Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Nasz rozmówca opowiada o tym co czuł, gdy usłyszał o katastrofie 10 kwietnia, trafnie definiuje tę tragedię jako ostatni akord II Wojny Światowej. Żałuje, że nie udało się utrzymać poczucia jedności i solidarności obecnego w pierwszym tygodniu żałoby, zbudować na tym tragicznym wydarzeniu narodowej siły, pozwalającej zjednoczyć się ponad podziałami i wspólnie zawalczyć o prawdę i wyjaśnienie przyczyn katastrofy.
22.08.2012r.


      Portal pomniksmolensk.pl serdecznie zaprasza do wysłuchania wywiadu z legendą opozycji antykomunistycznej w PRL, przewodniczącym Solidarności Walczącej - Kornelem Morawieckim.

      Nasz rozmówca opowiada o tym co czuł, gdy usłyszał o katastrofie 10 kwietnia, trafnie definiuje tę tragedię jako ostatni akord II Wojny Światowej. Żałuje, że nie udało się utrzymać poczucia jedności i solidarności obecnego w pierwszym tygodniu żałoby, zbudować na tym tragicznym wydarzeniu narodowej siły, pozwalającej zjednoczyć się ponad podziałami i wspólnie zawalczyć o prawdę i wyjaśnienie przyczyn katastrofy. Przyczyn tragedii upatruje po obu stronach, polskiej i rosyjskiej, krytycznie wypowiada się o przygotowaniu lotu, lotniska, o niezamknięciu go przez obsługę wieży z powodu warunków atmosferycznych. Twierdzi, że wszyscy gorąco pragnęli wylądować na miejscu, aby wziąć udział w uroczystościach, jednak zgadza się przy tym z naszym stwierdzeniem, opartym na aktualnej wiedzy, że mimo towarzyszących im „ogólnych chęciach”, piloci nie zdecydowali się podchodzić do lądowania, nie zniżyli się poniżej określonej wysokości i rozpoczęli proces odejścia na drugi krąg.

      Skandalem określa usunięcie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego - symbolu, który ma dla niego większą siłę i moc niż jakikolwiek pomnik. Chciałby żeby prezydent Bronisław Komorowski mógł raz na jakiś czas uklęknąć pod nim, pomodlić się i zapalić znicz.

      Pragnąłby, aby wszyscy eksperci wspólnie się zebrali i jawnie przeanalizowali dostępne dane, ponieważ sprawa katastrofy ma wymiar nie tylko historyczny, ale przede wszystkim moralny, dotyczący każdego z nas. Stosunek do niej jest wyznacznikiem tego, jakim w przyszłości będziemy narodem. Dzieli się z nami również refleksjami na temat nieudolnych prób sprowadzenia wraku do Polski.

      Opowiada o tym, jak widzi bieżącą sytuację państwa, o porażce jaką jest występowanie ogromnej niesprawiedliwości społecznej. Chciałby, abyśmy powrócili do koncepcji Solidarności, która w obliczu kryzysu gospodarczego i kryzysu państwowości powinna mieć nową odsłonę. Wymienia wszystkie te składowe, które kładą się cieniem na obecną rzeczywistość: brak lustracji, Okrągły Stół, brak rozliczeń, rozkradanie majątku narodowego. Wciąż wierzy, że będziemy zdolni zmobilizować się i działać wspólnie dla dobra Rzeczpospolitej - w poczuciu, że jesteśmy wielkim i dumnym narodem.

      Zaprasza także wszystkich Czytelników do zapoznania się z ogólnopolską gazetą wydawaną przez Solidarność Walczącą pt. „Prawda jest ciekawa”.
Zobacz także:
Sylwetka Kornela Morawieckiego: Link

/Magda/

Nasze blogi:


Komentarze
#1 | 407 dnia 20.08.2012
Świetny wywiad. Nie wiem tylko, czy można 10 kwietnia nazywać ostatnim akordem II wojny światowej. Zupełnie inna historia to jest dla mnie. Poza tym - nie udało się na tragedii zbudować nowej solidarności, ale może da się inaczej ? Bo ona jest konieczna.
#2 | Kazia dnia 19.08.2012
@Magda - spokojne, wyważone poglądy w odpowiedzi na ciekawe pytania. Dobrze Ci poszło, pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną