Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Nie znaczy to, że nie ma dziś w CBA ludzi odważnych, skłonnych walczyć z przestępczością łapówkarską na najwyższych szczeblach władzy. Lecz służba specjalna jest skuteczna jedynie wtedy, gdy szef stojący na jej czele daje swoim zachowaniem i postawą odpowiedni przykład” – dodał poseł, stwierdzając wprost, że zachowanie lidera ma fundamentalne znaczenie, gdy chodzi o wdrażanie w życie działań odważnych, bezkompromisowych i skierowanych tam, gdzie ta przestępczość jest najbardziej szkodliwa, czyli na styku polityki i biznesu.
04.12.2012r.


      Łódź odwiedził Tomasz Kaczmarek, były oficer CBA, obecnie poseł PiS. Dyskusja z publicznością dotyczyła nie tylko zapobiegania korupcji, jak wskazywałby temat spotkania, ale także innych wydarzeń, o których było głośno w ostatnim czasie. Kaczmarek przypomniał zebranym m.in. okoliczności odwołania ze stanowiska szefa CBA Mariusza Kamińskiego, tuż po tym, kiedy opinia publiczna miała okazję poznać kulisy afery hazardowej:

      „To było zbieżne z działaniami w sprawie willi w Kazimierzu Dolnym (podejrzenie prania brudnych pieniędzy przez byłą parę prezydencką Aleksandra i Jolantę Kwaśniewskich i rozpoczęte w związku z tym śledztwo – przyp. M), ale po samej aferze hazardowej Mariusz Kamiński usłyszał zarzuty karne - dziś wiemy, że były one wyssane z palca, a był to jedynie akt zemsty za zgodne z prawem działania pod jego kierownictwem” – stwierdził poseł.

      Mimo, że sąd umorzył postępowanie w tej sprawie i uznał, że zarzuty postawione Kamińskiemu nie są zgodne z prawdą, to premier Donald Tusk zdobył pretekst, by móc odwołać go ze stanowiska. Kaczmarek opisał także rzeczywistość, która nastała wraz z rozpoczęciem panowania przez nowego szefa CBA, Pawła Wojtunika. W ocenie posła 60-70% funkcjonariuszy pracujących w CBA zostało zmuszonych do odejścia:

      „Nie znaczy to, że nie ma dziś w CBA ludzi odważnych, skłonnych walczyć z przestępczością łapówkarską na najwyższych szczeblach władzy. Lecz służba specjalna jest skuteczna jedynie wtedy, gdy szef stojący na jej czele daje swoim zachowaniem i postawą odpowiedni przykład” – dodał poseł, stwierdzając wprost, że zachowanie lidera ma fundamentalne znaczenie, gdy chodzi o wdrażanie w życie działań odważnych, bezkompromisowych i skierowanych tam, gdzie ta przestępczość jest najbardziej szkodliwa, czyli na styku polityki i biznesu. W opinii Kaczmarka obecne działanie CBA skupione jest na edukacji i informowaniu społeczeństwa, czym jest korupcja i jakie niesie ze sobą zagrożenia. Przyznać należy, że jest to odrobinę za mało. A angażowanie funkcjonariuszy operacyjnych jedynie do działań prewencyjnych jest oczywistym marnotrawieniem potencjału.

      Poseł odniósł się również do działań policji w trakcie Marszu Niepodległości 11.11.2012. Nie podziela tezy o prowokacjach, których mieli dopuszczać się funkcjonariusze i uznaje ją za krzywdzącą, za to stanowczo punktuje błędy policji, które przyczyniły się do dopuszczenia grupy agresywnych chuliganów do marszu pokojowo demonstrujących uczestników.

      „W mojej ocenie 80% osób służących w policji posiada poglądy patriotyczne i prawicowe” – dodaje. Piętnuje przy tym karygodne zachowania poszczególnych policjantów, które miały miejsce podczas ostatniego marszu, jak i w roku ubiegłym, uważa że powinni ponosić bezwzględne konsekwencje, za każdym razem gdy złamią prawo, czy przekroczą swoje uprawnienia.

     Kaczmarek skomentował także sprawę Brunona K. i przedstawił swoje wnioski dotyczące zaangażowania agentów ABW:

      „W mojej opinii w tej operacji nie wykorzystano funkcjonariuszy działających pod przykryciem, a osobowe źródła informacji, czyli tzw. tajnych współpracowników.”- powiedział. Dostrzegł przy tym ryzykowny element procesu, polegający na ryzyku inspiracji Brunona K. do przeprowadzanych przez niego działań. W jego ocenie otaczające Brunona K. osoby nie były pracownikami ABW, lecz cywilami, którzy na potrzeby Agencji zostali wykorzystywani do tego, aby zbierać informacje.

      Odnosząc się do niezależności mediów, były oficer CBA zasygnalizował również szybkość z jaką afera Amber Gold zniknęła z medialnego obiegu. Traktuje to jako sztandarowy przykład przykrywania niewygodnych spraw nieistotnym szumem informacyjnym, który niestety elektryzuje publikę i odciąga jej uwagę od rzeczy ważnych z punktu widzenia polskiej racji stanu. W powyższym kontekście przywołał także osobę red. Cezarego Gmyza i podsumował zwięźle realia, w których przyszło nam obecnie funkcjonować: „Nie możemy mówić o wolnej i suwerennej Polsce, kiedy nie mamy wyjaśnionych przyczyn katastrofy smoleńskiej”.

      Organizatorem spotkania w dniu 28.11.2012 był Klub Myśli Społecznej im. A. Frycza Modrzewskiego.

Druga część spotkania z Tomaszem Kaczmarkiem:Pierwsza część spotkania z Tomaszem Kaczmarkiem:/Magda/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Kazia dnia 04.12.2012
Magda i mamy komplet, a Ty zbliżasz się do setki wpisów na blogu.
Relacja - fajna, można samemu zapoznać się z poglądami posła, co jest niebagatelną wartością gdy przywoła się te wszelkie przyszpilane mu łatki.
Dzięki i pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną