Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Profesor chętnie odpowiadający na pytania i wątpliwości dyskutantów, bardzo precyzyjnie i dobitnie ukazał wielowymiarowe straty Państwa Polskiego, oraz polskiego społeczeństwa, poniesione w wyniku II Wojny Światowej, dokonywaną grabież po wojnie przez Stalina na Ziemiach Odzyskanych, płacone przez PRL na rzecz Rosji reperacje wojenne, powody dokonanej z rozkazu Stalina rezygnacji z planu Marshalla, oraz przekonująco odniósł się do prowadzonej obecnie błędnej proniemieckiej polityki polskiego rządu.
17.10.2012r.


      Korzystając z gościnnych progów Klubu "Spotkanie i Dialog" z siedzibą we Wrocławiu, mam przyjemność zaproponować Państwu zapoznanie się z 388 spotkaniem klubu, wieńczącym 35 - letni okres jego działalności. Gościem klubowego spotkania był prof. dr hab. Tadeusz Marczak, który wygłosił wykład pt.: "Refleksje wokół pierwszego września 1939 roku". Spotkanie prowadzone przez dr Lecha Stefana zakończyła bardzo udana dyskusja z udziałem m.in.: Kornela Morawieckiego, b. Wojewody Krzysztofa Grzelczyka, dr Danuty Nespiak, Marka Natusiewicza, i innych uczestników spotkania.

      Profesor chętnie odpowiadający na pytania i wątpliwości dyskutantów, bardzo precyzyjnie i dobitnie ukazał wielowymiarowe straty Państwa Polskiego, oraz polskiego społeczeństwa, poniesione w wyniku II Wojny Światowej, dokonywaną grabież po wojnie przez Stalina na Ziemiach Odzyskanych, płacone przez PRL na rzecz Rosji reperacje wojenne, powody dokonanej z rozkazu Stalina rezygnacji z planu Marshalla, oraz przekonująco odniósł się do prowadzonej obecnie błędnej proniemieckiej polityki polskiego rządu, wskazując nie tylko na niebezpieczeństwo odradzania się z niezłomnym determinizmem osi Berlin - Moskwa, - na którą jedynym remedium jest zapomniana, wspominana m.in. przez Leszka Moczulskiego piłsudczykowska koncepcja Międzymorza - ale również na grożącą nam po możliwej zmianie stanowiska niemieckiego rządu, konieczność płacenia odszkodowań wojennych wielomilionowej rzeszy tzw. wypędzonych Niemców, podkreślając w powyższym kontekście naiwność i rażącą głupotę polskiej klasy politycznej - szczególnie rządu Marka Belki - ignorującej Uchwałę Sejmu RP z 10 września 2004 roku "W sprawie praw Polski do niemieckich reparacji wojennych, oraz w sprawie bezprawnych roszczeń wobec Polski i obywateli polskich wysuwanych w Niemczech".

      Nagranie stanowi doskonały materiał mogący służyć do przekonywania rodaków, którym w głowie się pokręciło i tęsknią za PRL-em, popierają w sposób mniej lub bardziej zaangażowany obecnie pełniących zewnętrzne znamiona władzy w Polsce trampkarzy, lub w ogóle nie interesując się polityką, nie chodzą nawet na wybory, dając tym samym pozwolenie na okradanie samych siebie i swojej Ojczyzny, oraz zapominanie, lekceważenie, deptanie sensu cierpienia, poniżenia i heroicznych ofiar, które poniosło poprzednie pokolenia doświadczające Tragedii II Wojny Światowej i późniejszego komunistycznego powojennego bezprawia.

/Marek Bałemba/

Dyskusja:

Prof. dr hab. Tadeusz Marczak: "Refleksje wokół pierwszego września 1939 roku"; cz.2 - dyskusja from Marce Pane on Vimeo.Wykład:

Prof. dr hab. Tadeusz Marczak: "Refleksje wokół pierwszego września 1939 roku"; cz.1 - wykład from Marce Pane on Vimeo.

Komentarze
#1 | Kazia dnia 17.10.2012
Bardzo interesujące zakończenie wykładu, sądzę pora na powołanie zapowiadanego Muzeum Historii Polski, gdzie podobne wątki znalazłyby swoje miejsce i kontynuację badań.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną