Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Gdy znaleźli się tacy, którzy zaczęli mówić o ładunkach wybuchowych, zaraz pojawiały się komentarze, że to bzdura, lub że niemożliwe jest podłożenie bomby w samolocie bo przecież była kontrola pirotechniczna, a poza tym „jaki idiota” doprowadziłby do zamachu na terytorium Rosji wiedząc, czym może grozić ujawnienie prawdy. Z kwestiami technicznymi również było podobnie.
01.11.2012r.


W celu powiększenia tekstu należy na obrazek kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać: pokaż obrazek. Następnie na tak otwarty obrazek kliknąć lewym klawiszem myszy.

/Fotoamator/

Nasze blogi:


Komentarze
#1 | Jeden z bandy dnia 02.11.2012
"...W sobote 13 marca 2010r.zwiazana z prezydentem Micheilem Saakaszwilim gruizinska telewizja Imedi wyemitowala specjalny program informacyjny mowiacy o ponownej inwazji wojsk Federacji Rosyjskiej na Gruzje.Zrealizowany na wzor slynnej "Wojny Swiatow" Orsona Wellesa quasi-reportaz skladal sie z prawdziwych archiwalnych ujec.Program byl tak sugestywny,ze natychmiast wywolal panike w gruzinskim spoleczenstwie,a potem-gdy mistyfikacja wyszla na jaw-wzbudzil wscieklosc wsrod rosyjskich politykow.

W audycji pojawil sie takze watek polski.Gruzinscy autorzy "falszywego reportazu"informowali,ze lecacy do Tibilisi samolot z Lechem Kaczynskim na pokladzie zostal zestrzelony przez Rosjan.W wyniku tego zamachu prezydent Polski i wszyscy czlonkowie towarzyszacej mu delegacji mieli poniesc smierc.

Micheil Saakaszwili skrytykowal szokujacy program,ale w rozmowie z dziennikarzami,a potem w swoim oswiadczeniu,dal mimo wszystko do zrozumienia,ze przedstawione w audycji wydarzenia to element prawdziwych planow rosyjskich,o ktorych Tibilisi sporo wie dzieki swoim zrodlom wywiadowczym.

Czy zatem pojawienie sie niecaly miesiac przed tragedia smolenska watku o zamachu na Lecha Kaczynskiego w katastrofie lotniczej to tylko przypadek,czy jednak "informacja" oparta na materialach sluzb specjalnych gruzinskiego prezydenta? Tego zapewne nie dowiemy sie nigdy. Warto jednak przywolac zdanie Walerii Nowodworskiej,znanej rosyjskiej dysydentki i dziennikarki,doskonalej znawczyni rezimu Wladimira Putina.W artykule z 11 kwietnia 2010r.pt."Twarde ladowanie"stwierdza ona wprost,ze material gruzinskiej telewizji wskazuje na wspoludzial Rosjan w katastrofie smolenskiej. "To byl pierwszy zwiastun (tego,co nastapi)"-dodala,konkludujac: "Antysowiecki Kaczynski pomylil sie tylko raz-kiedy polecial sowieckim samolotem na sowieckie terytorium,zaufawszy sowieckiej wladzy..."
(str.111.)

Bardzo chetnie dodalbym to w:"Warto przeczytac",ale nie znalazlem mozliwosci umieszczania tam.
Polecam goraco ksiazke: "Musieli zginac" - Leszek MISIAK & Grzegorz WIERZCHOLOWSKI
Zachecam do przeczytania "od dechy do dechy".

http://www.gazetapolska.pl/16747-%E2%80%9Emusieli-zginac%E2%80%9D-%E2%80%93-ujawniamy-nowe-fakty-o-smolensku

http://www.gazetapolska.pl/autor/grzegorz-wierzcholowski

http://chomikuj.pl/hollow19/E-book/inne/L.Misiak+G.Wierzcholowski+-+Musieli+Zginac+(PDF)+(eBook),1616924414.pdf
#2 | Kazia dnia 31.10.2012
Dokładnie, oddałeś całą głębię psychologiczną mego komentarza Smile pozdrawiam
#3 | Artur dnia 31.10.2012
Kazia - chyba Bombowy nie bombowy Smile Pozdrawiam
#4 | Kazia dnia 31.10.2012
Arturze, Twój komentarz jest absolutnie bombowy... Super!
#5 | Artur dnia 31.10.2012
Fotoamator - dziękuję za znakomity tekst. I teraz kilka przemyśleń: po pierwsze - wykład profesora przytoczony przez Kazię - moim zdaniem część analizowana przez profesora została przemycona z wrakowiska przez jakiegoś w miarę uczciwego członka polskiej komisji. Tak tak, nie wszędzie są sprzedawczyki. Zatem możemy domniemywać, że mamy do czynienia z czymś, co wzbudziło podejrzenia i co potwierdza stawanie przez Ciebie hipotezy. Po drugie - szkoda, że profesor nie zlecił wnikliwych analiz chemicznych - to nie jest akurat skomplikowany problem - EDX powinno dać natychmiastową odpowiedź co do składu chemicznego związków na ściankach części - jestem zdziwiony, że tego nie wykonano. Jeśli natomiast chodzi o analizy próbek z wraku - jak pisałem pod wywiadem z ZK - analizy są wykonywane w ramach pomocy prawnej - problem zasygnalizował mec. Kownacki (patrz zapisy wideo) - niby próbki są zaplombowane ale są w Rosji. Kochani - taka anegdota na temat tego co potrafi rosyjska nauka: Otóż rosyjscy rybacy złowili rybę. Mierzą ją od głowy do ogona - wychodzi 3 metry. Mierzą od ogona do głowy - wychodzi 5 metrów... Kilkakrotnie powtarzają pomiary - cały czas to samo 3 i 5 metrów. Piszą do Rosyjskiej Akademii Nauk: Droga Akademio - złowiliśmy rybę - od głowy do ogona ma ona długość 3 metry, natomiast od ogona do głowy - 5 metrów. Jak to wyjaśnić?? Rosyjska Akademia Nauk szybko odpowiada: Drodzy rybacy - to żaden paradoks, sprawa jest nam od dawna znana - ot taki prosty przykład: od środy do piątku są 3 dni a od piątku do środy jest 5 dni...
Zatem na pewno Rosjanie znajdą proste wyjaśnienie uzasadniające otrzymane odczyty (nawet poza skalą).... I jeszcze coś - panie profesorze od portretów psychologicznych - mam nadzieję że ten wpis Pana ucieszy i wniesie dużo nowych informacji do mojego profilu.

https://www.youtu...hlRGUKZb94 Pozdrawiam
#6 | fotoamator dnia 31.10.2012
a ja dodam jeszcze fragment pewnego tekstu, który zaprzecza temu, że nitrogliceryna i trotyl nie występują razem - jak twierdzi to wielu "komentatorów"

Odmiana labilna nitrogliceryny krzepnie w temperaturze 275,25 K a stabilna w temperaturze 286,35 K. Nitrogliceryna trudno rozpuszczę się w. wodzie: w l litrze wody rozpuszcza się w temperaturze 293 K - 1,8 g nitrogliceryny. Nitrogliceryna rozpuszcza się łatwo w większości rozpuszczalników organicznych i sama również stanowi dobry rozpuszczalnik. Dzięki temu nitrogliceryna miesza się w temperaturze pokojowej w każdym stosunku z następujšcymi cieczami: alkohol metylowy, aceton, eter, octan etylu, kwas octowy, benzen, toluen, ksylen, nitrobenzen, nitrotoluen, pirydyna, chloroform. Nitrogliceryna mieszš się w każdym stosunku również z podobnymi do niej ciekłymi estrami kwasu azotowego, jak azotan metylu, tzw. nitroglikol, dinitrodwuetylenoglikol, dinitrogliceryna itp. W nitroglicerynie rozpuszcza się również nitroceluloza i inne nitrozwiązki, jak dinitrotoluen, trotyl itp. Znajomość właściwości nitrogliceryny jako rozpuszczalnika jest ważne z praktycznego punktu widzenia, gdyż mieszaniny nitrogliceryny z nitrozwiązkami często stanowią mieszaniny wybuchowe.
#7 | Kazia dnia 31.10.2012
dla pełnego obrazu - dorzucam link do wykładu prof. J. Obrębskiego http://www.pomnik...dmore=2640
#8 | Kazia dnia 31.10.2012
Też tak sadziłam, tektura była opakowaniem, ale dobrze że tak wspaniale wyartykułowałeś to zagadnienie, dokładając przy kolejną porcję faktografii. Twój tekst wyjaśnia i stawia kropkę nad "i" do wykładu prof Obrębskiego, który według mnie - spośród materiałów konferencyjnych wniósł najwięcej informacji objaśniających przyczyny katastrofy. Jak sądzę, zamieszczone przez Ciebie objaśnienia i dane spotkają się z dużym zainteresowaniem właściwych gremiów a nie tylko "wiejskich".
#9 | fotoamator dnia 31.10.2012
Jedyna możliwość jaka w chwili obecnej przychodzi mi do głowy to zastosowanie heksolitu, lub pentrolitu. Oba te materiały wybuchowe mają postać sypką, są materiałami stosowanymi w wojsku i jednymi z najsilniejszych mieszanin wybuchowych. Zastosowanie proszku wymaga uszczelnienia, ale jest najprostszym sposobem wprowadzenia materiału wybuchowego w przestrzeń zamknięta, w krótkim czasie, wraz z niewielkim zapalnikiem. A tektura, to najprostszy sposób uszczelnienia. Element opisywany przez prof Obrębskiego posiada przymocowana na kilka wkrętów do blachy nakładkę, uszczelnioną tekturą. Sądzę, że założenie ładunku w tym elemencie mogłoby trwać kilka minut.
Ponadto składnikiem obu mieszanin wybuchowych jest trotyl - a przecież o wykryciu jego cząstek się mówi.
Nitrogliceryna jest zaś podstawowym składnikiem jednego z rodzajów prochu - stosowanego przez wojska rosyjskie - tzw proch nitroglicerynowy.
#10 | Kazia dnia 31.10.2012
Twój tekst jest według mnie bardzo istotny, zwłaszcza w części opisującej użycie tzw. ładunków odcinających. W wykładzie prof. Obrębski wspominał o dużej ilości skrawków tektury, która powbijała się w zakamarki zniszczonej części jaką badał (był to - o ile dobrze pamiętam - fragment skrzydła) czy wedle Ciebie - ładunek wybuchowy mógł zostać umieszczony w tekturowym opakowaniu?
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną