. I brak przy tym polskich lekarzy, brak wykonania sekcji - jak się okazuje. Zadziwiające, jak dużo rzeczy jeszcze wychodzi po ponad dwóch latach.
Jacku, dzięki za nagranie.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną