Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Wrak Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiej nieprędko wróci do Polski. Rosjanie oddadzą tupolewa dopiero po prawomocnym zakończeniu ich śledztwa, czyli po rozpatrzeniu wszystkich zażaleń. A tych może być sporo. - Może to potrwać nawet kilka lat - powiedziała Newsweekowi osoba zaangażowana w polskie dochodzenie. O termin zwrotu wraku Newsweek zapytał także trzy rosyjskie instytucje: MAK, MSZ i Komitet Śledczy. MAK odpowiedział, że sprawa wraku znajduje się poza jej kompetencjami, MSZ odesłało nas do Komitetu, a Komitet w ogóle nie odpowiedział.
08.12.2012r.


     
18.06.2010

Rosjanie chcą przetopić tupolewa

To pachnie skandalem na skalę międzynarodową. Rosjanie nie wiedzą, co zrobić ze szczątkami naszego tupolewa. Proponują, żeby je zezłomować i przetopić - alarmuje "Fakt".

Link

22.06.2010

Nie godzimy się na przetopienie wraku

Prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie wczoraj rano otrzymała przekazane przez Rosjan ok. 1300 kart akt rosyjskiego śledztwa. Po zapoznaniu się z zawartością teczek prokuratorzy mają postanowić o powołaniu biegłych tłumaczy. Śledczy przyznali też, że wciąż czekają na przekazanie dowodów związanych z katastrofą, m.in. wraku samolotu. Jak usłyszeliśmy, pomysły przetopienia szczątków Tu-154M - taki scenariusz sugerowała rosyjska prasa - przed prawomocnym zakończeniem postępowań są niedorzeczne.

Link

29.06.2010


Stowarzyszenie “Katyń 2010″ domaga się przekazania wraku samolotu Polsce.

Podjęcia działań na rzecz przekazania Polsce wraku samolotu Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem, domaga się stowarzyszenie rodzin ofiar “Katyń 2010″. Pismo do premiera Donalda Tuska i do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie stowarzyszenie przedstawili w siedzibie “Gazety Polskiej” Magdalena Merta, wdowa po wiceministrze kultury Tomaszu Mercie i i Andrzej Melak – brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka.

Link

20.07.2010

Rosjanie oddadzą Polakom wszystkie szczątki tupolewa

Wrak prezydenckiego Tu-154M zostanie wysłany do Polski. Rosjanie mają podobno przekazać polskim śledczym wszystkie zebrane na miejscu katastrofy części wraku tupolewa z numerem 101. Otrzymane szczątki eksperci postarają złożyć tak, żeby przypominały samolot. Szczątki prezydenckiego tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku, zostaną sprowadzone do Polski i poddane tu badaniom - ujawnił w rozmowie z reporterem RMF FM prokurator generalny.

Link

3. 12. 2010

Wrak tupolewa spocznie w Cytadeli?

Najlepszą lokalizacją dla wraku Tu-154M byłaby Cytadela Warszawska - zgodnie twierdzą szef MON Bogdan Klich i minister kultury Bogdan Zdrojewski. Premier Donald Tusk chce natomiast, by wrak znalazł się w Polsce jak najszybciej - przed 10 kwietnia przyszłego roku.

Link

3.12.2010

"Chcę, by wrak znalazł się w Polsce przed 10 kwietnia"

Premier Donald Tusk powiedział, że chciałby, aby przed 10 kwietnia wrak prezydenckiego Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem, znalazł się w Polsce. Podkreślił, że rząd zapewni wszelkie warunki finansowe i logistyczne, żeby przeniesienie wraku odbyło się sprawnie i godnie.

Link

8.12.2010

Po spotkaniu rodzin ofiar z Miedwiediewem. Apel o sprowadzenie wraku Tu-154

Podczas poniedziałkowej kolacji w Pałacu Prezydenckim prosiłam prezydenta Rosji Dimitrija Miedwiediewa o przyspieszenie procedur śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej oraz powrót do Polski wraku Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem – powiedziała Izabella Sariusz-Skąpska, córka tragicznie zmarłego Andrzeja Sariusza-Skąpskiego.

Link

29.09.2010

Kwiatkowski: Wrak Tu-154 powinien jak najszybciej znaleźć się w Polsce

Oczekujemy jak najszybszego wydania Polsce przez stronę rosyjską wraku samolotu Tu-154 - poinformował na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Zgodnie z przepisami prawa międzynarodowego właścicielem statku powietrznego, także tego, co zostało po katastrofie, jest państwo polskie. Szczątki samolotu powinny jak najszybciej trafić do Polski - powiedział Kwiatkowski. Dodał, że szczątki samolotu powinny wrócić jak najszybciej do Polski nie tylko dlatego, że jest to materiał dowodowy, ale również dlatego, że "wiążą się z niezwykle silnymi emocjami rodzin, które utraciły swoich bliskich w katastrofie".

Link

29.10.2010

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej piszą do Tuska

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej wymieniły w liście do szefa rządu sprawy, o których chcą porozmawiać. - Najważniejsze wątpliwości - co istotne - nie jedyne, dotyczą problemu identyfikacji i sekcji zwłok, jak też czynności podjętych przez polski rząd działający pod pańskim kierownictwem, celem m.in. niezwłocznego sprowadzenia do kraju kompletnego wraku samolotu TU-154M, ze szczególnym uwzględnieniem rejestratorów lotu wraz z oryginalnymi danymi - napisały.

Link

3.08.2011

Szeląg: Nie wiemy, kiedy wrak tupolewa trafi do Polski

"Polska prokuratura nie wie jeszcze, kiedy będzie możliwe przekazanie wraku samolotu Tu-154M, ale już zaczyna logistyczne przygotowania do tej operacji" - powiedział szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie płk Ireneusz Szeląg. W środę MAK zakończył badanie katastrofy prezydenckiego tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia koło Smoleńska.” Pamiętajmy, że te wielkogabarytowe przedmioty trzeba przewieźć przez kilka granic” - powiedział Szeląg, nie ujawniając żadnych szczegółów. Przyznał tylko, że zwrócono się z odpowiednimi pismami do polskich władz wojskowych i do strony rosyjskiej, ale - jak dodał - "byłoby niestosownością, gdyby adresaci pism dowiadywali się o ich treści z innych źródeł".

Link

13.04.2012

Awantura w Sejmie o uchwałę ws. wraku tupolewa

Bardzo ostre słowa premiera pod adresem opozycji w Sejmie. "Tylko ludzie opętani nienawiścią są gotowi wnosić taki projekt uchwały" - tak Donald Tusk skomentował wniosek PiS-u w sprawie uchwały dotyczącej zwrotu wraku tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku. Szef rządu dodał, że wolałby się nie urodzić, gdyby miał na grobach zmarłych budować karierę polityczną. Po wystąpieniu Donalda Tuska o głos poprosił Jarosław Kaczyński. Marszałek Ewa Kopacz początkowo bardzo kategorycznie odmówiła, ale po awanturze prezes PiS-u jednak głos zabrał, i oskarżał premiera. Słowo hańba padło kilkanaście razy. Kaczyński oświadczył, że nie doszłoby do katastrofy smoleńskiej, gdyby nie zostały rozdzielone wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego i premiera Donalda Tuska w Katyniu w kwietniu 2010 roku.

Link

24.04.2012

Rodziny ofiar pytają rząd o działania w sprawie wraku Tu-154

Pełnomocnik części bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej Rafał Rogalski zwrócił się do premiera i szefa MSZ z pytaniami o konkretne działania, jakie podjęli w sprawie przetrzymywania w Rosji wraku samolotu, który rozbił się w Smoleńsku - dowiedział się reporter RMF FM Tomasz Skory. Adwokat przypomina, że zarówno premier jak minister Radosław Sikorski wielokrotnie publicznie zapewniali, że trwają - bezskuteczne, jak wiemy - rozmowy ze stroną rosyjską w sprawie odzyskania przez Polskę wraku, i że robią wszystko, by wrak wrócił do Polski.

Link

15.05.2012

Jarosław Gowin: decyzje ws. wraku zapadają w Rosji na najwyższym szczeblu

- Mam świadomość, że decyzje w sprawie wraku zapadają w Rosji na najwyższym szczeblu politycznym, nie na miejscu ministra sprawiedliwości. Putin jest twardszym partnerem w relacjach międzynarodowych niż był Miedwiediew. Będzie pewnie trudniej - przewiduje Kontrwywiadzie RMF FM minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Link

18.05.2012

Zwrot wraku Tu-154M. Polska już się przygotowuje

Polska przygotowuje się do sprowadzenia wraku Tu-154 M. Poinformował o tym rosyjskiego ministra sprawiedliwości Aleksandra Konowałowa polski minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Szefowie resortów spotkali się w Sankt Petersburgu w kuluarach II Międzynarodowego Forum Prawnego.

Link

18.05.2012 r.

"Pan się spodziewał, że ja przywiozę ten wrak?" Gowin o spotkaniu z Konowałowem w Rosji

- Zależało mi na tym, by wykorzystać każdą okazję do tego, aby przedstawić opinię polskiego społeczeństwa, że ten wrak już dawno powinien być w Polsce - powiedział w "Piaskiem po oczach" Jarosław Gowin, mówiąc o "postępach" w odzyskaniu szczątków prezydenckiego tupolewa. Minister sprawiedliwości wrócił w piątek z Rosji, gdzie odbywa się II Międzynarodowe Forum Prawne. Gowin spotkał się w Sankt Petersburgu z szefem resortu sprawiedliwości Rosji. Na stwierdzenie, że minister "wrócił na tarczy" z Rosji w kwestii odzyskiwania wraku Tu-154, Jarosław Gowin odparł: "Pan spodziewał się, że ja przywiozę ten wrak? Rząd rosyjski jest w trakcie formowania się, więc Rosjanie są skoncentrowani na swoich sprawach. Dla nich kwestia wraku jest sprawą trzeciorzędną” - stwierdził szef resortu sprawiedliwości.

Link

18.05.2012

Gowin wrócił z Rosji. Wciąż nie wiadomo, kiedy wrak trafi do Polski
Kolejne rozmowy w sprawie sprowadzenia do Polski wraku prezydenckiego tupolewa zakończyły się niepowodzeniem. Podczas wizyty w Rosji polski minister sprawiedliwości Jarosław Gowin usłyszał powtarzane już wiele razy zapewnienie, że wrak zostanie zwrócony natychmiast po zakończeniu śledztwa.

Link

22.05.2012

Wrak będzie w Polsce "za kilka miesięcy"

W ciągu kilku najbliższych miesięcy wrak Tu-154M zostanie przekazany Polsce - oświadczyła we wtorek przewodnicząca Rady Federacji Rosji Walentyna Matwijenko. Jak podkreśliła, rosyjski Komitet Śledczy jest gotowy rozpocząć konsultacje techniczne ze stroną polską w/s przekazania wraku.

Link

21.06.2012

Bezczynność rządu w sprawie odzyskania wraku Tu-154

Rząd nie zrobił nic w sprawie odzyskania wraku tupolewa, od katastrofy smoleńskiej pozostającego w Rosji. To wniosek z oficjalnej korespondencji, prowadzonej mecenasa Rafała Rogalskiego. Pytane o zabiegi dyplomatyczne, rozmowy i pisma, kierowane w tej sprawie do Rosji, kancelaria premiera i MSZ nie podały właściwie żadnego przykładu takich działań. 20 kwietnia z wnioskiem o taką informację zwrócił się do KPRM i MSZ pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy.

Link

22.06.2012

Seremet: Są nadzieje, że wrak Tu-154 wróci do Polski późną jesienią

Prokurator generalny Andrzej Seremet powiedział, że są nadzieje, iż wrak prezydenckiego tupolewa wróci do Polski późną jesienią. Mimo że od katastrofy smoleńskiej minęły ponad dwa lata, wrak pozostaje w Rosji ze względu na toczące się tam śledztwo. Kwestia przekazania do Polski wraku Tu-154 M była jednym z głównych tematów zakończonych w czwartek w Moskwie rozmów między polskimi prokuratorami i przedstawicielami rosyjskiego Komitetu Śledczego.

Link

26.06.2012

Polscy prokuratorzy chcą zniszczyć wrak Tupolewa

Jak dowiedziało się radio RMF FM, polska prokuratura zamierza pociąć wrak tupolewa przed transportem do Polski. Najważniejszy dowód w smoleńskim śledztwie może wrócić do kraju nawet w kilku tysiącach kawałków.
Wszystko przez to, że prokuratura ma problem z przetransportowaniem wraku w całości, bo jego największe fragmenty są za duże.

Link

26.07.2012

Sikorski - Ławrow. Omawianie zwrotu wraku Tupolewa

Szef MSZ Radosław Sikorski w związku z wchodzącą jutro w życie umową o małym ruchu granicznym rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Szefowie dyplomacji omawiali też kwestię zwrotu Polsce wraku samolotu Tu-154M. "W odpowiedzi minister Ławrow zadeklarował wolę strony rosyjskiej rozwiązania tej kwestii jak najszybciej w zgodzie z obowiązującymi procedurami".

Link

Polscy specjaliści w Smoleńsku. Mają przygotować sprowadzenie wraku tupolewa

Smoleńsku są już przedstawiciele polskiej prokuratury wojskowej, którzy mają przygotować operację sprowadzenia do Polski wraku Tu-154M. W poniedziałek pracę rozpocznie grupa 13 osób, w tym biegłych i wojskowych specjalistów z zakresu logistyki i transportu.

Link

31.07.2012

Rosjanie otrzymają jutro plany transportu wraku Tu-154M do Polski

"Jutro strona rosyjska otrzyma roboczy plan przetransportowania wraku samolotu Tu-154M do Polski" - ujawnił pułkownik Karol Kopczyk. Prokurator wyjaśnił także, że na sprowadzenie szczątków prezydenckiego tupolewa ze Smoleńska trzeba będzie jeszcze poczekać. Wciąż bowiem nie została podjęta ostateczna decyzja o zwrocie samolotu.

Link

1.08.2012

Smoleński wrak nie wróci do Polski. Na razie

Na razie za wcześnie, by mówić o sposobie transportu do Polski wraku Tu-154M; decyzja zapadnie po opracowaniu danych z pomiarów szczątków samolotu - powiedział ppłk Karol Kopczyk, który od niedzieli przebywa wraz z grupą ekspertów w Smoleńsku.
- Na razie jest zbyt wcześnie, aby mówić o sposobie transportu. Specjaliści z wojska uzyskali wiedzę, z jakimi dokładnie gabarytami mamy do czynienia, teraz muszą opracować te dane - powiedział ppłk Kopczyk, wojskowy prokurator, który pojechał do Rosji wraz z grupą ekspertów. Prokurator dodał, że rozważane są różne warianty transportu szczątków: lotniczy, lądowy - samochodowy lub kolejowy - oraz sposób mieszany będący połączeniem różnych wariantów.

Link

3.08.2012

Wrak TU-154 będzie badany w bazie lotniczej

Wrak prezydenckiego "Tupolewa", który zostanie sprowadzony ze Smoleńska, będzie złożony w
hangarze odpornym na korozję i promienie UV. Budowla stoi na wojskowym lotnisku w Mińsku
Mazowieckim i kosztowała prawie 6 mln zł – dowiedział się portal polska-zbrojna.pl. (…) Nie
wiadomo jeszcze kiedy wrak prezydenckiego samolotu trafi do mińskiej bazy lotniczej. Uzależnione
jest to od zakończenia rosyjskiego śledztwa. Na razie między stronami polską i rosyjską ustalane są
szczegóły przetransportowania szczątków samolotu do Polski. Polscy prokuratorzy liczą, że wrak trafi
do kraju jeszcze w tym roku.

Link

26.09.2012

Dlaczego wrak tupolewa nie wraca do Polski

Sąd zobowiązał premiera do rozpoznania wniosku o udostępnienie korespondencji w sprawie przekazania Polsce wraku rządowego TU-154M. Premier wielokrotnie zapewniał, że zrobi wszystko, żeby tupolew wrócił do Polski. Tymczasem wciąż leży na lotnisku Siewiernyj. – Informacje o ustaleniu przyczyn katastrofy smoleńskiej są informacjami w sprawach publicznych – powiedziała sędzia Ewa Pisula-Dąbrowska, uzasadniając wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. We wniosku z 20 kwietnia 2012 r. do prezesa RM oraz do ministra spraw zagranicznych dziewięć osób (m.in. Jarosław Kaczyński, Jacek Świat i Beata Gosiewska) domagało się udostępnienia korespondencji polsko-rosyjskiej i rosyjsko-polskiej w sprawie przyczyn przetrzymywania oraz uzgodnień dotyczących przekazania Polsce wraku tupolewa.
MSZ poinformowało, że korespondencja ze śledztwa mającego wyjaśnić przyczyny katastrofy jest objęta tajemnicą postępowania prokuratorskiego, nie można więc jej przekazać.

Link

19.10.2012

Firma ze Zwierzyńca przywiezie wrak Tupolewa do Polski?

Zwierzyniecki Panas Transport od miesięcy przygotowuje się do sprowadzenia do Polski wraku tupolewa. Przemysław Panas, szef firmy zapewnia, że prowadzi w tej sprawie rozmowy z Ministerstwem Obrony Narodowej. O szczegóły dotyczące rozmów i planowanej akcji zapytaliśmy resort obrony. Wczoraj nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi w tej sprawie. Pod koniec lipca do Smoleńska przybyła grupa polskich ekspertów, która miała określić techniczne warunki sprowadzenia wraku. Przedstawione zostały trzy sposoby przetransportowania go do Polski: samolotem, pociągiem lub ciężarówkami. Wówczas strona polska skłaniała się ku pierwszej opcji.

Link

30.10.2012

Polacy, którzy badali wrak samolotu, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych

Do Smoleńska wraz z prokuratorami pojechali biegli pirotechnicy z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego oraz Centralnego Biura Śledczego, z nowoczesnym sprzętem. Już pierwsze próbki, zarówno z wnętrza samolotu, jak i poszycia skrzydła maszyny, dały wynik pozytywny. Urządzenia wykazały m.in., że aż na 30 fotelach lotniczych znajdują się ślady trotylu oraz nitrogliceryny. Substancje te znaleziono również na śródpłaciu samolotu, w miejscu łączenia kadłuba ze skrzydłem. Było ich tyle, że jedno z urządzeń wyczerpało skalę. Podobne wyniki dało badanie miejsca katastrofy, gdzie odkryto wielkogabarytowe szczątki rozbitego samolotu.

Link

06.11.2012

Wrak Tu-154M "z pewnością" wróci do Polski. Tylko nie wiadomo kiedy

Prokurator generalny Andrzej Seremet zapewnił na antenie TVP Info, że wrak Tu-154M "z pewnością wróci do Polski" - o czym zapewnia prokuraturę strona rosyjska. - Ale dopiero wtedy, gdy zostanie zakończone śledztwo rosyjskie. Kiedy to nastąpi, ani ja, ani moi partnerzy nie są w stanie powiedzieć - zastrzegł Seremet.

8.11.2012

Prof. Zbigniew Brzeziński: Rosji zależy, aby katastrofa smoleńska dzieliła Polaków
- Rosjanom zależy, aby sprawa katastrofy smoleńskiej dzieliła Polaków - stwierdził w rozmowie z "Faktami" TVN politolog, prof. Zbigniew Brzeziński. Jego zdaniem, Rosjanie celowo nie oddają nam wraku tupolewa, gdyż chcą, by ta sprawa pogłębiała rozdźwięk w Polsce.

Link

10.11.2012

Putin zdecyduje o wraku

Polska prokuratura posiadała wstępną zgodę Rosjan, by wrak tupolewa wrócił do kraju w listopadzie. Dlaczego tak się nie stanie? Pod koniec roku ma zostać podpisane porozumienie w sprawie zwrotu wraku. O tym, co się z nim stanie, zdecyduje Władimir Putin. - Pod koniec grudnia minister Aleksandr Konowałow przyjedzie do Warszawy podpisać ważne porozumienie - mówił wczoraj w TVN24 Jarosław Gowin pytany, czy będzie rozmawiał z rosyjskim ministrem sprawiedliwości o sprowadzeniu wraku do Polski. Dodał również, że w sprawie wraku decyzja w Rosji zapadnie na najwyższym szczeblu.
- Podejmie ją Putin - powiedział minister sprawiedliwości.

Link

05.12.2012

Ławrow nie dał daty zwrotu wraku Tupolewa

Szef MSZ Radosław Sikorski poinformował, że nie uzyskał od szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa informacji o dacie powrotu do Polski wraku Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem. Samolot ma zostać w Rosji do zakończenia śledztwa. - Nie muszę tłumaczyć, jakie to dla nas ważne, więc jeszcze raz w rozmowie z ministrem Ławrowem domagałem się wypełnienia obietnicy ówczesnego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa o zwrocie wraku. Niestety ponownie nie uzyskałem daty, co budzi nasze najwyższe niezadowolenie - powiedział polskim dziennikarzom Sikorski.

Link

05.12.2012

Wrak tupolewa może wrócić do Polski nawet za kilka lat

Wrak Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiej nieprędko wróci do Polski. Rosjanie oddadzą tupolewa dopiero po prawomocnym zakończeniu ich śledztwa, czyli po rozpatrzeniu wszystkich zażaleń. A tych może być sporo. - Może to potrwać nawet kilka lat - powiedziała "Newsweekowi" osoba zaangażowana w polskie dochodzenie. O termin zwrotu wraku "Newsweek" zapytał także trzy rosyjskie instytucje: MAK, MSZ i Komitet Śledczy. MAK odpowiedział, że sprawa wraku znajduje się poza jej kompetencjami, MSZ odesłało nas do Komitetu, a Komitet w ogóle nie odpowiedział.

Link

07.12.2012

NPW: powrót wraku nie jest konieczny do zakończenia śledztwa

      Zabiegamy, aby wrak Tu-154M i oryginały rejestratorów samolotu jak najszybciej zostały sprowadzone do kraju, z prawnego punktu widzenia nie jest to jednak konieczne do zakończenia śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej - poinformowała prokuratura wojskowa. "W polskim śledztwie są już procesowo udokumentowane materiały odnoszące się do wraku, czyli na przykład
protokoły, fotografie; są też wyniki oględzin i analiza zapisu czarnych skrzynek" - przypomniał prokurator [płk Zbigniew Rzepa]. Dodał, że prokuratura wojskowa m.in. dysponuje już od początku roku opinią fonoskopijną nagrań rozmów w kokpicie Tu-154M dokonaną przez Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie.

Link

/Kazia/


Komentarze
#1 | Kazia dnia 06.03.2013
dodaję kolejny kamyczek do dziejów: http://wiadomosci...omosc.html
#2 | Artur dnia 15.12.2012
Kazia - wrakologię należy zdecydowanie uzupełnić i znowu przypomnieć. Pozdrawiam
#3 | Kazia dnia 14.12.2012
Amelio tak samo uważam, sprawa wraku to obraz całego śledztwa dotyczącego tragedii smoleńskiej. Odbija się tu wszystko, a przede wszystkim indolencja polskich władz.
Artur zauważył dziś jeszcze jedną ważną informację:
"14.12.2012 Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej wyraziło "skrajne zdumienie" z powodu propozycji szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego, aby podczas szczytu UE-Rosja została podniesiona kwestia zwrotu przez stronę rosyjską wraku Tu-154M. - Stanowisko Rosji w sprawie zwrotu wraku samolotu Tu-154M bywa wyrażane w sposób arogancki - powiedział w Brukseli premier Donald Tusk."
http://wiadomosci...omosc.html
#4 | Kazia dnia 14.12.2012
14.12.2012
Premier Donald Tusk nie rozmawiał i rozmawiać nie zamierza na temat sprowadzenia do Polski wraku Tu -154 M z Rosji z Catherine Ashton. Z prośbą o pomoc w tej sprawie do szefowej unijnej dyplomacji zwrócił się minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski
http://wiadomosci...caid=1fb36
#5 | Kazia dnia 10.12.2012
Wrakologia rozwija się jak każda solidna nauka, oto z ostatniej chwili:
10.12.2012
Sikorski: Komunikacja z Rosją nie skutkuje. Poprosiłem Ashton o poruszenie kwestii TU-154.
Poprosiłem szefową unijnej dyplomacji, Cathy Ashton, aby podczas szczytu z Rosją podnieść formalnie kwestię potrzeby zwrotu wraku prezydenckiego TU-154 do Polski - poinformował szef MSZ Radosław Sikorski. Jak dodał, komunikacja z Rosją nie skutkuje, dlatego zdecydował się na przeniesienie sprawy na poziom międzynarodowy. Pytany przez dziennikarzy, co Cathy Ashton odpowiedziała na jego prośbę, szef MSZ odparł: - Wydaje mi się, że wzięła sobie to do serca.
http://wiadomosci...silem.html
#6 | Kazia dnia 09.12.2012
Sławku, masz rację na 100% i więcej, prędzej czy później naród dopadnie zdrajców. A prawda ma to do siebie że wybucha w najbardziej nieoczekiwanych momentach, sądzę że zbliżamy się właśnie do takiej chwili. Pozdrawiam.
#7 | Slawek dnia 09.12.2012
Sprawa jest oczywista, że za to wszystko jest odpowiedzialny Tusk. Jak my jako Polska nie będziemy się szanować to to inni nas na pewno nie uszanują. Jak historia pokazuje na sojuszników nie za bardzo możemy liczyć. Śp. prezydent Lech Kaczyński miał wizję tworzenia silnego, suwerennego Państwa i to robił, tylko z takim państwem będą się liczyć. Naszym sąsiadom zależy, żeby Polska była słaba i uzależniona od nich.
Jak ktoś powiedział, że demontaż naszego państwa został dokonany, teraz będą ginąć ludzie.
Ale modlitwą i czynem zrobimy, dojdziemy do prawdy i zbudujemy silną, suwerenna Polskę
#8 | Artur dnia 09.12.2012
Sławek - wstałem wcześnie rano i miałem też w skrzynce, oni ze względu na ilość zebranych podpisów mieli obowiązek odpowiedzenia wszystkim. Chciałem nawet zrobić o tym notkę, ale to tak smutny fakt, że odpuściłem. Postaram się dzisiaj nagrać wywiad z Zuzanną Kurtyką i zapytać o Jej ocenę tego faktu. Pozdrawiam
#9 | Zuzanna dnia 09.12.2012
Kazia, robisz niesamowitą sprawę!
Sławek - najważniejsze, że odbierasz sprawę odpowiedzi z Białego Domu prawidłowo. Dla wielu, niestety jest to ostateczne rozwiązanie.
#10 | Slawek dnia 09.12.2012
Otrzymałem odpowiedź (pewnie jak i wielu z WAS, którzy podpisali) Białego Domu na petycje wzywającą władze USA do poparcia międzynarodowego śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Odpowiedź lakoniczna, okazuje się, że Barack Obama nie będzie podejmował jakichkolwiek działań w tej sprawie.
Moim zdaniem Petycja do Białego Domu jest petycją obywateli wiec jedyną odpowiedzią mogły być wyrazy współczucia i uświadomienie tym, którzy złożyli petycje, że rząd Tuska podjął inne decyzje. NIE chciał pomocy NATO tylko odniósł się z zaufaniem do Putina i MAK-u. Posłów którzy rozmawiali w USA nazwano zdrajcami i ogłoszono wielki sukces w naprawianiu stosunków z Rosją i nieomylność dochodzenia rosyjskich urzędników.
Rząd Tuska wybrał politykę zależności i poddaństwa byłemu okupantowi
Myślę,że do NATO i USA można by mieć pretensje tylko wtedy kiedy Polski rząd by zwrócił się o pomoc w dochodzeniu a NATO by odmówiło.
Petycje mimo wszystko warto pisać gdzie się da i warto robić wszystko aby dać znać światu że nie ma zgody Polaków na fałsz bo kiedyś w innych okolicznościach może się to okazać pomocne.
Wierzę, że zwyciężymy i prawda jak oliwa wypłynie do góry.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną