Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

W związku z niepokojącymi informacjami, w tym pochodzącymi bezpośrednio ze szpitali, o stanie finansowania zakładów opieki zdrowotnej ze środków publicznych oraz wynikającymi z tego konsekwencjami dla pacjentów, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego skierowało do Ministerstwa Zdrowia, oraz Narodowego Funduszu Zdrowia pytania dotyczące tych problemów.
06.10.2012r.


W celu powiększenia tekstu należy na obrazek kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać: pokaż obrazek. Następnie na tak otwarty obrazek kliknąć lewym klawiszem myszy.


/Fotoamator/

Nasze blogi:


Komentarze
#1 | Artur dnia 06.10.2012
Dziękuję za bardzo merytoryczną odpowiedź. Już kilka razy wcześniej miałem odczucie, że niektóre zagrywki robione były celowo pod publiczkę, no ale czego oczekiwać po ekipie której ludzie w Smoleńsku 10.04. 2010 łapali odpowiedni kadr dla słynnego uścisku z Putinem... Pozdrawiam serdecznie i z przyjemnością będę czytał ten wątek, jak i poprzednie wpisy.
#2 | fotoamator dnia 05.10.2012
@Artur
Bardzo dziękuję Smile
Co do CZD w mojej opinii nastąpiła manipulacja o której pisałem w blogu na Niepoprawnych. Minister Arłukowicz musiał wiedzieć o zapaści finansowej centrum zaraz po sporządzeniu bilansu - a więc już na wiosnę. Nie ma innej możliwości - bo to przecież organ założycielski dla CZD. Brak reakcji MZ na zadłużenie należy więc liczyć na kilka miesięcy, a nie od chwili otrzymania "listu od dyrektora CZD" tak spektakularnie nagłośnionego przez media. Fałszywe jest również to, że dyrektor CZD miał kilka dni na sporządzenie "planu naprawczego" liczącego ponad 133 strony. W tym czasie nie uda się tego zrobić, bo proceduralnie potrzeba na to co najmniej miesiąc. Ten plan jest więc albo fikcyjny, albo przygotowany znacznie wcześniej. Miało to zapewne cel wizerunkowy dla ministra zdrowia , który teraz ukazuje się jako zatroskany mąż stanu, który "nakazuje" w trybie natychmiastowym zajęcie się problemem.
Na marginesie - minister powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności - bo udowodnić, że wiedział wcześniej o zadłużeniu będzie bardzo łatwo i jest to przykład niedopełnienia obowiązków służbowych oraz narażania na dalsze straty finansowe placówki dla której jest się organem założycielskim - mającym przecież określone zobowiązania prawne.
Dziwię się, że jak dotąd nikt tej kwestii nie porusza.

Zakres nadzoru w tym przypadku reguluje m.in. art 121 Ustawy o działalności leczniczej, oraz akty , do których ten zapis się odwołuje.

serdecznie pozdrawiam
#3 | Artur dnia 05.10.2012
Zapomniałem - bardzo wzmocniłeś ekipę pomnika. I za to jestem Ci wdzięczny. Pozdrawiam
#4 | Artur dnia 05.10.2012
Fotoamator - idealnie wstrzeliłeś się w temat - ponoć Centrum Zdrowia Dziecka nie ma pieniędzy i przestało przyjmować dzieci - nie wiem na ile to informacja prawdziwa. Mówię o strzale w dziesiątkę bo w poniedziałek kolejna debata PIS - tym razem o służbie zdrowia właśnie. Mam nadzieję że wśród gości będą nie tylko teoretycy, ale również lekarze. Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejny tekst
#5 | Kazia dnia 05.10.2012
@Fotoamator - czekam zatem na dalszy ciąg.
I podziwiam kompleksowe ujęcie problemu. W zasadzie pierwszy raz widzę podobnie rozległą, właśnie systemową, charakterystykę zagadnienia. Będzie to w zasadzie raport o stanie służby zdrowia i przyczynach jej kryzysu. Wspaniale.
Pozdrawiam.
#6 | fotoamator dnia 05.10.2012
@Kazia
O bardzo konkretnych "problemach" będzie dużo szerzej w dalszych częściach. A kontrowersji jest znacznie więcej i to takich o których się nie mówi i nie pisze. Starałem się wypełnić tę "lukę informacyjną" Pierwsza, duża 30 stronnicowa część jest już gotowa i będzie stopniowo publikowana. Jest w niej np odpowiedź na pytanie, dlaczego pewien mały i niepozorny sprzęt medyczny kosztuje tyle co dobrej klasy samochód, albo komu zależy, aby specjalizacji medycznych było jak najwięcej. Poza tym będzie o płacach, systemach informatycznych, dokumentacji medycznej i różnych innych "ciekawostkach" - mało znanych przeciętnemu pacjentowi
serdecznie pozdrawiam
#7 | Kazia dnia 05.10.2012
Bardzo dobry tekst, odsłaniasz nieznane szerzej fakty. I okazuje się że działania BBN-u w czasach prezydentury L.Kaczyńskiego były celowe i właściwe. I cóż dziś mamy? kompletną niewydolność państwa przekładającą się na pozostawienie obywateli na pastwę mafii. Bo czymże są doniesienia o sprzedaży oddłużonych szpitali po przekształceniu ich w spółki handlowe? albo o zbyciu sanatoriów? A co do nakładów na ochronę zdrowia poszczególnych województw: podobno jest zależna od ilości mieszkańców przy czym ilość środków na jednego mieszkańca jest różna, waha się - o ile pamiętam - od niepełnej złotówki po prawie 2 złote na osobę. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną