Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Znakomita foto i wideorelacja Ani ze streszczeniem Kazi. Pani Gosiewska wprost nazywa tragedię - nie wypadkiem - lecz zamachem, za co odpowiedzialność, według niej, spoczywa na W. Putinie. Mówi o ostrzeżeniach i informacjach, jakie odebrała od jednego z uczestników pogrzebu swojego syna, który przekazał jej swoją wiedzę o zdradzie i winnym dokonanej zbrodni.
23.07.2012r.


      Prezentujemy drugą i ostatnią część spotkania z Panią Jadwigą Gosiewską, które zostało zorganizowane przez Oddział Sopocki Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego. Na sali pośród wielu słuchaczy obecna był Marta Kaczyńska oraz Andrzej i Joanna Gwiazdowie.
Pani Jadwiga opowiada o swoich trudnych doświadczeniach, jakich zaznała w kontakcie z prowadzącymi polskie śledztwo, przede wszystkim o ich indolencji i lęku, który odczuwają przed władzami Rosji. Poruszyła także sprawę ekshumacji zwłok swojego syna, o co rodzina ubiegała się od 2010 r., tymczasem prokuratura komentując ich wniosek nadała żądaniu posmak wyłącznie sensacji, zamiast potraktować z całą powagą, na jaką prośba ta zasługuje.

      Pani Gosiewska wprost nazywa tragedię - nie wypadkiem - lecz zamachem, za co odpowiedzialność, według niej, spoczywa na W. Putinie. Mówi o ostrzeżeniach i informacjach, jakie odebrała od jednego z uczestników pogrzebu swojego syna, który przekazał jej swoją wiedzę o zdradzie i winnym dokonanej zbrodni.

      Następnie wspomina, wraz ze zgromadzonymi, osobę śp. Przemysława Gosiewskiego, jego wielkie zaangażowanie w sprawy wagi państwowej, pracowitość, troskę, jaką okazywał nie tylko rodzinie, lecz i każdemu napotkanemu potrzebującemu pomocy. Podobnie ukazywali jego postać znajomi, którzy prowadzili z nim działalność opozycyjną w l. 80-tych XX w.

      Pani Gosiewska w dalszej części spotkania zaprezentowała książkę, jaką napisała, dając tym świadectwo matki o swoim synu, nosi ona tytuł: „Mój syn Przemko”. Oprócz książki, której przygotowuje już II część, staraniem rodziny wyprodukowano również film o Przemysławie Gosiewskim, będący świadectwem jego niebagatelnych osiągnięć, jako posła i premiera i szczególne zasługi dla regionu świętokrzyskiego.

      Dyskusja, jak wywiązała się po wystąpieniu Szanownej Prelegentki podniosła sprawę doniesień medialnych z okresu krótko następującego po tragedii: Pani Gosiewska opowiedziała o wybuchu, który widziała w jednej z telewizji, natomiast obecni podzielili się informacjami pochodzącymi z wielu źródeł, głównie z internetu, z forów polskich i rosyjskich, odnośnie samolotu TU 154-M, rozbieżności i wielu teorii dotyczących terminów lotu do Katynia oraz ilości wylatujących samolotów i ich modeli a także szczegółów konstrukcyjnych, jakie pozwalają na niepożądaną ingerencję osób trzecich.

      Na koniec, pani Gosiewska przypomniała historyczne związki rodu Gosiewskich ze Smoleńskiem (osoby kilku wojewodów i biskupów smoleńskich) oraz przywołała osobę Aleksandra Gosiewskiego, komendanta Kremla w 1611 r., o którym również wcześniej pisaliśmy na naszym portalu.

/Kazia/

Wideo Ani:Wideo części pierwszej:Zdjęcia:LinkKomentarze
#1 | 460 dnia 23.07.2012
Ciekawa relacja.
#2 | Magda dnia 20.07.2012
Przejmujące świadectwo Matki. Dzięki tej części zrozumiałam w końcu, co oznaczają słowa "widziałam wybuch". Fragmentu z tymi słowami (w części pierwszej) słuchałam kilka razy i zastanawiałam się, dlaczego nikt nie dopytał.
Dziękuję, dziewczyny.
Pozdrawiam Pani Jadwigo i życzę dużo siły i zdrowia.
#3 | Kazia dnia 20.07.2012
@Aniu dziękuje za bardzo ciekawą relację ze spotkania. Dużo dowiedziałam się o osobie śp. Przemysława Gosiewskiego, wiadomo było iż był wybitnie bardzo zdolny i pracowity, lecz dopiero zebranie tak wielu świadectw, rodziny, znajomych i obcych mu osób, w pełni ukazuje jego zasługi.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną