Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Fotorelacja Zuzanny i nagranie wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego.
11.06.2011r.


/Zuzanna/

Tłumy nie zmniejszyły się ani trochę, od kolejnych obchodów. Wspomnienie 10-ego kwietnia tradycyjnie otworzyła Msza św. w katedrze św. Jana Chrzciciela, o godzinie 19.00. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bogdan Bartold, który został odznaczony Złotym Medalem im. ks. Jerzego Popiełuszki. Medal wręczyli mu przedstawiciele Rodzin Katyńskich z Andrzejem Melakiem na czele. W czasie modlitwy wiernych, zgromadzeni modlili się za prez. PIS, Jarosława Kaczyńskiego, w przeddzień jego urodzin. Po Mszy wyruszyła procesja ze sztandarami, flagami i transparentami. Przez plac Zamkowy, przez Krakowskie Przedmieście, tłumy szły głośno odmawiając Różaniec, prowadzony przez trzech kapłanów. Przed pałacem prezydenckim głos zabrał prezes PIS, Jarosław Kaczyński, dziękując zebranym za ich wierność i pamięć. Odniósł się do prowokacji zorganizowanej przez Janusza Palikota, który pod namiotem parodiującym namiot Solidarnych 2010, otoczony nieprzenikalnym, grubym kordonem uzbrojonej w antyterrorystyczne kombinezony i pałki policji, cały czas zagłuszał z megafonów przemówienie. Jeden z rozciągniętych w namiocie Palikota transparentów głosił: Stop obłudzie. Właśnie do tych słów odniósł się Jarosław Kaczyński, wyliczając obłudne, kłamliwe i niszczące działania rządu, zwłaszcza wobec tragedii Smoleńskiej i jej wyjaśnienia. Jednocześnie z mocą zapewnił, że zwyciężymy i dotrzemy do prawdy w całej jej pełni. Po nim przemówił Andrzej Melak. Wypunktował kłamstwa szerzone przez zwolenników PO, odpowiedzialnych za katastrofę Smoleńską i dementował fakt po fakcie, wypowiedź po wypowiedzi. Dzięki temu zgromadzeni mogli w skondensowany sposób usłyszeć stan badań prowadzących niezmordowanie nad wyjaśnieniem przyczyny katastrofy przez niezależnych ekspertów. Odczyt wygłosiła Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego klubu “Gazety Polskiej”. Ostatnim punktem programu były modlitwy, które w intencji ofiar tragedii, jej wyjaśnienia, odrodzenia Polski i odnowy moralnej Polaków prowadził ks. Jerzy garda, ks. Jacek Bałemba oraz ks. Stanisław Małkowski.

Anita Czerwińska w imieniu Klubu Gazety Polskiej odczytała apel:

"Czternaście miesięcy po katastrofie Smoleńskiej do opinii publicznej dociera coraz więcej informacji o największej tragedii w Polsce po 1945 roku. Skompromitowali się wszyscy, którzy chcieli obarczyć winą ofiary lotu 4 kwietnia 2010 r. Wiemy o fałszerstwach protokołów sekcji zwłok i próbie fałszowania odczytu z czarnych skrzynek. Wiemy o blokowaniu międzynarodowej pomocy w wyjaśnianiu przyczyn tragedii. Odpowiedzialność za to co się dzieje spada na polski rząd i władze prokuratorskie. To ekipa Donalda Tuska pozwoliła na ponad roczne blokowanie przedłużanie śledztwa. Te działania podlegają nie tylko ocenie politycznej, moralnej, ale i karnej. Polskie państwo nie radzi sobie dziś z najbardziej podstawowymi zadaniami. Kompromitacja goni kompromitację. Korupcja i chaos to efekt słabości rządzących elit. Szczególnie widać jak bardzo brakuje nam tych, którzy odeszli w Smoleńsku. Jeszcze bardziej, gdy widzimy, jak fatalni ludzie zajęli ich miejsce. Potrzebujemy zmiany, która pomoże nam odzyskać państwo dla zwykłych obywateli. Ta zmiana nie może się zrealizować bez wyjaśnienia przyczyn śmierci elity narodu. Nową Polskę można zbudować tylko na fundamencie prawdy. My możemy zmieniać Polskę! Dlatego apeluję byśmy wszyscy wsparli projekt PIS przeciwko drożyźnie warszawskiej. Prosimy zbierać w tej sprawie podpisy. Jako zwykli obywatele możemy zmienić Polskę i zróbmy to!".


Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną