Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Po raz kolejny w sprawie mordu katyńskiego rząd PO zachowuje się dziwnie. Niby polski, a nie bardzo realizuje interesy polskiej racji stanu. Niby polski, a za wszelką cenę przeszkadza ludziom, którzy wypełniają za niego jego podstawowe obowiązki.
10.09.2012r.


      Wydarzeniem na dużą, międzynarodowa skalę jest ujawnienie tajnych dotąd, dokumentów katyńskich będących w posiadaniu rządu USA. Jak bardzo jest to ważne świadczy najlepiej milczenie polskich głównych mediów. W kilku wiadomościach poniżej podajemy związane z tym wydarzeniem fakty.

      Do końca dnia nie będziemy jednak wiedzieć jak dokładnie ta uroczystość przebiegła. W ostatnich, bowiem tygodniach w przygotowywany program wmieszał się polski MSZ. Po jego interwencji: m.in. ambasada polska zażyczyła sobie tekstów wszystkich wystąpień, wymieniono prelegentów, amerykańscy senatorowie, którzy zaangażowali się w te działania, nagle stracili wszystkie swoje siły witalne.

      Po raz kolejny w sprawie mordu katyńskiego rząd PO zachowuje się dziwnie. Niby polski, a nie bardzo realizuje interesy polskiej racji stanu. Niby polski, a za wszelką cenę przeszkadza ludziom, którzy wypełniają za niego jego podstawowe obowiązki.

      Przy tak dziwnym zachowaniu tego rządu trudno nie wrócić dziś ponownie do pytania czy czasem nie tylko miejsce i kwietniowa data wiąże Katyń ze Smoleńskiem?

/Zuzanna Kurtyka/

Materiały z portalu mogą być przedrukowywane po uprzednim wyrażeniu zgody przez redakcję, w tym celu prosimy o kontakt mailowy.


Komentarze
#1 | Artur dnia 10.09.2012
Jak zawsze krótko i na temat. Co do mainstreamu święta racja - poza rzepą i TV Trwam wszelkiej maści Onety lansują najnowsze donosy kapusiów typu Libickiego http://wiadomosci...omosc.html który jest potwierdzeniem powiedzenia, że nieszczęścia chodzą parami, ba nawet tuzinami. Pozdrawiam serdecznie
#2 | Stowarzyszenie ARKA dnia 10.09.2012
Pani Zuzanno!

Ten Rząd działa wbrew polskim interesom, dlaczego?
Na obchodach sierpnia w Gdyni, goście ze wschodu mówili wprost o drugim Katyniu dokonanym w Smoleńsku, nie w kontekście zacierania śladów lecz zamachu stanu na życie Prezydenta. Powstała praca naukowa, gdzie jest wprost wskazane, że dokonano zamachu nad Smoleńskiem.
A co Rząd robi z faktem, że Stocznia Gdańska jest w dalszym ciągu w stanie upadłości? Oto parę zdań z naszego zaproszenia na obchody sierpnia w dniu 17.08.2012 r.:

"Stocznia Gdańska jest w dalszym ciągu w stanie upadłości, przez 10 lat zgromadziliśmy wystarczające dokumenty źródłowe by odzyskać Stocznię.


Dlaczego 17.08?
17.08.1980 został wznowiony strajk zakończony 16.08.1980 przez Lecha Wałęsę. Bardzo dużo do wznowienia strajku i przekonania ludzi o sensie kontynuowania strajku, wniosła niedzielna Msza św. i Krzyż ustawiony przed bramą Stoczni Gdańskiej im. Lenina.

Inicjatorem Mszy św. i wstawienia Krzyża przed bramą Stoczni, był Tadeusz Szczudłowski w angielskim filmie fabularyzowanym z 1982 r., „Strajk – narodziny Solidarności” wymieniony jest jako jeden z trzech Dysydentów Strajku’80 po Bogdanie Borysewiczu a przed Haliną Spasowską.


Oczywiście nie byłoby Mszy św. gdyby nie postawa Anny Walentynowicz, która Strajk Sierpniowy widziała jako II Cud nad Wisłą: „Tak to jest przemiana. To jest wielka przemiana, jak tutaj słyszę opowiadania, to jest drugi cud nad Wisłą i stać nas na to. Stać nas na praworządność, na uczciwość i rzetelność. Naród Polski jest taki! Tylko jakoś tak władza ukierunkowana była zupełnie inaczej np. kiedy się mówiło o walce z alkoholizmem to akurat odwrotnie było. (…) Trzeba tylko, po prostu, zmienić politykę zakłamania!”

Jak wspomnieliśmy wcześniej dokonano zniewolenia „Solidarności” przez poddaństwo jej - partii PZPR i sojuszom ze Związkiem Radzieckim. Pociąga to za sobą fakt, że w dalszym ciągu Premier Rządu prowadzi politykę zakłamania, chociażby pierwszy przykład: bezczelnie wmawiał społeczeństwu, że lot do Smoleńska był samolotem cywilnym. Marszałek Sejmu – jako Minister Zdrowia kłamała na temat sekcji zwłok po zamachu nad Smoleńskiem. Żadna z partii nie złożyła nawet wniosku o postawienie tych osób, przed Trybunałem Stanu, podobnie jak to było
w przypadku bezprawia odnośnie Stoczni Gdańskiej SA przy upadłości.

Oczywiście w przeciwieństwie do postawy Tadeusza Szczudłowskiego i Anny Walentynowicz mamy postawę Lecha Wałęsy, który po trzech dniach zakończył strajk. Tak odpowiada on na postawione pytanie przez anglojęzycznego dziennikarza: ― „Gdyby Związek Radziecki wyszedł z myślą o herezji socjalizmu przez Wolne Związki Zawodowe nie mogłoby to spowodować utraty wolności Polski?” Odpowiedź Wałęsy: ― „My nie występujemy przeciwko Związkowi Radzieckiemu ani przeciw Socjalizmowi. My chcemy tylko dobrze gospodarzyć i dobrze żyć.”

Wypowiedź Anny Walentynowicz jest jedynie zbieżna ze słowami Tadeusza Szczudłowskiego wypowiedzianymi pod pomnikiem Sobieskiego w Gdańsku, dnia 11.11.1980 r.:

„Ten wielki i szlachetny naród polski – naród arystokracji ducha, wróg chce wepchnąć do rzędu karłów fizycznych i degeneratów moralnych. Wróg płaci z naszej kieszeni a Targowica ciągle uzupełnia swoje szeregi. (…) Szczególny hołd złóżmy ludziom pracy Wybrzeża –zamordowanym w grudniu 10 lat temu. Pamiętajmy, że pomnik dla nich musi stanąć w tym roku.”"
#3 | Kazia dnia 10.09.2012
Pani Zuzanno, mocny i jednoznaczny przekaz, uzmysłowiła Pani samo sedno problemu: mamy "niby rząd" który niby to dba o polskie interesy. Pozdrawiam i dziękuję za tak jasne stanowisko.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną