Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

10 VIII 2012 odbyło się posiedzenie Zespołu ds zbadania przyczyn zamachu (bo dziś oficjalnie można już tak mówić) smoleńskiego. Nie ulega wątpliwości, że premier Donald Tusk współdziałał z prezydentem Putinem w kwestii rozdzielenia obu wizyt w kwietniu 2010 roku.
13.08.2012r.


      10 VIII 2012 odbyło się posiedzenie Zespołu ds zbadania przyczyn zamachu (bo dziś oficjalnie można już tak mówić) smoleńskiego. Nie ulega wątpliwości, że prem. Donald Tusk współdziałał z prezydentem Putinem w kwestii rozdzielenia obu wizyt w kwietniu 2010 roku. Dowody zebrane w polskiej prokuraturze jednoznacznie stwierdzając ten fakt, który stał się jednocześnie przyczyną tragedii.

      Dziś można także orzec o intencji polskich pilotów TU154M, bezprawnie obciążonych za rozbicie samolotu. Najnowsza, a jednocześnie całościowa analiza trajektorii lotu TU154M, nadesłana przez naukowców USA dobitnie wskazuje na fakt iż samolot TU154M w ogóle nie wykonywał podchodzenia do lądowania. Piloci nie zamierzali lądować w Smoleńsku. Linia trajektorii lotu, odtworzona na podstawie skrzynki pokładowej rejestrującej parametry lotu oraz zegara barometrycznego jest niemal równa, pozioma. Nigdy samolot nie zszedł poniżej 18 metrów i nie uderzył w brzozę!

      Do dziś - z racji przeciągającego się śledztwa i utrudnień w dostępnie do materiałów kluczowych, nie ma odpowiedzi na pytanie kto bezpośrednio odpowiada na fakt tragedii? Kto do niej doprowadził i dlaczego? O ile można już mówić o tym w jaki sposób samolot prezydencki uległ rozpadowi w powietrzu - w wyniku dwóch eksplozji, sprawa odpowiedzialności personalnej pozostaje tajemnicą. Równie intrygujące pozostaje pytanie o rozpowszechnienie informacji, zaraz po "katastrofie" o zgonie wszystkich 96 osób. Kto taka informację zaordynował i dlaczego? Dlaczego w przeciągu godziny od wypadku, karetki spieszące na ratunek ofiar, były zawracane i wycofywane? Kto stoi na takim nakazem? Jak to wreszcie możliwe, by Radosław Sikorski tak nadużywał swojej władzy, by zaakceptować niszczenie, palenie dowodów tragedii oraz rzeczy należących do ofiar już po wypadku (spalone rzeczy Tomasza Merty)...?

      Podstawą do działań Donalda Tuska po "katastrofie", łącznie z przekazaniem śledztwa na ręce prez. Putina, nie był punkt 13 Konwencji Chicagowskiej, ale bezpośredni dyktat Rosji, któremu Tusk natychmiast się podporządkował.

      10 kwietnia 2012 roku, niedługo po rozbiciu TU154M, na miejsce tragedii przybyli polscy prokuratorzy. jest to udokumentowane zdjęciem. Niestety, zamiast czym prędzej udać się na miejsce gdzie leżą ofiary oraz wrak, stoją przed ogrodzonym miejscem, pozując do pamiątkowej fotografii. Żaden z nich nie pofatygował się by przynajmniej uczestniczyć w charakterze świadka w oględzinach miejsca i identyfikacji zwłok!

      Pierwszą osobą, która wskazała na Rosję jako inicjatora tragedii załogi TU154M, był Edmund Klich. To Klich oskarżył Rosję jako winną "katastrofy". Tyle że ta jego wypowiedź została natychmiast ukryta i usunięta sprzed oczu opinii publicznej. Najbardziej dramatyczną kwestią pozostaje zeznanie Tomasza Turowskiego, szefa wydziału politycznego ambasady RP w Moskwie, o trzech osobach wykazujących znaki życia, którym nie udzielono pomocy.

/Zuzanna/

Audio:Zdjęcia:


NASZE RELACJE Z INNYCH POSIEDZEŃ ZESPOŁU:


Komentarze
#1 | Kazia dnia 10.08.2012
@Zuzanno, świetnie Ci wypadła ta relacja, dokładna i rzetelna. I pomimo własnych spraw, tak ważnych, udało Ci się jednak być i nagrać posiedzenie, dziękuję, dzięki Tobie wiele osób się z nią zapozna, jesteś niezawodna.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną