Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Nie przypadkiem również nowa organizacja, Związek Strzelecki Rzeczypospolitej, proklamuje dziś swoje powstanie w tak znamienitym miejscu jak kolebka „Solidarności” i w tak symbolicznym czasie jak 32. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i 30. rocznica powstania Solidarności Walczącej. W walce o nową jakość odmeldowujemy się dziś w Sali BHP Stoczni Gdańskiej, by oddać hołd niezłomnym załogom zakładów Trójmiasta i działaczom WZZ-ów, zapewniając jednocześnie wszystkich zainteresowanych, że sztafeta niepodległości wciąż trwa i właśnie uzyskuje nową odsłonę. A młodsi i starsi patrioci „odliczają się dziś na nowo”.
31.08.2012r.


      Portal pomniksmolensk.pl serdecznie zaprasza do zapoznania się z fotorelacją ze Zjazdu Założycielskiego nowego ogólnopolskiego związku strzeleckiego, który odbył się 28 sierpnia w Łodzi. Spotkanie uświetnił swoim koncertem Paweł Piekarczyk, gościliśmy także kpt. Edmunda Kowalczyka (prezesa Zarządu Obszaru Centralnego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”), Adama Słomkę oraz ekspertów związku.

      Ostatni dzień miesiąca sierpnia 1980 r. odmienił całą Polskę. Powszechny i solidarny bunt społeczeństwa zmusił władzę do tego, aby wyraziła zgodę na utworzenie niezależnego związku zawodowego. Sierpień 80 i narodziny „Solidarności” stały się spektakularnym zwieńczeniem wysiłków niepodległościowych całego państwa, a w mikroskali - specyficznej i wyjątkowo ciekawej historii samego Pomorza Gdańskiego. Społeczny opór miał tutaj długą tradycję. Mieszkańcy Trójmiasta masowo występowali przeciwko władzy ludowej w 1966, 1968 i 1970 roku, by wspomnieć tylko najbliższe nam lata.

      Marzec 1968 w Gdańsku przyniósł Polsce największą manifestację w całym kraju, kiedy to na ulice wyszło ponad 20 tysięcy ludzi, i nawet dowieziony władzy na pomoc „aktyw robotniczy” przeszedł ostatecznie na stronę młodzieży. Grudzień 1970 roku, strajk w Stoczni Gdańskiej, brutalność władzy i szeroko zakrojona przez nią operacja „Jesień 70” odcisnęła trwałe piętno w świadomości mieszkańców Wybrzeża. Pamięć Grudnia była niezniszczalna, młodzi ludzie dojrzewali tu szybciej niż ich rówieśnicy, nie tylko za sprawą morskiego powietrza, niosącego powiew wolności. Ruch Młodej Polski, Wolne Związki Zawodowe Wybrzeża, Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela, Konfederacja Polski Niepodległej, Federacja Młodzieży Walczącej, Komitet Obrony Robotników – wszystkie te gremia starały się współpracować ze sobą, zjednoczone myślą o niepodległości. Historia kształtuje postawy i wybory, stąd trudno sobie wyobrazić, żeby „Solidarność” mogła powstać gdzie indziej, niż właśnie na Pomorzu.

      Nie ma tu mowy o przypadku – bez Grudnia 70 nie byłoby Wolnych Związków Zawodowych, a bez WZZ nie byłoby „Solidarności”. Nie przypadkiem również nowa organizacja, Związek Strzelecki Rzeczypospolitej, proklamuje dziś swoje powstanie w tak znamienitym miejscu jak kolebka „Solidarności” i w tak symbolicznym czasie jak 32. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i 30. rocznica powstania Solidarności Walczącej. W walce o nową jakość odmeldowujemy się dziś w Sali BHP Stoczni Gdańskiej, by oddać hołd niezłomnym załogom zakładów Trójmiasta i działaczom WZZ-ów, zapewniając jednocześnie wszystkich zainteresowanych, że sztafeta niepodległości wciąż trwa i właśnie uzyskuje nową odsłonę. A młodsi i starsi patrioci „odliczają się dziś na nowo”.

      Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: bip.zsr@gmail.comGarść informacji:

     Związek Strzelecki Rzeczypospolitej – jest patriotycznym i pro-obronnym, dobrowolnym, samorządnym i niezarobkowym stowarzyszeniem młodzieży polskiej i osób dorosłych – jest bezpośrednim spadkobiercą ideowym i duchowym oraz kontynuatorem Związku Strzeleckiego z lat 1910-1914 i 1919-1939.

     Związek Strzelecki Rzeczpospolitej przygotowując Polaków do służby obywatelskiej kieruje się w swojej działalności jedynie względami dobra Państwa Polskiego, a jako organizacja z ducha i czynu apolityczna, służy tylko dobru Rzeczypospolitej Polskiej. Podobnie jak w okresie II RP, hołduje ideologii piłsudczykowskiej (ideologii państwowotwórczej), na którą składa się zbiór podstawowych poglądów i wartości prezentowanych przez Twórcę Związku Strzeleckiego – Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz jego najbliższych współpracowników, organy prasowe i akty prawne obozu piłsudczykowskiego w II RP oraz Prawo Strzeleckie i Przyrzeczenie Strzeleckie. Związek Strzelecki Rzeczypospolitej przybliża swoim członkom podstawowe założenia tej ideologii przez działalność bezpośrednich przełożonych, terenowych i centralnych komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za sprawy wychowawczo-szkoleniowe oraz władze wszystkich szczebli.

     Podstawę do pracy wychowawczej w Związku Strzeleckim Rzeczypospolitej stanowią: etyka chrześcijańska, tradycje walk niepodległościowych i tradycja strzelecka, a w szczególności Prawo Strzeleckie i Przyrzeczenie Strzeleckie.

     Związek Strzelecki Rzeczypospolitej działa jedynie godziwymi metodami, zgodnymi z ogólnie przyjętymi normami moralnymi, społecznymi i prawnymi.

     Realizując statutowe cele i zadania Związek Strzelecki Rzeczypospolitej pragnie przedłużać i uzupełniać wpływy wychowawcze wojska i szkolnictwa państwowego na terenie pozawojskowym i pozaszkolnym, w celu wytworzenia w społeczeństwie trwałych grup społecznych, oddanych Państwu i w celu wykształcenia przez te ośrodki typu „obywatela - żołnierza”, w myśl zasady „każdy obywatel – żołnierzem, każdy żołnierz – obywatelem”. Ponadto Związek Strzelecki Rzeczypospolitej zamierza wychowywać pokolenia wartościowych, nowoczesnych obywateli, potrafiących w sposób twórczy współdziałać z innymi w pracy mającej na celu potęgowanie sił życiowych Państwa, kierowania jego losami, bronienia go i wreszcie przekształcania jego form w zależności od zmiennych warunków życia.


ROTA PRZYRZECZENIA CZŁONKÓW RZECZYWISTYCH
ZWIĄZKU STRZELECKIEGO RZECZYPOSPOLITEJ


Wstępując w szeregi członków rzeczywistych
Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej,
w obliczu Boga i zebranych strzelców,
na wszystko, co dla mnie najświętsze
przyrzekam i ślubuję:

Służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej
w każdym czasie i miejscu,
jej dobro i pomyślność
przyjmując za wartość najwyższą,
dbać o dobro i rozwój Związku,
powinności swoje oraz rozkazy przełożonych
w Związku Strzeleckim Rzeczypospolitej wypełniać,
powierzonych mi tajemnic nie ujawniać,
braci strzeleckiej w potrzebie nie opuścić
bez względu na to, co by mnie spotkać miało.
Tak mi dopomóż Bóg.


/Magda/

Nasze blogi:


Komentarze
#1 | Magda dnia 02.09.2012
Wkrótce relacja z Gdańska, Gdyni i Westerplatte - zapraszam serdecznie.
#2 | Kazia dnia 02.09.2012
Magda, fajne zdjęcia, szkoda że nie objaśniłaś tego co na nich się dzieje, możemy się tylko domyślać że jest odbierana przysięga... ale może szykujesz jeszcze osobną notkę? Zatem pozdrawiam, no i czekam na kolejny tekst Smile
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną