Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Relacja Zuzanny z Archikatedry i marszu 10.08.2012 w Warszawie
12.08.2012r.


      Jak każdego miesiąca tłumy wiernych patriotów zebrały się o 19.00 przed Archikatedrą św. Jana Chrzciciela w Warszawie, by uczestniczyć we mszy św. za poległych pod Katyniem i przejść w modlitewnym Marszu przez Krakowskie Przedmieście do siedziby śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Niezwykła jest ta pamięć ludzi, ponadczasowa, wytrzymująca próby zimna, upałów, czasu wakacyjnego i późnych godzin pracy. Ten pochód ludzi idących zdecydowanym krokiem z silną nadzieją naprzód, właściwie trwa nieprzerwanie od okupacji sowieckiej. Jest wymownym świadectwem życia, które pulsuje i pnie się w górę, mimo przywalających naród krat i betonowych murów. Błagalny krzyk: "my chcemy Boga!", "Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!", rozbrzmiewający głośnym echem od 30 lat wskazuje zarówno na niegasnące oczekiwanie uciskanych ludzi, jak również na niekończące się czasy niewoli... Tyle pokoleń modliło się, oddawało życie za "lepsze jutro" dla Polski... Może w przyszłym życiu odnajdziemy Ojczyznę taką, jaką widzieli ją bohaterscy patrioci. Oni pokazali, że wolność musi kosztować, bo jest bezcenną wartością.

      Do przypowieści o ziarnie nawiązywał ks. Bogdan Bartold - kaznodzieja i proboszcz katedralny. "Słyszymy z różnych stron nalegania, byśmy sobie dali spokój z tą wiarą" - zauważył kapłan. A przecież ziarno, które zgodzi się obumrzeć przynosi plon dla wszystkich wokół. Nieraz to obumieranie przybiera postać najradykalniejszą - aż po męczeńską śmierć. Tak było w historii Kościoła, ale także w naszej historii - choćby w czasie powstania. Fenomen tego zrywu polega na tym, że ideały takie jak miłość do Ojczyzny, zdolność poświęcenia się dla drugiego zwyciężyły. Żyją nadal i są obecne wśród nas. Tylko modlitwą i ofiarą można wywalczyć wolność. To jest nasze zadanie, do którego Bóg wzywa każdego z nas.

      To już 28 Marsz - zauważył prezes PIS, Jarosław Kaczyński. Marsz ku czci pierwszego prezydenta, który nie miał żadnych związków z poprzednim systemem. Jednocześnie jest to marsz sierpniowy, dostarczający nowych motywów pamięci: 1 sierpnia, 15 sierpnia, 31 sierpnia 1980 - wszystkie złączone wspólną ideą wolności. Nasz Marsz wpisuje się w tę drogę do wolności, ponieważ Polska nie będzie wolna, jeśli prawda o Smoleńsku nie wyjdzie na jaw. Dlatego nasze nie wobec kłamstwu, hipokryzji jest powiedzeniem: tak wolnej Polsce i polskości. Warto być Polakiem, ale Polska nie może trwać bez wolności, w obłudzie zalewającej nasze życie publiczne.

/Zuzanna/

Audio:Zdjęcia:
Komentarze
#1 | Artur dnia 11.08.2012
Jak zawsze niezawodna, zdjęcia, nagranie i jeszcze opis. Jestem pełen podziwu, pozdrawiam serdecznie i dziękuję.
#2 | Kazia dnia 11.08.2012
Zuzanno, ależ jesteś niezastąpiona, świetna relacja, od początku do końca, super, nagrałaś to co najważniejsze - homilię w kościele i wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego pod krzyżem Smile pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną