Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Oczywiście prawda jest zupełnie inna. Minister Arłukowicz doskonale zdawał sobie sprawę z zapaści finansowej Centrum Zdrowia Dziecka , oraz innych „szpitali ministerialnych” tuż po objęciu przez siebie urzędu. Jednak nie zrobił nic, aby temu zaradzić, zachowując się jak małe dziecko, które nie chce się przyznać, że popsuło zabawkę, nawet wtedy, gdy rodzice znajdą pod jego łóżkiem pozbawiony kół samochodzik. Nie może być mowy o naprawie systemu opieki zdrowotnej w Polsce gdy odpowiadają za to osoby tak skrajnie niekompetentne.
09.10.2012r.


W celu powiększenia tekstu należy na obrazek kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać: pokaż obrazek. Następnie na tak otwarty obrazek kliknąć lewym klawiszem myszy.


/Fotoamator/

Nasze blogi:


Komentarze
#1 | Artur dnia 09.10.2012
Fotoamator - ja wiem rozumiem, ale powiedzmy że w przypadku chleba pośrednictwo jest jakoś uzasadnione (trzeba go wypiec, dowieść do sklepu, sprzedać itd.) i rolnik nie musi się tym zajmować. Natomiast zupełnie nie rozumiem całej nadbudowy w przypadku służby zdrowia. Wystarczyłaby jedna karta z chipem - idę do dowolnego lekarza (nieważne prywatnie czy nie), "płacę" za pomocą karty. To wszystko. Nie rozumiem tego systemu i mam wrażenie, że to coś na kształt ZUSu - jakaś gigantyczna narośl biurokratyczna która ewaluowała i stała się nowotworem niemożliwym do opanowania. Pozdrawiam
#2 | fotoamator dnia 08.10.2012
@Artur
To tak samo jak ze zbożem Jakby nie było pośredników to chleb kosztowałby 50 groszy. Na publiczne pieniądze jest wielu chętnych - za wielu, do czego przyczynia się m.in NFZ. A z pośrednikami to jak z wszami - bardzo trudno wytępić, bo wszędzie się lęgną. Te wyliczenia o których piszesz są bardzo, a nawet banalnie proste. Wystarczą dane bilansowe szpitali i innych placówek korzystających z pieniędzy publicznych + rachunki wyników. Wystarczy ujednolicić i uśrednić. Jakbym miał te wszystkie dane to proste wyliczenie można zrobić w excelu. Więcej czasu zajmie wprowadzanie danych do tabeli - ale to też nie jest problem. Przy eksporcie danych jedna osoba, która wie jak to zrobić może w przeciągu tygodnia , dwóch, przygotować szczegółowe zestawienie kosztów funkcjonowania placówek medycznych. Teraz są przecież komputery Smile
#3 | Artur dnia 08.10.2012
Znakomity tekst i mądre spostrzeżenia - zwłaszcza z raportami cząstkowymi... Znaczy że znowu w coś grają - kosztem nas wszystkich. A co do funkcjonowania służby zdrowia - trzeba zacząć od likwidacji NFZ, na logikę - każdy pośrednik podraża koszty bo musi się utrzymać i wyżywić. Jestem ciekaw czy znasz odpowiedź na następujące pytanie - czy można wyliczyć ile z każdej złotówki jaką płacę z podatków trafia na służbę zdrowia a ile pozera biurokracja? Obawiam się że jak to będzie z 5 groszy to będzie sukces. Pozdrawiam serdecznie
#4 | Kazia dnia 08.10.2012
Fotoamatorze, poprzedni i obecny tekst -mnóstwo informacji z których wnioski nasuwają się same. I na tym polega dobre pisarstwo, a jeszcze jak dodajesz do tego znajomość rzeczy - wychodzi z tego tak rewelacyjna całość. Dziękuję za oba teksty. Doskonałe.
#5 | fotoamator dnia 08.10.2012
@Kazia
Witaj !
Mam pewne przemyślenia na temat "rozliczeń" i sądzę, że nałożyło się na to kilka przyczyn o których napisze szerzej po prostu w tekście.
Co do wniosków...to chyba wynika z doświadczenia zawodowego w tym zakresie i tego, ze po prostu zagadnienia te mnie interesują. Pisałem o dużej komplikacji systemu opieki zdrowotnej - to niestety też przyczyna tego, że mało jest osób patrzy na problem całościowo. Ja staram się tak właśnie patrzeć, bo przeszedłem wszystkie szczeble zawodowej kariery związanej z ochroną zdrowia - dosłownie wszystkie. Nie jestem więc "teoretykiem gawędziarzem" choć oczywiście z dużą pokora podchodzę do tematu..

serdecznie pozdrawiam
#6 | Kazia dnia 08.10.2012
Fotoamatorze, właśnie - czemu nikt nie rozlicza Ministra zdrowia z jego ustawowych obowiązków?
Dobre są Twoje teksty bo podajesz proste i oczywiste wnioski ale takie, na które wcześniej nikt nie wpadł. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną